vranovské novinky spektrum týždenník okresu vranov nad topľouČlánky / Noc divadiel sľubuje v Kladzanoch nákazlivý humor a skvelú náladu

Noc divadiel sľubuje v Kladzanoch nákazlivý humor a skvelú náladu

KĽUD pozýva 19. novembra do Kladzian na Noc divadiel. Okrem domáceho Kladzanskeho ĽUdoveho Divadla sa predstaví folklórny súbor Vranovčan, michalovské Divadlo pri fontáne a pesničkár Džumelec. Skvelá zostava sľubuje nákazlivý humor v „úradnom jazyku“ východniarčine. Nech sa páči, všetci ste pozvaní!

KĽUD má vtip v DNA. Ako umelecký fenomén žiari na divadelných doskách, vďaka zábavnému programu „KĽUDne še zašmejce“ valcuje internet a na svojom konte má aj niekoľko dokumentárnych filmov. Noc divadiel je ďalším z projektov, do ktorého sa kladzanskí divadelníci pod vedením režiséra, scenáristu a herca Jozefa Jenča rozhodli zapojiť a niet pochýb o tom, že 19. november sa bude v miestnom Dome kultúry niesť v duchu exkluzívnej zábavy. „Do projektu Noc divadiel sa zapájajú väčšinou divadlá vo väčších mestách. Keďže, ako my hovoríme, Kladzany sú hlavným divadelným valalom východu, prišlo mi to ako celkom dobrý nápad zapojiť sa a pozvať ľudí aj k nám. Toto celoslovenské podujatie sme však poňali po svojom, preto celý večer bude znieť iba východniarčina,“ vysvetľoval Jozef Jenčo.

Pozvanie na Noc divadiel prijali folklórny súbor Vranovčan, Divadlo pri fontáne z Michaloviec a pesničkár Džumulec, ktorého hudobná tvorba je poprepájaná vtipnými stand up výstupmi. Pokiaľ sa herci z KĽUD-u postavia na javisko, pripomenú sa dokumentárnym filmom Magicki Zempľin o zvykoch a tradíciách v našom regióne. Zo svojho bohatého repertoáru ponúknu kladzanski divadelníci dve hry Fotbalamuta a Džvirata na deskoch, abo jak nacvičic divadlo na dzedziňe za 10 dňi, kec jutre je premjera. „Jednou z myšlienok festivalu je pozvať do divadla ľudí, ktorí v ňom nikdy neboli, preto by sme boli radi, keby práve v tento večer prišli medzi nás. Snažili sme sa vybrať naše najznámejšie predstavenie a hra Džvirata na deskoch odkrýva zákulisie ako vlastne divadlo vzniká. Ponúkli sme náš vlastný, iný pohľad, ktorým sa snažíme ukázať, že to nemusí byť vždy až také jednoduché,“ dodal s úsmevom J. Jenčo.

Platená reklama

Square 1 300x300
Square 1 300x300
Square 1 300x300
Square 1 300x300
Square 1 300x300
Zdieľajte túto stránku na FECEBOOKu Konktujte nás - Rýchla správa Formulár na zadanie inzercie
Stropkovské Spektrum