vranovské novinky spektrum týždenník okresu vranov nad topľouČlánky / Vranov – Bardejovská Nová Ves 3:1 (1:1)

Prvú príležitosť mal už v 2. min. Vranov, keď Šamova štandardka nepríjemne preletela cez päťku súpera, ale v ďalšej 10-minútovke patrilo dianie na trávniku hosťom. V 4. min. ešte Makó loptu smerujúcu k žrdi stiahol, no o deväť minút už platili domáci za vlastnú benevolenciu plný účet. Po zlej rozohrávke dostal priestor pripraviť si streleckú pozíciu Stachura a krížnou strelou od žrde otvoril skóre. Šamo s Boháčom kontrovali o dve minúty, lenže v hre Vranovčanov bolo v týchto momentoch priveľa nervozity. Zverenci J. Valkučáka kazili veľa aj ľahkých prihrávok a to hralo Bard. N. Vsi do kariet. V 23. min. zakončoval v dobrej pozícii Stachura a Makó musel byť pozorný. Domáci mohli vyrovnať v 33. min., keď po faule na Streňa nariadil hlavný rozhodca Vlčej pokutový kop. Loptu si postavil na biely bod Šamo, ale zakončil iba do žrde. Nepríjemná situácia sa udiala v 35. min. Vo vzdušnom súboji sa zrazili hlavami Pribytný s Gdovinom. Hosťujúci hráč musel byť s tržnou ranou na hlave prevezený do nemocnice a pre nevoľnosť zápas nedohral ani domáci obranca... Prestávka počas ošetrovania vniesla do radov Vranova potrebný pokoj, ktorý znásobil v poslednej minúte prvého polčasu striedajúci Pisarik. Na trávniku bol iba pár desiatok sekúnd a hneď sa blysol finálnou prihrávkou na vyrovnávajúci presný zásah Streňa. Gól v čase 44:40 domácich nabudil a po zmene strán predviedli ofenzívny festival. V 49. min. vychytal Kačmár v priamom súboji v tutovke Šama a o pár minút neskôr pálil Turcovský po rohu vedľa. Domácim sa podarilo opäť udrieť v 56. min. a za túto akciu si zaslúžia absolutórium. Pri čiare na pravej strane urobil pohyb smerom dopredu Turcovský, čím stiahol na seba pozornosť súpera – tento priestor využil na to, aby pätičkou vrátil loptu Vasiliakovi – jeho center predĺžil vo vzdušnom súboji Streňo – Boháč sa na druhej žrdi nerozpakoval - volejom poslal na bránu Kačmára tvrdý projektil, ktorý našiel tesne pred bránkovou čiarou Pisarika a pre „muža zápasu“ nebolo problém skórovať. Hostia sa pokúsili odpovedať v 59. min. - Šott našiel Makóa pripraveného. Záverečných 20 minút odštartoval Šamo, ktorý sa ocitol sám pred brankárom Bard. N. Vsi a nezaváhal. V 74. min. zakončoval v rovnakej pozícii Vasiliak, no Kačmára ani na dvakrát neprekonal. Stredopoliar MFK mal ešte väčšiu príležitosť v 75. min., kedy sa pred bránou nováčika ocitli nikým neatakovaný prihrávajúci Boháč a číhajúci Streňo s Vasiliakom. Hoci Boháč mohol zakončovať už sám, rozhodol sa prihrať Vasiliakovi. Tomu lopta na päťke nadskočila a zakončenie mu nevyšlo. V 82. min. sa do šestnástky vrútil Pisarik a jeho delovku vytlačil Kačmár parádnym zákrokom na brvno. Bodku za stretnutím dala biliardová skrumáž v pokutovom území Vranova s následnou akciou Šama, ktorý si snažil vylepšiť streleckú pozíciu, ale nakoniec vhodný moment na zakončenie prepásol.

Góly: 45. Streňo, 56. Pisarik, 70. Šamo – 14. Stachura.
ŽK: 36. Paluba, 80. Streňo, 90. Šamo – 36. Gerčák, 65. Šott, 66. Solanič.

Pred 300 divákmi rozhodoval Vlčej.

Zostava Vranov: Makó – Paluba, Vojta, Krivák, Gdovin (45. Pisarik), Boháč, Turcovský, Dvorjak, Vasiliak (75. Vasilko), Šamo, Streňo (82. Kentoš). Tréner J. Valkučák.

Zostava Bardejovská Nová Ves: Kačmár – Jaš, Gerčák, Liček, Pribytný (42. Jendroľ), Šoltýs, Solanič, Knap, Stachura, Šott, Bajus. Tréner M. Fabián.

Ostatné výsledky: Žilina B – Lipany 3:1, Martin – Humenné 1:0, Ružiná – Lokomotíva 4:2, Moldava – Prešov jun., Námestovo – Košice B 2:1, D. Kubín – Trebišov 1:0, Kremnička – Poprad 1:0.

1. D. Kubín 21 13 3 5 31:20 42
2. Žilina B 21 13 2 6 42:23 41
3. Ružiná 21 11 7 3 53:30 40
4. Moldava 21 11 5 5 42:23 38
5. Poprad 21 9 4 8 34:25 31
6. Humenné 21 9 4 8 26:40 31
7. Námestovo 21 9 3 9 29:25 30
8. Košice B 21 8 5 8 31:27 29