vranovské novinky spektrum týždenník okresu vranov nad topľouČlánky / V Seč. Polianke predátor usmrtil viacero psov

V Sečovskej Polianke zaznamenali v priebehu týždňa viacero útokov na psov. Zatiaľ sa nepodarilo identifikovať, aké zviera útočilo. Tip na tieto udalosti dostali média a na Facebooku zdieľalo oznam 438 ľudí.

„Nejaké veľké psy, alebo niečo tomu podobné sa pohybuje po poli, podhrabáva sa ľudom do dvorov, zabíja, žerie psov a ostatné domáce zvieratá. Myslím to vážne, tento týždeň už boli tri útoky na psov na našej ulici, kde dotrhali nemeckého ovčiaka a zabili, ale nestihli zožrať jedného malého psa. Tiež sa našla mačka bez hlavy, no a včera v noci zabili a odniesli na pole stredne veľkého psa, po ktorom sa našla iba hlava a predné labky. Osobne som videla len jeden kus za naším dvorom asi o 23:30, bol veľký, zafarbený do siva (nebol to určite nemecký ovčiak ani husky), našla som 12-centimetrové stopy. Včera v noci pani, ktorej zožrali psa, videla na svojom dvore tri kusy, ktoré boli veľké a huňaté. Keď na nich začala kričať, jeden z nich vzal psa do papule a utiekli na pole,“ tento text dostali viaceré redakcie.

Popísané útoky potvrdil aj starosta Sečovskej Polianky Marián Fedor. Napriek tomu, že po predátorovi ostali stopy, zatiaľ nikto nepotvrdil, o aký druh agresora ide. „Nikto ich poriadne nevidel, iba zďaleka. Prešiel som aj pole a nevieme, odkiaľ svorka prichádza, ale naše poľovné združenie Bukovina nám ju pomôže vypátrať,“ dodal M. Fedor.

Ľudia špekulujú, či ide o vlkov alebo psov. Podľa starostu obce by to bol veľmi raritný prípad, aby pes zožral psa. „Sú len dve možnosti. Buď sú veľmi vyhladovaní alebo je to nejaká zvláštna forma agresivity. Navštívil som aj chovateľa oviec na ulici v poslednom dome pod lesom, ktorý tam má okolo nich psov a on o ničom nevedel. Preto je to zvláštne,“ priznal M. Fedor.     
 

Platená reklama

Square 1 300x300
Square 1 300x300
Square 1 300x300
Square 1 300x300
Square 1 300x300
Zdieľajte túto stránku na FECEBOOKu Konktujte nás - Rýchla správa Formulár na zadanie inzercie
Stropkovské Spektrum