vranovské novinky spektrum týždenník okresu vranov nad topľouČlánky / Vranov – Plavnica 1:0 (0:0)

Súboj, ktorý rozhodol jeden gól, ponúkol dva rozdielne polčasy s gradáciou v závere. V prvom dejstve trpela domáca ofenzíva na množstvo nepresností už v predfinálnej fáze, preto diváci veľa vzruchu nevideli. Zapísali sme si síce Strakove uvoľnenie so spätnou prihrávkou, Babejov center hľadajúci Boháča, či Grynyshynovu strelu, s ktorou Beňo problémy nemal, ale ani jedna z týchto situácii bezprostredným nebezpečenstvom nezaváňala. V 29. min. našiel Babej pekne Kokočáka. Ten sa snažil presadiť šikovnou zasekávačkou, no v poslednej chvíli sa pošmykol. Hostia kontrovali v 41. min. Strela Kyšeľu bola zblokovaná na roh a Hovanec z neho zakrútil loptu priamo do brány, Makóa však neprekvapil. O tri minúty nepríjemnou „plávajúcou“ strelou vyskúšal pozornosť Beňa aj Sakala. V 45. min. centroval Grynyshyn a Straka vo vyloženej situácii mieril nad brvno.

Domácim vyšiel úvod do druhého polčasu. Po vysunutí Babejom bol v pokutovom území faulovaný Kokočák, ktorý vzal zodpovednosť na seba a z bieleho bodu sa nemýlil. Obraz na trávniku sa začal meniť od 65. min., keď Kokočák centroval a Boháč sám na druhej žrdi loptu neskrotil. Na opačnej strane poslal Verešpej priamy kop z ideálnej pozície nad bránu a po akcii Boháča s Grynyshynom natiahol Beňa strelou po zemi Kokočák. V 76. min. zahrávali hostia štandardku a pred prázdnou bránou hasil Gdovin na roh. O dve minúty vyrazil Makó pokus Ševčoviča na ďalší rohový kop, po ktorom Imrich hlavičkoval v záklone tesne vedľa vzdialenejšej žrde. Poistiť vranovské vedenie mohol v 83. min. Kotľár. Vďaka svojmu dôrazu sa dostal do úniku, ale namiesto zakončenia zvolil prihrávku Boháčovi, ktorý mieriac pod brvno minul. Hostia súperovi víťazstvo lacno darovať nechceli, v závere si vypracovali viacero štandardiek, ale Vranovčania ich ustáli bez ujmy.

Gól: 49. Kokočák z 11m.
ŽK: 70. Boháč - 48. Vandžura.
Zostava Vranov: Makó - Paluba, Gdovin, Staško, Sakala - Grynyshyn (73. Hreha), Straka, Kokočák (82. Kotľár), Komár, Babej (56. Kiss) - Boháč.
Zostava Plavnica: Beňo - Imrich, Vandžura, Fröhlich, Valek (56. Tinath) - Chovanec (60. Ševčovič), Hovanec, Perháč (70. Genčúr), Verešpej - Kyšeľa, Hricko.

Ostatné výsledky: Krásna – Snina 2:0, Svidník – Lipany 0:2, Prešov B – Pušovce 0:0, Stropkov – Sabinov 1:0, Bard. N. Ves – V. Opátske 2:0, Trebišov – Giraltovce 1:2, V. Revištia – Moldava 5:0.