vranovské novinky spektrum týždenník okresu vranov nad topľouČlánky / Začal sa marec – mesiac knihy

Každú činnosť, ktorú človek vykonáva riadi jeden hlavný orgán a to je náš MOZOG. To, že si pamätáme slova a ich význam, že vieme písať, čítať, že vieme jazdiť na koni alebo robiť inú naučenú činnosť, že si pamätáme miesta, tváre ľudí, rôzne situácie, farby chute, vône, výročia aj výplatné termíny to všetko je dôkazom o tom, že je naša pamäť dokonalá.

Začal sa marec, mesiac knihy a knižnica okrem tradičných podujatí na podporu čítania, besied a zážitkových čítaní, ponúka aj podujatia na trénovanie pamäti. 
 
Od 10.-14. marca 2014 sa knižnica zapája do medzinárodnej aktivity TÝŽDEŇ MOZGU, ktorej cieľom je upriamiť pozornosť verejnosti na ľudský mozog a jeho činnosť. Na viacerých miestach Slovenska sa počas akcie uskutočnia prednášky, prezentácie, tréningy pamäti, tvorivé dielne, besedy a iné podujatia. Vranovská knižnica pripravuje v rámci tejto medzinárodnej akcie viaceré aktivity pod názvom CTM (Centrálny Tréning Mozgu). 
 
10. marca (pondelok) o 10.00 hod. pozývame v rámci otvorenia Týždňa mozgu v knižnici širokú verejnosť na Mozgový jogging a pripravené budú aj knihy k tejto téme.
 
11. marca od 10.00 do 15.00 hod. si môžete v knižnici individuálne otestovať svoju pamäť. Venovať sa Vám bude odborníčka v tejto oblasti.
 
12. marca o 10.00 hod. pozývame žiakov základných škôl na podujatie Pamäť verzus počítač.
 
13. marca pozývame na stretnutie so slovenským spisovateľom Jozefom Banášom o 11.00 hod. pedagógov a študentov stredných škôl. O 16.30 hod. sa pozývame širokú verejnosť.
 
V týždni mozgu sú pripravené aktivity spojené s trénovaním pamäti pre starostov vranovského regiónu a pre ďalšie skupiny, ktoré prejavia záujem, ako aj pre širokú verejnosť. 
 
Počas celého týždňa bude v knižnici prebiehať Burza kníh vždy od 10,00 do 17.00 h.
 
Čítanie je jednou z najlepších foriem trénovania pamäti, takže marec a trénovanie pamäti jednoznačne patria k sebe.
 
Veríme že sa nám všetkým vďaka tréningom pamäti podarí úspešne starnúť!

Platená reklama

Square 1 300x300
Square 1 300x300
Square 1 300x300
Square 1 300x300
Square 1 300x300
Zdieľajte túto stránku na FECEBOOKu Konktujte nás - Rýchla správa Formulár na zadanie inzercie
Stropkovské Spektrum