vranovské novinky spektrum týždenník okresu vranov nad topľouČlánky / Ako sa darilo súťažiacim na Olympiáde z anglickébo jazyka

CVČ zorganizovalo dňa 15.1.2014 už 24. ročník Olympiády z anglického jazyka (OAJ) kat. 1A a 1 B. Žiaci v kat. 1 C nemali obvodové kolo, nakoľko víťazí školských kôl postupujú priamo do krajského kola. Obvodného kola sa zúčastnili žiaci základných škôl, ktorí sa v školskom kole OAJ umiestnili na 1. mieste v každej kategórii. Obvodné kolo po odbornej stránke zabezpečovala odborná komisia v zložení: Mgr. Helena Demčáková, Mgr. Mária Gribová, Mgr. Iveta Ivanová. Žiaci súťažili anonymne v súlade s pravidlami súťaže. Cieľom písomnej časti – testu bolo preveriť jazykovú kompetenciu na príslušnej úrovni - písomný test: 1. počúvanie s porozumením, 2. čítanie s porozumením, 3. používanie jazyka: slovná zásoba a gramatika. V ústnej časti sa hodnotilo splnenie úlohy na základe zadania, komunikatívna zručnosť a plynulosť vyjadrovania a rozsah slovnej zásoby. Svoje vedomosti si zmerali žiaci z 13 škôl vranovského obvodu – ZŠ Hanušovce, Lúčna, Tovarné, Bystré, Sídlisko II, Sečovská Polianka, Sačurov, Vyšný Žipov, Slovenská Kajňa, Bernolákova, Juh, Kukučínova a CSŠ.

V kategórii 1A 1. miesto získala Soňa Tarčinská zo ZŠ Sídlisko II (p. uč. Korimová M.), 2. miesto získala žiačka Denisa Pilátová zo ZŠ Hanušovce (p. uč. Kaľavská J.) a na 3. mieste skončil Martin Demčák zo ZŠ Juh (p. uč. M. Gribová). V kategórii 1B 1. miesto získala Miriam Fabianová, Cirkevná spojená škola (p. uč. J. Bubná), 2. miesto Kristína Hrežová, ZŠ Bernolákova (p. uč. Jevčáková N.) a na 3. mieste skončila Viktória Kovaľová, ZŠ Lúčna (p. uč. A. Illéšová) Víťazom srdečne blahoželáme a prajeme veľa úspechov v krajskom kole v Prešove.
 
Anna Šaffová, vedúca oddelenia SV pri CVČ Vranov nad Topľou

Platená reklama

Square 1 300x300
Square 1 300x300
Square 1 300x300
Square 1 300x300
Square 1 300x300
Zdieľajte túto stránku na FECEBOOKu Konktujte nás - Rýchla správa Formulár na zadanie inzercie
Stropkovské Spektrum