vranovské novinky spektrum týždenník okresu vranov nad topľouČlánky / Tvorivá beseda v Prešove

 Tvorivá beseda v Prešove

Príjemné ohlasy, dobrá nálada, rozžiarené detské oči, prekvapenie, prešovskí spisovatelia, štekanie a mňaukanie, nový tanečný štýl, interaktívne ihrisko … aj takto by sa nejako dala charakterizovať tvorivá beseda v Prešove.

Hornozemplínska knižnica pripravila pre svojich čitateľov 24. augusta 2015 tvorivú cestu do Prešova za obľúbenými spisovateľmi. Už samotná cesta autobusom nebola klasická, hneď v autobuse sme sa potrápili s literárnymi hádankami o spisovateľoch a ich dielach. Zahrali na ilustrátorov a pripravili podklady k novému príbehu.

V Prešove nás privítala riaditeľka Krajskej knižnice v Prešove Mgr. Marta Skalková.

Deti potleskom privítali pani spisovateľku Gabrielu Futovú. Prekvapením bol pre nich spisovateľ Valentín Šefčík, ktorý nám predstavil svoju novú knihu a pani spisovateľka Betka Verešpejová porozprávala o ostrove, ktorý často navštevuje a pripravuje dokumentárnu knihu o živote mačiek na tomto tajomnom ostrove.

Nebola to však klasická beseda, autorka Gabriela Futová nás naučila ako sa správne havká, šteká a mňauká. Ukázala ukážky nového tanečného štýlu. Celou krajskou knižnicou sa niesla veselá hudba a náš smiech a radosť. Malú zastávku sme si urobili na interaktívnom ihrisku a neminuli nás aj nejaké tie nákupy.

No a nezaháľali sme ani na ceste späť. K svojím obrázkom sme doplnili príbehy, zážitky.

Domov sme sa vrátili šťastní a spokojní. Ďakujeme všetkým za vynikajúcu atmosféru a tešíme sa na ďalšie tvorivé besedy. Podujatie sa uskutočnilo v rámci projektu Vranovské knihodni 2015, ktoré finančne podporilo MK SR.

Marianna Majzlíková

Platená reklama

Square 1 300x300
Square 1 300x300
Square 1 300x300
Square 1 300x300
Square 1 300x300
Zdieľajte túto stránku na FECEBOOKu Konktujte nás - Rýchla správa Formulár na zadanie inzercie
Stropkovské Spektrum