vranovské novinky spektrum týždenník okresu vranov nad topľouČlánky / Organizovaná skupina zneužila bezbrannosť hendikepovanej Vranovčanky

Národnej jednotke boja proti nelegálnej migrácii Úradu hraničnej a cudzineckej polície sa podarilo rozložiť ďalšiu organizovanú skupinu obchodujúcu s ľuďmi. Trojica z východného Slovenska sľubovala vidinu ľahkého zárobku v zahraničí. 

Podľa policajných informácií mal 35-ročný Ladislav M. robiť nábor na výhodnú prácu v Anglicku využijúc pri nahováraní finančne slabšie zabezpečenie potenciálnych záujemcov. Motiváciou mu mal byť aj 50 eurový zisk za každú jednu osobu. Ten mu mali vyplácať ďalší dvaja členovia skupiny, v súčasnosti už obvinený, 36 ročný Stanislav H. a rovnako stará Františka M. Takýmto spôsobom a využijúc hendikep nepočujúcej 20 ročnej ženy z malej obce v okrese Vranov nad Topľou, kvôli ktorému si nedokázala nájsť prácu doma, ju autom odviezli do Anglicka. Tam jej zobrali doklady a nútili uzatvoriť „účelové manželstvo“, a tiež k prostitúcii s cudzími mužmi, pričom za každého dostala päť libier. Po niekoľkých týždňoch sa jej podarilo utiecť a pomocou organizácie zameranej na pomoc obetiam obchodovania s ľuďmi sa dostala späť na Slovensko.
 
Polícia skupinu obvinila aj v ďalšom skutku. Išlo o podobný prípad, tiež z rovnakého okresu, s vidinou ľahkého zárobku. Stal sa v rovnakom období, koncom minulého roka. Trojica zlákala 22 ročnú ženu do Anglicka za účelom poberania sociálnych dávok. Cestou tam jej oznámili, že sa vydá za cudzinca a bude s ním žiť. Príbuzní našťastie zalarmovali políciu, a tak sa jej bez ujmy podarilo vrátiť späť.
 
Vyšetrovateľ Národnej jednotky boja proti nelegálnej migrácii Úradu hraničnej a cudzineckej polície obvinil tri osoby zo zločinu obchodovania s ľuďmi. Po dokázaní viny im hrozí trest odňatia slobody na sedem až 12 rokov, stíhaní sú na slobode. Vyšetrovanie pokračuje, preto výška zisku skupiny ešte nebola presne vyčíslená.

Platená reklama

Square 1 300x300
Square 1 300x300
Square 1 300x300
Square 1 300x300
Square 1 300x300
Zdieľajte túto stránku na FECEBOOKu Konktujte nás - Rýchla správa Formulár na zadanie inzercie
Stropkovské Spektrum