vranovské novinky spektrum týždenník okresu vranov nad topľouČlánky / Vranov - Humenné 3:0 (1:0)

Rozbehnutému Vranovu nevystavilo stopku ani Humenné, ktoré sa herne a výsledkovo trápi. Domáci potvrdili pohodu vo svojich radoch hladkým víťazstvom a naďalej platí, že brankárska dvojica Makó – Gmitter v jari ešte neinkasovala.
Domáci vstúpili do stretnutia aktívne a už v 4. min. musel po hlavičke Mazura hasiť pred bránkovou čiarou Vasiľ. V 8. min. zahrával Vranov roh, odrazená lopta sa dostala ku Kulichovi a jeho half-volej z 18 m zastavilo brvno. O dve minúty fauloval v pokutovom území Ljubarskij Dvorjaka a nariadenú penaltu s istotou premenil Kuhajdík. Po ofenzívnej 10-minútovke sa dianie na trávniku na chvíľu upokojilo a Jakubov musel opäť zasahovať až v 27. min., keď mu rukavice vyprášil Eštok. Hostia v tejto fáze ponúkli niekoľko sľubných výpadov, najmä kombinácia Miraljemoviča s Popikom mohla byť receptom, ako sa dá prekonať súperova defenzíva, ale vo finálnej fáze chýbala Humenčanom potrebná kvalita, aby svoje akcie pretavili na bezprostredné nebezpečenstvo. Vranov sa opäť naštartoval v závere prvého polčasu a hoci Grynyshyn, či dvakrát Mazur cieľ hlavičkami minuli, po zmene strán sa skóre menilo už po šiestich minútach hry. Keďže hostia varovanie dvojice Kulich – Vožný zo 46. min. nevzali vážne, v 51. min. poslal Kuhajdík zo štandardky jemný center a Voroňák zvýšil vlastencom na 2:0. Gmitter musel prvýkrát zasiahnuť v 70. min., nepríjemný priamy kop Ljubarského posunul nad brvno. V 77. min. ešte Jakubov zvládol Kuhajdíkov pokus o prekvapenie, ale v 88. min. už Kulichov priamy kop z ostrého uhla k žrdi nezastavil ani on, ani jeho múr. Bodku za stretnutím dal hosťujúci kapitán, ktorý zahral roh šikovne na prvú žrď, no Gmitter potvrdil svoje kvality efektným zákrokom.
Góly: 10. Kuhajdík (11 m), 51. Voroňák (vl.), 88. Kulich.
ŽK: 25. Shyray, 67. Krivák, 90. Boháč - 10. Ljubarskij,43. Miraljemovič, 67. Mikula.
Pred 600 divákmi rozhodoval Michalik.
Zostava Vranov: Gmitter - Eštok, Paluba, Krivák, Sakala - Kulich, Shyray, Kuhajdík, Dvorjak (63. Boháč), Grynyshyn (46. Vožný) - Mazur (84. Kentoš).
Zostava Humenné: Jakubov - Voroňák, Ljubarskij, Zubanych, Petričko, Babin (79. Pavliukh) - Miraljemovič (65. Šaro), Popik, Mikula, Legdan (68. Karabin), Vasiľ.

Ostatné výsledky: Michalovce B – Sp. N. Ves 1:2, V. Opátske – Lipany 1:2, V. Revištia – Giraltovce 1:2, B. N. Ves – Snina 3:0, Haniska – Sabinov 2:1, Stropkov – V. Tatry, Prešov B – Plavnica 0:2.