vranovské novinky spektrum týždenník okresu vranov nad topľouČlánky / Vranov – Ružiná 1:2 (0:2)

Vranov nezachytil úvod stretnutia, pretože inkasoval už po štyroch minútach hry, keď sa presadil Sukisa. Domáci sa potom skúšali presadiť z krídelných priestorov, no po dvoch akciách Pisarika, či Palubu Jenčo zasahovať nemusel. Brankár hostí sa prvýkrát predviedol v 23. min., kedy spoľahlivo stiahol nepríjemnú strelu Boháča pod brvno. V 28. min. sa prekĺzol popri dvojici protihráčov Bakala, ale sám pred Makóom pálil nad brvno. O tri minúty sa dostal za obranu Gajdošík a svoj nájazd s istotou premenil.

Napriek nepriaznivému vývoju Vranovčania zbrane nezložili a do druhého polčasu nastúpili ofenzívne. Turcovského strelu však zblokovala obrana Ružinej a po Laukovej hlavičke sa parádnym reflexom na čiare vyznamenal Jenčo. V ďalšom priebehu sa dvakrát o zakončenie pokúšal Kentoš, no ani v jednom prípade medzi žrde nenamieril, pričom najmä jeho strela z 20 m dvihla fanúšikov zo sedačiek. Po tomto uragáne sa hra upokojila a hoci domáci sa naďalej tlačili do koncovky, šancí na ich strane pribúdalo pomenej. Napriek tomu sa v 78. min. ocitol v tutovke Boháč, ktorý rutinérsky nezaváhal a znížil na 1:2. V nadstavenom čase ešte Bakala minul a Lauko napálil z uhla do vybiehajúceho Jenča.

Góly: 78. Boháč – 4. Sukisa, 31. Gajdošík.

Pred 250 divákmi rozhodoval Sedlár.

ŽK: 72. Paluba, 84. Turcovský, 64. Gdovin – 49. Pellet, 74. Gajdošík, 38. Lukáč.

Zostava Vranov: Makó – Paluba (88. Eštok), Lauko, Gdovin (66. Dvorjak), Sakala, Vasilko, Turcovský, Vojta, Kentoš, Boháč, Pisarik.

Zostava Ružiná: Jenčo – Lukáč, Štajer, Simić, Pellet, Gajdošík (85. Mokrý), Rakovan, Kamendy, Bakala, Sukisa, Blaščík (78. Rutkaj).

Ostatné výsledky: Humenné – Lipany 2:0, Košice B – Lokomotíva 0:0, Bard. N. Ves –Trebišov 2:4, Prešov B – Poprad 1:1, Žilina B – Kremnička 2:1, Moldava – D. Kubín 2:1, Námestovo – Martin 0:0.

1. Žilina B 29 19 3 7 59:30 60
2. Ružiná 29 17 8 4 69:38 59
3. D. Kubín 29 15 6 8 41:29 51
4. Poprad 29 13 7 9 42:31 46
5. Moldava 29 13 8 8 51:34 47(-3)
6. Košice B 29 12 8 9 51:36 44
7. Martin 29 11 9 9 40:32 42
8. Humenné 29 12 6 11 37:53 42