vranovské novinky spektrum týždenník okresu vranov nad topľouČlánky / Neuveriteľné... ale skutočnosť

Niekedy, asi pred 5 rokmi náš bývalý ambiciózny, v tom čase minister vnútra vymyslel nalepiť na policajné autá slová, ktoré sa spájajú s dôverou a vyvolávajú úctu – „pomáhať a chrániť“.
No čuduj sa svete, ako funguje tento slogan u nás na východe Slovenska, a zvlášť vo Vranovskom okrese. To o čom píšem, denno-denne všetci počúvame na zelenej vlne dopravného servisu v rádiách a v ďalších mediálnych správach.
Na východnom Slovensku je najväčšia nezamestnanosť, najnižšie priemerné zárobky, ceny tovarov jedny z najvyšších, najviac cigánskych osád, najväčšia denno-denná kriminalita zo strany cigánskych spoluobčanov, tiež obťažovanie pred obchodnými centrami a na uliciach za bieleho dňa, hlučnosť a nedôstojné správanie sa v zdravotníckych zariadeniach, predajniach, v priestoroch úradov...
Nemožno si nevšimnúť vysedávanie po lavičkách s alkoholom v rukách, kúpanie sa v mestskej fontáne a vykonávanie osobnej potreby bežne „len tak za rohom“.
Nečudujem sa, že mamičky sa boja púšťať deti večer na krúžky, príp. iné záujmové činnosti, že starší občania musia čeliť napádaniu, okrádaniu a ženy aj znásilňovaniu (posledné prípady v Bystrom, v Sačurove... a vlastne na dennom poriadku).
Na druhej strane naši chlapci od polície vystrojení a vyzbrojení špeciálnymi prístrojmi na meranie rýchlosti, vzdialenosti aut, identifikovanie osôb a vozidiel a hlavne terminálmi na rýchle platby mastných pokút, aby bolo na pravidelné prídely a zvyšovanie životnej úrovne už spomínaných spoluobčanov!!! A samozrejme aj pre našich istoty poskytujúcich politikov.
Vyzbrojení rýchlymi a bezpečnými vozidlami ich v plnej miere využívajú už od rána – keď hneď po nástupe do služby, hlavne v lete sa niekoľko policajných áut premáva po našom zatiaľ mestečku (o niekoľko rokov osada) a plnia si svoje povinnosti.
V niektorých z týchto aut sedia mladíci, ktorí ani váhou (smiešnych 60 kíl), ani správaním ani mentálne nepripomínajú strážcov zákona. Sedia v aute, s „25 rukou“ na okne, na nose veľké zrkadlovky a spolujazdcom s mobilným telefónom pri uchu... Keď náhodou zbadajú svojim bystrým, prenikavým, jastrabím pohľadom niekoho telefonovať, alebo bez použitia bezpečnostných pásov... okamžite zakročia. Objavia sa výstražné červeno-modré svetlá a nezabudnú aj na protivný zvukový signál a prinútia vyhliadnuté vozidlo zastaviť priamo na križovatke (nehľadiac na bezpečnosť cestnej premávky) a možno aj priamo na železničnom priecestí.
Takéto počínanie vyzerá, akoby chytali viacnásobného brutálneho vraha, alebo úhlavného nepriateľa našej úžasnej, skorumpovanej demokratickej spoločnosti .
Myslím, že týmto chlapcom, ktorí by sa bez služobného odznaku a uniformy stratili v dave, nemali by ako si liečiť svoje komplexy, treba podať pomocnú ruku a nájsť nejaké zmysluplné zábavky. V neposlednom rade si treba všimnúť, koľko je v našom okrese rôznych meraní rýchlostí a kontrol, ako by sme mali na východe najväčší vozový park. Najväčší gól je, keď na nočné služby dávajú mladíkov policajtov s mladými dievčatami, manželkami, mamičkami v uniforme (policajtkami), aby si spolu odsedeli nočnú službu v jednom aute. Toto je určite perfektný ťah na udržanie mladých manželstiev... hlavne že KDH kvôli ochrane rodiny chcelo meniť ústavu.
Je paradoxné, že prejdete krížom celé Maďarsko cez Budapešť až do Bratislavy a stretnete maximálne 2 policajné hliadky. Prejdete cez pomyslenú hranicu v Bratislave... a hneď meranie rýchlosti, v meste minimálne 5 hliadok. Podobne je to v Poľsku, keď prejdete polovicu krajiny zaregistrujete možno 2 hliadky a 2 merania rýchlosti. Za hranicou smerom k Bardejovu... bum... minimálne 100 cigánov, meranie rýchlosti, skoro každých 20 km, medzitým policajné hliadky, stabilné aj mobilné, perfektná pomoc a ochrana občanov...
Na Slovensku asi máme najviac áut a najviac porušovateľov zákona o cestnej premávke. Alebo je to inak???? Tí s bielymi čiapkami vyberajú pre tých druhých bez čiapok, bez vzdelania a základných sociálnych, morálnych a pracovných návykov.
Vážne Vám to občania nevadí??? Či všetci to vidíme a ticho mlčíme... Dokedy ešte... Zamyslíme sa...
Ing. Jozef Mihalčin
predseda KO SĽS

Platená reklama

Square 1 300x300
Square 1 300x300
Square 1 300x300
Square 1 300x300
Square 1 300x300
Zdieľajte túto stránku na FECEBOOKu Konktujte nás - Rýchla správa Formulár na zadanie inzercie
Stropkovské Spektrum