vranovské novinky spektrum týždenník okresu vranov nad topľouČlánky / Mladé futbalové nádeje Vranova na turnajoch

Dôkazom podpory mládeže od vedenia MFK bola aj možnosť účasti 3 najmladších kategórií na kvalitne obsadených turnajoch počas minulého víkendu (21.- 22.6).

Prípravka U10 sa zúčastnila turnaja v poľskom družobnom meste Jaslo na medzinárodnom turnaji, ktorý bol súčasťou Festivalu športu v tomto meste. Hoci prvý deň sa chlapcom výsledkovo nevydaril, keď skončili vo svojej päťčlennej skupine na 4. mieste, druhý deň už vyznel ináč. V skupine o 6.- 10. miesto Vranovčania porazili všetkých štyroch súperov a umiestnili sa na konečnom 6. mieste. Víťazom turnaja sa stalo družstvo Ekobal Sanok pred Stalom Rzeszow.
 
U11 sa zúčastnila turnaja Spiš cup, kde v konkurencii 6 mužstiev podľahla iba víťaznému MFK Ružomberok a druhému Tatranu Prešov, ale zásluhou horšieho skóre obsadila nepopulárne 4. miesto. Najlepším hráčom sa stal Peter Blaško.
 
Na turnaji Spiš cup zbierali prvé skúseností aj naše najmladšie talenty v kategórii U9 (na fotografii). Družstvo vedené P. Šamom, ktoré sa predstavilo veľmi sympatickým dojmom tvoria chlapci vo veku 6 až 9 rokov a pravidelne nastupujú aj dve dievčatá (sestry Horné). Tento turnaj bol pre nich naozaj krst ohňom a bolo vidieť, že im ešte chýba zápasová prax. V prvý deň zaznamenali 4 prehry vyšším rozdielom, ale druhý deň už hrali oveľa odvážnejšie a zaznamenali svoje prvé dve víťazstva a potešili nielen seba, ale aj mnohopočetný rodičovský fanklub. Víťazom tejto kategórie sa stala Podbrezová pred KAC Košice, cenu pre najlepšieho vranovského hráča získal Augustín Sturzer.

Platená reklama

Square 1 300x300
Square 1 300x300
Square 1 300x300
Square 1 300x300
Square 1 300x300
Zdieľajte túto stránku na FECEBOOKu Konktujte nás - Rýchla správa Formulár na zadanie inzercie
Stropkovské Spektrum