vranovské novinky spektrum týždenník okresu vranov nad topľouČlánky / Vranov – Námestovo 0:0

Vranov – Námestovo 0:0

Vranovčania odštartovali jarnú časť domácim súbojom s Námestovom, kde v jeseni vyhrali gólom Šama 1:0, ale doma sa im podobný kúsok zopakovať nepodarilo. V prvom polčase diváci veľa pekného futbalu nevideli, pretože na nie práve najkvalitnejšom teréne boli hráči odsúdení na boj. Úvodný strelecký pokus patril Planetovi, ktorého nepríjemnú strelu k žrdi Makó vyrazil a brankár Vranova si následne poradil aj s dorážkou Ljubenoviča. Domáci sa v ofenzíve presadzovali iba s námahou a keď v 27. min. trafil prvýkrát do priestoru brány hostí Šamo, jeho priamy kop mal skôr propagačný charakter. Ďalšie zaujímavé momenty prišli až v záverečnej 5-minútovke, kedy Planeta v sklze nezasunul prihrávku Simana, Boháčovu strelu z hranice šestnástky zblokovala obrana súpera a pri tiahlom pokuse Planetu si Makó musel zalietať. Posledné slovo patrilo nepresnému pokusu Streňa, ktorý zakončoval krížom z veľkého uhla.

Druhý polčas sa z pohľadu domácich niesol v ofenzívnejšom duchu. Hoci stále nehrali s ľahkosťou a obranu Námestova sa im nedarilo dostať pod tlak, predsa len začalo byť pred Smataníkom horúcejšie. Pokiaľ sa však Vranov dostal k útočným výpadom, ustál najskôr tutovku Kurtulíka. Ten sa ocitol sám pred Makóom a ochranca svätyne MFK mal šťastie, pretože stredopoliarovi hostí zakončenie absolútne nevyšlo. V 59. min. odštartovali sériu (polo)šancí na opačnej strane Streňo (po prihrávke Turcovského sa k zakončeniu nedostal) a Boháč (pohladil iba bočnú sieť). V 73. min. už Smataník musel zasahovať, keď ho zblízka napálil Streňo. Najväčšiu šancu v stretnutí si vypracoval Pisarik, ktorý vnikol do šestnástky, zasekol si obrancu hostí a keď sa dostával v ideálnej pozícii k strele, zakopol a spadol... Posila MFK z Bardejova sa snažila zložiť reparát o minútu, ale Smataník jeho pokus z otočky s námahou vytiahol na roh.

ŽK: 38. Streňo – 30. Habiňák.

Pred 450 divákmi rozhodoval Kozák.

Zostava Vranov: Makó – Vojta, Krivák, Lauko, Gdovin, Boháč, Šamo, Turcovský, Vasilko (84. Dvorjak), Streňo, Pisarik.

Zostava Námestovo: Smataník – Šmiheľ, Habiňák, Kmeť, Stašiniak, Kurtulík (84. Čiernik), Kohút, Siman, Planeta (90. Kasan), Tomanica, Ljubenovič (50. Hollý).

16. Vranov 16 3 4 9 12 : 29 13

Ostatné výsledky: Žilina „B“ - Ružiná nehralo sa pre hnačkovú epidémiu v tíme hostí, Košice „B“ - Poprad 2:0 (2:0), Bardejovská Nová Ves - Kremnička 2:0 (0:0), Prešov juniori - Dolný Kubín 0:1 (0:1), Moldava nad Bodvou - Martin 0:1 (0:1), Lipany - Lokomotíva Košice 2:0 (0:0), Humenné - Trebišov 6:0 (2:0).