vranovské novinky spektrum týždenník okresu vranov nad topľouČlánky / Vranov – Prešov B 1:0 (0:0)

Obidvaja súperi začali aktívne, preto sa od úvodu bolo na čo pozerať. Po tridsiatich sekundách hry pálil z ľavej strany Voda a v domácom tábore to zašumelo... Vranovčania kontrovali už o minútu, keď sa po kombinačnej akcii dostal za obranu Abaturov, ale Jakubech svoj tím podržal. V 9. min. zakončoval po nepresnej rozohrávke súpera Hirka, no ani jeho krížna strela si cestu medzi žrde nenašla. O tri minúty sa krásnou kolmicou prezentoval Abaturov a Sidelnyk sa k zakončeniu neprepracoval iba vďaka skvelému vybehnutiu brankára Tatrana mimo pokutové územie. Gólom sa neskončil ani priamy kop Vodu, pretože Petro bol pozorný a v 24. min. prihrával Boháč nabiehajúcemu Sidelnykovi len na päty. Bodku za prvým polčasom dal priamy kop Vodu, ktorý preletel cez päťku domácich, pričom nebezpečne najbližšie mal k nemu skákajúci Šimko.
Po zmene strán zaujímavý futbal pokračoval ďalej. Spoluprácu Sidelnyka s Grynyshynom, ktorí mali pred sebou už len jedného protihráča, nedotiahol prvý menovaný do úspešného konca nepresnou prihrávkou. Voda sa síce v 50. min. k zakončeniu dostal, ale Petra našiel pripraveného. V ďalších dvoch akciách mal „prsty“ Abaturov, keď najskôr zo 17 m natiahol Jakubecha a po jeho centri o minútu hlavičkoval Sidelnyk vedľa žrde. V 63. min. mali ku gólu blízko aj hostia, ale Voda trafil Kriváka a osamotený Kamenčík po spätnej prihrávke Kraľoviča nezakončil dostatočne razantne, čo na spoľahlivého Petra stačiť nemohlo. V ďalších ofenzívnych výpadoch pálil Grynyshyn nad bránu a Boháča po individuálnom prieniku vychytal Jakubech. Rozhodnutie o osude zápasu prišlo v 76. min., kedy sa pri bránkovej čiare presadil Abaturov a jeho center upratal na druhej žrdi do siete Mazur. Ten istý hráč mohol pridať o dve minúty aj druhý presný zásah po excelentnom spracovaní Shyrayovej prihrávky, no hoci sa vzápätí šikovne uvoľnil, z pár metrov poslal loptu mimo žrde.
Gól: 75. Mazur.
ŽK: 90. Paluba – 41. Kovalčík, 85. Hirka, 87. Petko.
Zostava Vranov: Petro – Eštok, Paluba, Krivák, Sakala, Shyray, Boháč, Kentoš, Grynyshyn, Abaturov (89. Tabaka), Sidelnyk (66. Mazur).
Zostava Prešov B: Jakubech – Petko, Jacko, Voda, Durilla, Keresteš, Hirka, Šimko, Kovalčík, Kamenčík, Kraľovič.
Hlasy trénerov:
Ivan Bubis (MFK Vranov):
„Prešov bol najlepším mužstvom, proti ktorému sme pod mojim vedením nastúpili, a to sme v príprave hrali i proti celkom z II. ligy. Preto chcem oceniť, že aj hostia svojou mierou prispeli k tomu, že sa hral dobrý kombinačný futbal, ktorý mal svoju úroveň. Som rád, že v zápasoch je vidieť, ako sa zlepšujeme fyzicky a zároveň nám začína prinášať ovocie fakt, že chlapci si na trávniku na seba pomaly zvykajú. Keď sa začínala súťaž, káder sme dávali dokopy za pochodu, pričom sme nemali čas na kondičnú, ani taktickú prípravu. Víťazstvami nad Lipanmi, i dnes Prešovom sme po štyroch zápasoch bez gólu vyšli z psychickej jamy. Najviac nás trápilo to, že sme sa nedokázali presadiť v koncovke, no teraz sme zdolali dva kvalitné tímy, plus sme ukázali viaceré pekné futbalové momenty. Ani keď sa nám nedarilo, nemôžem na prístup hráčov povedať krivé slovo, preto verím, že ak sme sa teraz po mentálnej stránke posunuli ďalej, bude sa nám pracovať lepšie a ľahšie.“
Štefan Mihalík (1. FC Tatran Prešov B): „Myslím si, že tomuto zápasu by skôr svedčala remíza. Futbal sa však hrá na góly a keďže Vranov dal jeden, kým my žiadny, vyhral. Dnes hralo v rovnakom čase aj naše „áčko“, preto sme mali trošku problém so zostavou. Z toho dôvodu dostali napr. príležitosť dvaja dorastenci a musím povedať, že ani jeden nesklamal. Mojich chlapcov by som chcel za výkon, napriek prehre, pochváliť. Nemajú sa za čo hanbiť a domov sa môžu vrátiť so vztýčenými hlavami. Uznať treba aj kvality súpera, lebo Vranov má dobré mužstvo a pre našich mladých hráčov je každá takáto konfrontácia určite dobrou školou.“

16. Sabinov    8    0    3    5    8:13    3

Ostatné výsledky: Lipany – Giraltovce 2:0, Sp. N. Ves – V. Opátske 3:0, Humenné – Stropkov 2:1, Snina – V. Revištia 3:0, Sabinov – Michalovce B 3:3, Plavnica – Haniska 0:0.