vranovské novinky spektrum týždenník okresu vranov nad topľouČlánky / Mariana Majzlíková debutuje s love story Keď myšlienky sladko tancujú

Mariana Majzlíková debutuje s love story Keď myšlienky sladko tancujú

Príprava na maturitu, stužková, tínedžerské sny a túžba po romantickej láske. Literárny debut Mariany Majzlíkovej „Keď myšlienky sladko tancujú“ je exkurziou do študentských duší, ktoré stoja na prahu dospelosti a šteklí ich myšlienka žiť naplno.

Hoci príbeh vznikol spontánne a je iba fikciou, určite sa v ňom mnohí mladí ľudia nájdu, pretože spisovateľka Mariana Majzlíková učila niekoľko rokov na Cirkevnom gymnáziu vo Vranove a študentské prostredie teda pozná do detailov. Inšpirácia si ju našla na jednom školení, kde mala celý deň výhľad na budovu strednej školy, odkiaľ vychádzali študenti a obraz blázniacich sa mladých ľudí sa jej vryl pod kožu. „Keď som začala knihu písať, sama som bola prekvapená ako sa mi darilo príbeh vyskladať. Odkrývali sa mi postavy, ich charaktery.... a to, čo mi vzniklo, ma veľmi potešilo. Keďže dostávam prvé spätne ohlasy od tých, pre ktorých je kniha určená, tak vidím, že sa im to páči a že sa v mojich hrdinoch dokonca našli,“ uviedla autorka Mariana Majzlíková.

Keďže kniha je určená pre tínedžerov, love story a romantika dýchajú z každej strany. Príbeh sa odohráva v čase, kedy sa celá trieda pripravuje na stužkovú slávnosť a hoci ide o spoločnú akciu, každý ju vníma vlastným uhlom pohľadu. Hlavnou postavou je Bella, ktorá, ako iné stredoškoláčky, túži po nekonečnej láske a veľkých činoch od budúceho partnera. Na druhej strane barikády stojí ťažký kaliber a namakaný futbalista Jakub baliaci jedno dievča za druhým. „Tu sa natíska otázka, či by sa taký chlapec mohol zmeniť kvôli jednému dievčaťu, kvôli jednej láske. Trojuholník dopĺňa budúci lekár Mišo, poctivák, ktorý si stojí za svojím slovom. Slušáci majú veľké šance u dievčat, ale...,“ neprezradila viac M. Majzlíková.

Napriek tomu, že M. Majzlíková má dostatok praxe zo stredoškolského prostredia, knihou sa nesnaží vychovávať, ani určovať, čo je dobré a čo nie. Jej prianím je iba to, aby sa mladí ľudia vrátili k čítaniu, nakoľko pracuje v Hornozemplínskej knižnici a vie, že prestávajú čítať. Kniha „Keď myšlienky sladko tancujú“ ponúka viacero charakterov postáv a na svoje si prídu nielen fanúšičky romantiky, ale aj fanúšikovia futbalu. „Panuje názor, že futbal je pre chlapcov všetkých vekových kategórií veľmi blízka téma. Keďže som chcela, aby to nebol len romantický príbeh pre dievčatá, vsunula som tam postavu Jana, futbalistu, ktorý to chce dotiahnuť ďaleko, preto okrem romantických pasáži pre romantické stredoškolské duše si tam nájdu svoje aj mladí stredoškolskí fešáci. Ak však chcete vedieť, ako sa dá spojiť stredná škola, futbal, nemocnica a rezne, tak si musíte knihu prečítať,“ dodala s úsmevom M. Majzlíková.

Knihu „Keď myšlienky tancujú“ si môžete objednať - http://www.smartmug.sk/objednaj-si-svoj-pribeh-lasky/       

Úryvok:
- Minule som nemohla prísť. Otec by ma videl a nedopadlo by to dobre. Bol tiež tu. Aj ty by si mal kvôli mne problémy, a to som nechcela.- povedala to tak pekne, milo a tie oči, tak tomu by podľahol každý. -
- Dovoľ mi to napraviť. – žmurkla na mňa.
- Čo ja viem, tak...- už sa na ňu nehneval, ale nechcel to priznať.
Lenže do toho sa vrútil tréner. - Adela, pozeraj, ten v bielom tričku, toto je otočka... Pozri, ako sa otáča. -
- Áno, všímam si. - povedala trénerovi, ale pozerala sa pri tom na Jana.
- Ráno to precvičíme, musíme ťa dostať znovu do formy, tak sa pozeraj.-
Trošku nechápal trénerovým slovám. Adela a futbal. Keď dohadovali súťaž, tak myslel, že len sranduje.
Tréner na ňu od ihriska kýval, aby išla k nemu.
Už išla preč, ale otočila sa. -Po rannom tréningu ťa budem čakať hore.- a ukázala na kopec nad ihriskom. Nenechaj ma dlho čakať. - žmurkla.
Nemohol tomu uveriť, pánko bude mať rande. Masaker a už druhýkrát ho pozýva žena. Tak toto sa mu ešte nestalo. Wau.
Jasné, že noc bola dlhá. Nedal na sebe nič poznať, ale bol nervózny. On, prvý útočník a strach. Toto nebolo jeho ihrisko a jeho hra. Toto bola úplne iná hra. A on nedržal v ruke svoju loptu.

 

Platená reklama

Square 1 300x300
Square 1 300x300
Square 1 300x300
Square 1 300x300
Square 1 300x300
Zdieľajte túto stránku na FECEBOOKu Konktujte nás - Rýchla správa Formulár na zadanie inzercie
Stropkovské Spektrum