vranovské novinky spektrum týždenník okresu vranov nad topľouČlánky / J. Valkučák: Kľúčové boli výkony Erika Streňa a Peťa Šama

 J. Valkučák: Kľúčové boli výkony Erika Streňa a Peťa Šama

Po stretnutí s košickým „béčkom“ a pred zápasom s ŠK Futura Humenné si tréner MFK Vranov Jozef Valkučák zaspomínal na duel z federálnych čias, kedy ako hráč prehral s Banskou Bystricou v Prahe so Spartou 1:9 a o týždeň doma zdolal Hradec Králové 3:0. Po šesťgólovej prehre s Košicami stavil kouč Vranovčanov v rámci motivácie aj na túto spomienku. Spolu s rošádami v zostave mu to vyšlo, pretože napr. Peter Vasilko nastúpil v jari v základe prvýkrát a hneď sa blysol dvoma zásahmi do čierneho. Samostatnou kapitolou je výkon Erika Streňa, ktorý raz skóroval, štyrikrát asistoval, plus v jednom prípade mal významný podiel na kontre M. Vasiliaka, ktorá predchádzala štvrtému gólu v sieti hostí. „Sám som zažil podobnú situáciu, ako hráči pred týždňom, preto som sa vedel vcítiť do ich kože. Mužstvu som však veril. V Košiciach som nikomu nemohol uprieť, že by nechcel, ale niekedy sú aj takéto dni... V týždni všetci pracovali poctivo, nikto nič nepodcenil, práve naopak, u každého bolo vidieť snahu vysokú prehru odčiniť. Dnes sme hrali pekný futbal, dali šesť gólov, preto verím, že naši fanúšikovia odchádzali domov spokojní,“ uviedol tréner MFK Vranov Jozef Valkučák.

Vranovčania boli lepším tímom vo všetkých herných činnostiach. Kolektívny výkon znesúci v ofenzívne prísne kritéria postavili na výbornom výkone viacerých individualít a výsledok sa dostavil. Pravda je, že obrana Humenného nestála na pevných nohách a hoci brankár P. Pillár ratoval, čo sa dalo, bez podpory spoluhráčov sám rozbehnutého súpera zastaviť nedokázal. „Myslím si, že kľúčové boli výkony Erika Streňa a Peťa Šama, ktorí dokázali strhnúť so sebou aj ostatných. Nabudení sme boli už pred zápasom a keď sa vyhráva o viac gólov, vtedy sa hrá každému ľahšie,“ zdôraznil J. Valkučák.

Pozitívom posledných dvoch domácich víťazstiev Vranova je fakt, že sa gólovo začínajú presadzovať aj ostatní hráčov. Trojicu E. Streňo – P. Šamo – M. Paluba z jesene doplnil proti Bard. N. Vsi G. Pisarik a s Humenným mierili presne L. Vojta, P. Vasilko a M. Lauko. Napriek tomu, že domáci mali zápas pod kontrolou, nestiahli nohu z plynu. Ku cit im slúži, že ďalej hrali aktívne a stále sa tlačili do zakončenia. „Góly nemôžu dávať stále tí istí a z toho dôvodu ma teší, že sa presadili aj ostatní. Pre mužstvo, i nás trénerov je dobré, ak vieme, že sa môžeme spoľahnúť na viacerých. Ideme od zápasu k zápasu, chlapci sa zohrávajú a pomaly napredujeme. Najbližšie nás čaká Lokomotíva a keďže je stále o čo hrať, verím, že nás tento výsledok povzbudí,“ pripomenul J. Valkučák. 

Platená reklama

Square 1 300x300
Square 1 300x300
Square 1 300x300
Square 1 300x300
Square 1 300x300
Zdieľajte túto stránku na FECEBOOKu Konktujte nás - Rýchla správa Formulár na zadanie inzercie
Stropkovské Spektrum