vranovské novinky spektrum týždenník okresu vranov nad topľouČlánky / Vranov - Lipany 0:3 (0:1)

Vranov sa proti Lipanom napil z poriadne hlbokého kalicha horkosti. Najmä v prvej polovici druhého polčasu ukázali domáci ofenzívny potenciál, pri ktorom vyznieva prehra rozdielom triedy kruto. Hostia však predviedli súperovi lekciu z efektivity a hladkou výhrou dali zabudnúť na poslednú domácu prehru s Moldavou.

Prvý strelecký pokus patril Kotľárovi, ktorý napriahol spoza šestnástky a Bartoš sa musel po jeho strele k žrdi natiahnuť. V 13. min. sa pri čiare presadil Boháč, no v pokutovom území stroskotal na Štefčákovi. O pár desiatok sekúnd sa dostali k slovu aj hostia a Vysočan pred Makóom nezaváhal. Ďalšie vzrušenie prišlo až po dvadsiatich minútach hry. Staško zaváhal pri rozhohrávke, Blaško založil rýchlu akciu a v tutovke sa ocitol Rokošný. Paluba jeho strelu síce v poslednej chvíli zblokoval, no lopta predsa len smerovala do brány, ktorú však o pár centimetrov minula. V 36. min. platil Dvorjakov dôraz na Guľaša a Komár mal ideálnu možnosť na vyrovnanie, Bartoš ho nohou vychytal.

Druhý polčas ponúkol ofenzívny festival. Vranovčania dupli na plyn a hneď prišli aj šance, v ktorých hral hlavnú úlohu Kotľár. Najskôr po jeho prihrávke chýbal Boháčovi väčší dôraz a keď v 50. min. poslal center pod brvno, Bartoš ho efektne vytiahol na roh. O dve minúty podnikli rýchlu kontru hostia a Hudý pálil v záklone nad. Po hodine hry centroval Paluba a Boháčovu hlavičku zastavilo brvno. Reakciou bola brejková situácia Odevy, na ktorej konci Rokošný zostrelil Makóa. V ďalších dvoch momentoch sa neujala pohotová strela Boháča, či Komárova kolmica, po ktorej musel pred Kotľárom v sklze hasiť Štefčák. Zlomový moment prišiel v 73. min., kedy Pončák vysunul Blaška, toho Makó v pokutovom území fauloval a Štefčák pokutový kop premenil s rutinérskou istotou. Bodku za stretnutím dal v 82. min. Rokošný, keď napriahol spoza šestnástky a prekvapil domáceho gólmana.

Góly: 13. Vysočan, 74. Štefčák (11m), 82. Rokošný.
ŽK: 69. Paluba, 69. Kokočák, 73. Makó, 88. Staško - 37. Guľaš, 62. Hudý, 72. Dlugoš.
VRANOV: Makó - Paluba, Gdovin, Staško, Sakala - Kotľár (81. Čižmár), Kokočák, Komár, Dvorjak (74. Vasilko) - Hreha, Boháč.
LIPANY: Bartoš - Štefčák, Janič, Guľas, Angelovič - Rokošný, Dlugoš, Vysočan (55. Havrila), Pončák - Blaško (77. Čarný), Hudý (85. Varga).

16. Moldava n/B    7    1    0    6    4:18    3

Ostatné výsledky: Moldava – Giraltovce 0:1, Krásna – Pušovce 1:0, V. Revištia – V. Opátske 2:1, Bard. N. Ves – Sabinov 3:0, Trebišov – Snina 0:1, Stropkov – Plavnica 1:4, Prešov B – ŠK Futura 4:2.