vranovské novinky spektrum týždenník okresu vranov nad topľouČlánky / M. Kašubjak: Vítaný bol, je a bude každý, kto sa nebojí vziať lopatu do ruky

 M. Kašubjak: Vítaný bol, je a bude každý, kto sa nebojí vziať lopatu do ruky

Situácia v meste Vranov v súvislosti so zimnou údržbou naštartovala členov Ľudovej strany Naše Slovensko k iniciatíve „Zober lopatu a pomôž“. Partia dobrovoľníkov sa rozhodla spriechodniť časť chodníkov v úsekoch, kde ich o to verejnosť prostredníctvom sociálnej siete požiadala.

FB výzva

V utorok podvečer sa na facebookovej stránke Kotleba - Ľudová strana Naše Slovensko - Vranov nad Topľou objavila výzva „Zober lopatu a pomôž“, ktorá bola reakciou na množiace sa sťažnosti verejnosti súvisiace so stavom komunikácií v meste. „Dlhodobo sledujeme situáciu v meste, ale nechceme iba poukazovať na to, čo sa nám nepáči alebo čo by sme urobili inak. Keďže problémy chceme riešiť, rozhodli sme sa na základe podnetov od ľudí zorganizovať brigádu. Našou ambíciou nebolo suplovať funkciu mesta, len sme si povedali, že radi pomôžeme. Písali nám deti, písali nám mamičky, sami sme si prešli mesto... Tento stav trápil všetkých, a tak sme teda nemohli ostať ľahostajní,“ vysvetľoval Mirko Kašubjak.

Ruka k dielu

Napriek tomu, že podľa VZN sú povinní chodníky priliehajúce k nehnuteľnostiam čistiť vlastníci, nájomcovia alebo správcovia nehnuteľnosti, členovia ĽS Naše Slovensko sa na to pozreli aj z iného uhla pohľadu. „Mnohí starší ľudia sú chorí, imobilní alebo majú deti mimo mesta a objektívne im nemá kto pomôcť. Myslím si, že nemôžeme od nich žiadať, aby si splnili svoju povinnosť. Ak bude teda treba, opäť radi priložíme ruku k dielu. Verím, že nabudúce sa k nám pridá ešte viac dobrovoľníkov,“ uviedol Stanislav Korčinský.

8 000 videní

O záujme o zimnú údržbu v meste Vranov svedčí fakt, že videá z iniciatívy „Zober lopatu a pomôž“ sledovalo na internete viac ako 8 000 ľudí. Mnohých prekvapilo, že v reflexných vestách s logom strany pomáhali aj Rómovia. „Pomáhali nám už v minulosti, preto sa poznáme a oslovili sme ich aj teraz. Všetci sme robili nezištne, chlapcom sme akurát zaplatili obed a kávu. Vieme, akú máme v spoločnosti nálepku, ale snáď i na tomto príklade ľudia pochopia, že ak treba pomôcť, vítaný bol, je a bude každý, kto sa nebojí vziať lopatu do ruky,“ pripomenul s úsmevom M. Kašubjak.
 

Platená reklama

Square 1 300x300
Square 1 300x300
Square 1 300x300
Square 1 300x300
Square 1 300x300
Zdieľajte túto stránku na FECEBOOKu Konktujte nás - Rýchla správa Formulár na zadanie inzercie
Stropkovské Spektrum