vranovské novinky spektrum týždenník okresu vranov nad topľouČlánky / Inšpirácia zo Zámutova: Od čiernej skládky k ihrisku

 Inšpirácia zo Zámutova: Od čiernej skládky k ihrisku

Od čiernej skládky po nové detské ihrisko. Obec Zámutov môže byť svojim prístupom inšpiráciou aj pre ostatné samosprávy, pretože s existenciou nelegálnej skládky si poradila naozaj kreatívnym spôsobom. Na jej mieste totiž postavili a otvorili nové ihrisko. „Nápad postaviť na tomto mieste ihrisko vznikol na porade s mojimi pomocnými koordinátormi, kde sa snažíme riešiť viaceré čierne skládky v osade. Aj tento priestor patril medzi kritické miesta, kde spolu s našimi UOZ na §10 neustále odpad likvidujeme, ale následne do niekoľkých dní je tam opäť. Veríme, že týmto projektom sme zabili „dve muchy jednou ranou“, a to, že v osade vznikol priestor pre rómske deti, ktoré sa budú mať kde hrať a zároveň máme nádej, že už len kvôli tomu sa na dané miesto v budúcnosti nebude sypať odpad. Dúfam, že obyvatelia osady nesklamú nielen nás, ale hlavne samých seba a budeme sa tak môcť postaviť za ďalší podobný projekt,“ priblížil myšlienku koordinátor UPSVR Vladimír Krivák.

Ruku k dielu priložili aj samotní Rómovia v obci. „Väčšinu prác ako úprava a vyrovnanie terénu, vymurovanie ohnísk, postavenie kolies a pieskoviska, zloženie lavičiek a stolov, zvarenie a zabetónovanie bránok a iné sme si urobili svojpomocne s dôrazom na to, aby to stálo obec čo najmenej finančných prostriedkov. Ihrisko by malo slúžiť pre rodiny s deťmi na opekanie a hry,“ pridáva sa pomocný koordinátor Pavol Ovšák.

Ihrisko muselo byť samozrejme najprv odsúhlasené obecným zastupiteľstvom, kde za neho zahlasovali všetci poslanci. „Chcel by som poďakovať pánovi Dudovi - starostovi obce a všetkým poslancom obce, ktorí dali tomuto projektu zelenú. Veľká vďaka patrí aj mojim pomocným koordinátorom: Pavlovi Ovšákovi, Michalovi Ferimu, Vladimírovi Ferimu a Vierke Kováčovej, ktorí ochotne pomáhali so všetkými potrebnými záležitosťami a často aj svojou fyzickou prácou prispievajú k tomu, aby obec vyzerala inak, lepšie. Vďaka patrí samozrejme aj všetkým UOZ na §10, ktorí aj napriek tropickému počasiu v daných štyroch dňoch tento projekt zvládli dokončiť v určenom termíne a všetkým ostatným, ktorí sa akýmkoľvek spôsobom na tomto projekte podieľali,“ dodáva Vladimír Krivák.
 

Platená reklama

Square 1 300x300
Square 1 300x300
Square 1 300x300
Square 1 300x300
Square 1 300x300
Zdieľajte túto stránku na FECEBOOKu Konktujte nás - Rýchla správa Formulár na zadanie inzercie
Stropkovské Spektrum