vranovské novinky spektrum týždenník okresu vranov nad topľouČlánky / Tour de Vranov pozýva registrovaných, aj rekreačných cestných cyklistov

  Tour de Vranov pozýva registrovaných, aj rekreačných cestných cyklistov

M. Janič: Zážitok z jazdy v pelotóne chceme dopriať naozaj každému

Cyklistické preteky Tour de Vranov pozývajú 11. septembra 2016 na premiérový ročník registrovaných, aj rekreačných jazdcov. Na svoje si prídu tiež deti, pre ktoré bude pripravená Detská tour.

Cestná cyklistika zažíva už niekoľko rokov boom. Fenomenálne výsledky Petra Sagana sa priamo úmerne podpisujú pod rastúci počet cyklistov, ktorí jazdia z pasie, či sa skúšajú konfrontovať aj súťažne. Práve tento fakt sa stal inšpiráciou pre zorganizovanie pretekov v cestnej cyklistike Tour de Vranov. „Sám rekreačne jazdím a keďže s partiou stretávame na cestných bicykloch stále viac ľudí, začali sme sa zamýšľať nad myšlienkou zorganizovať preteky. Vychádzali sme aj z toho, že možností zajazdiť si v MTB seriáloch je zatiaľ predsa len stále viac, preto sme sa my rozhodli pre cestnú cyklistiku,“ uviedol riaditeľ Tour de Vranov Marián Janič.

Organizátori Tour de Vranov sa rozhodovali pre dve trasy a nakoniec dali zelenú variante so zázemím v rekreačnej oblasti Domaša - Dobrá. Trať dlhá 65 kilometrov povedie cez Vranov smerom na Hanušovce a cyklisti sa do cieľa vrátia cez Detrík. O komfort jazdcov sa bude starať šesť doprovodných vozidiel a štyridsať usporiadateľov. „Profil trate je väčšinou rovinatý, ale jazdci sa môžu tešiť aj na stúpanie pri Detríku, ktoré má cez 2 kilometre a prevýšenie viac ako 300 metrov. Pri vytyčovaní trasy sme kládli dôraz nielen na to, aby bola pre cyklistov zaujímavá, ale jedným z faktorov, na ktorom sme si dávali záležať, bol kvalitný asfaltový povrch komunikácií,“ zdôraznil M. Janič.

Tour de Vranov reaguje nielen na to, že cestnej cyklistike prepadá v poslednej dobe stále viac športovcov, ale ambíciou je vytiahnuť na bicykle ešte viac ľudí. Pozitívne reakcie cyklistickej verejnosti dávajú tušiť, že Domaša, Vranov a okolie sa môžu tešiť na zaujímavý športový zážitok. „Oslovili sme kluby zo širšieho okolia, ale pozvánka platí pre všetkých, aj tých, ktorí si rekreačne vyjdú zajazdiť 30 – 40 kilometrov. Našou snahou je dopriať skúsenosť zo súťažného jazdenia v pelotóne, kde na rovine nie je výnimkou ani rýchlosť 60 km/h, naozaj každému, kto má pozitívny vzťah k cyklistike,“ pozval M. Janič.

Okrem celkového poradia sa bude na trati bojovať v deviatich kategóriách žien, mužov, junioriek a juniorov. Pre najmenších cyklistov bude pripravená Detská tour. „Keďže si myslíme, že pozornosť si zaslúžia aj deti, budú mať i oni vlastné preteky. Pre deti vo veku 4 – 9 rokov sme pripravili 5,5 kilometra a kategória vo veku 10 – 15 rokov absolvuje 11 kilometrov. Veríme, že všetci si prídu na svoje a domov si odnesú zážitky, ktoré ich len budú ďalej motivovať k tomu, aby sa ich vzťah k cyklistike ešte viac prehĺbil,“ vysvetľoval manažér Tour de Vranov Rastislav Košalko.

Viac informácií, vrátane on line registrácie, nájdete na www.vranovskevydry.com.

Platená reklama

Square 1 300x300
Square 1 300x300
Square 1 300x300
Square 1 300x300
Square 1 300x300
Zdieľajte túto stránku na FECEBOOKu Konktujte nás - Rýchla správa Formulár na zadanie inzercie
Stropkovské Spektrum