vranovské novinky spektrum týždenník okresu vranov nad topľouČlánky / Zápis prvákov v ZŠ Sídlisko II navštívili Šmolkovia

Zápis prvákov v ZŠ Sídlisko II navštívili Šmolkovia

Dňa 6.2.2014 sa v Základnej škole na Sídlisku II vo Vranove nad Topľou konal zápis detí na plnenie povinnej školskej dochádzky pre školský rok 2014/2015. Na radosť všetkých, ktorí tento slávnostný ceremoniál pripravovali, sa škola zaplnila hneď o 13.00 hodine vysokým počtom zvedavých budúcich prváčikov so svojimi rodičmi. Pozvanie prijala aj vedúca školského referátu PaedDr. Marianna Lapčáková a riaditeľka MŠ Sídlisko II vo Vranove nad Topľou Mgr. Helena Vasiľová. Riaditeľ školy Mgr. Milan Bendik prítomných pozdravil a vyzdvihol silné stránky školy, kvôli ktorým sa oplatí ZŠ Sídlisko II vybrať. Celý zápis sa niesol v sprievode rozprávkových postavičiek - Šmolkov. Tí budúcich prváčikov privítali v plnej paráde: pesničkami, tancami, hrami. Deti z materských škôl nabrali odvahu a vystúpili tiež – s básničkami, pesničkami – ba dokonca aj s malým divadielkom. V krásne vyzdobených triedach sa budúci prváčikovia posadili do lavíc – v nich si vyskúšali svoje schopnosti v počítaní, kreslení, skladaní kociek, poznávaní farieb.
Zapísaných bolo 112 detí, 10 rodičia požiadali pre svoje deti o odklad povinnej školskej dochádzky o jeden rok.
Zo školy deti odchádzali s darčekom - malým Šmolkom na paličke, letáčikom o škole a radami, ako sa ešte stihnúť do školy pripraviť.
Milí, budúci prváčikovia – srdečne vás vítame a prajeme veľa úspechov.      

Mgr. Helena Kajlová,
zástupkyňa riaditeľa školy

 

Platená reklama

Square 1 300x300
Square 1 300x300
Square 1 300x300
Square 1 300x300
Square 1 300x300
Zdieľajte túto stránku na FECEBOOKu Konktujte nás - Rýchla správa Formulár na zadanie inzercie
Stropkovské Spektrum