vranovské novinky spektrum týždenník okresu vranov nad topľouČlánky / Vranov – Trebišov 1:3 (1:1)

Úvod stretnutia nenasvedčoval tomu, že by Vranovčania museli ťahať za kratší koniec. Vasilkov center so zakončením dvojice Pisarik – Gdovin, Laukova hlavička nad bránu, či Vasilkov prienik do pokutového územia so spätnou prihrávkou, ktorú zastavil Capko, dávali nádej na úspešný výsledok. Hostia pohrozili prvýkrát po štvrťhodine hry, Kotľar sa ocitol sám pred Makóom a jeho lobu chýbalo pár centimetrov. V 38. min. udreli domáci. Lopta prepadla na druhú žrď, kde si nabehol Boháč a otvoril skóre. Trebišov sa otriasol okamžite, pretože v 42. min. sa dostal pred domáceho brankára Mikailov a rutinérsky presnou strelou k žrdi vyrovnal.

Začiatok druhého polčasu patril Vranovu. V 46. min. sa pri čiare presadil Pisarik, jeho strieľanú prihrávku ešte zrazil Syvakivskyi a lopta odraziac sa od zeme preskočila dvoch dobiehajúcich hráčov domácich. Zverenci trénera Miroslava Janteka mali v 53. min. výhodu troch rýchlo nasledujúcich štandardiek za sebou a po poslednej z nich ukázal pohodu pri nie jednoduchom zákroku ochranca svätyne hostí. Po následnom rohu tlačili fanúšikovia MFK loptu skákajúcu v päťke do siete, no Trebišovania ju upratali do bezpečia. V 58. min. našiel Kotľar na hranici šestnástky Capka, ktorý sa v dobrej pozícii snažil páliť pohotovo, no jeho strela zaletela mimo štadión. Domáci prešli v 65. min. na hru s troma obrancami a priestor na ich polovici využíval súper na brejkové situácie. Po góle volali predovšetkým tutovky Černáka a Capka, ale ich zakončenia z pravej strany si cestu medzi žrde nenašli. Rozhodnutie o osude stretnutia prišlo v 80. min., kedy vo vlastnom pokutovom území fauloval Krivák a Mižík z bieleho bodu nezaváhal. O tri minúty sa Černák dostal pred Makóa, ten proti nemu vybehol, preto volil prihrávku a Kotľár pohodlne skóroval do prázdnej brány. Vranov sa s týmto stavom zmieriť nechcel. Soták ešte strelou z 18 m natiahol poriadne Syvakivskyiho a v poslednej minúte sa pred ním ocitol Tabaka, lenže ani jeho šanca sa presným zásahom neskončila.

Góly: 38. Boháč – 42. Mikailov, 81. Mižík z 11 m, 86. Kotľar.

ŽK: 63. Pisarik, 80. Krivák – 56. Krochta, 81. Lukáč.

Pred 150 divákmi rozhodoval Ziemba.

Zostava Vranov: Makó – Paluba, Lauko, Krivák, Gdovin (64. Gaži), Boháč, Turcovský, Vojta (85. Tabaka), Vasilko, Pisarik (85. Soták), Dvorjak.

Zostava Trebišov: Syvakivskyi – Dragula, Tomko, Mižík, Lukáč, Glushkov (74. Sopko), Capko, Krochta, Levický (61. Černák), Kotľar (89. Jarabek), Mikailov.
16. B. N. Ves 24 5 3 16 22:51 18

Ostatné výsledky:  Námestovo – Poprad 1:1, Martin – Kremnička 0:0, Ružiná – Dolný Kubín, Prešov B – Košice B 2:2, Žilina B – Humenné 3:1, Bard. N. Ves – Lipany 0:1, Moldava – Lokomotíva 2:0.