vranovské novinky spektrum týždenník okresu vranov nad topľouČlánky / Mesto Vranov v zimnej údržbe rezervy nevidí

Mesto Vranov v zimnej údržbe rezervy nevidí

Snehová nádielka v závere predminulého týždňa neobišla ani Vranov nad Topľou. Hoci sa vo verejnosti objavili aj kritické hlasy na adresu oddelenia verejnoprospešných služieb, radnica je so zimnou údržbou spokojná a rezervy v nej nevidí.

Plán zimnej údržby

Ako informovala hovorkyňa Eva Fedorňáková, mesto Vranov spravuje podľa schváleného plánu zimnej údržby na svojom území 58 km ciest a 56 km chodníkov. Zároveň pripomenula, že v závere predminulého týždňa nastala z dôvodu intenzívneho sneženia kalamitná situácia. Stupeň, ktorý bol vyhlásený, však už nešpecifikovala. „Na odstránenie kalamitnej situácie sme využili všetku techniku vo vlastníctve mesta 3 nákladné vozidlá - sypač, 4 traktory a UNC. Za účelom odstránenia tohto nepriaznivého stavu boli zapojení do prác všetci zamestnanci oddelenia verejnoprospešných služieb,“ referovala E. Fedorňáková a dodala, že na základe schváleného harmonogramu zimnej údržby bolo ich hlavnou úlohou zabezpečenie zjazdnosti hlavných ciest pre sanitky, hasičov, autobusy a ciest v kopcovitom teréne na Viniciach, Dubníku, Máji a Okulke. „Od piatka (13.1.2017) do dnešného dňa (20.1.2017) sme použili 20 ton posypovej soli a 10 ton drveného kameňa. Na vývoz snehu využívame službu 3 externých spoločností. V tomto období sa sumarizuje množstvo vyvezeného snehu,“ doplnila E. Fedorňáková.

Sfúknutá nafukovačka


Práve v súvislosti so situáciou v minulých dňoch neboli výnimkou ani informácie, kedy pod náporom snehu povolili strecha na Základnej škole v Ubli alebo nafukovacia tenisová hala v Humennom. Vranov, našťastie, podobný problém riešiť nemusel. „Ešte v sobotu bola z dôvodu intenzívneho sneženia stiahnutá nafukovacia hala pri ZŠ Juh a následne bol odstránený sneh z obalu tejto haly. Od pondelka hala funguje v štandardnom režime. Sneh a ľad bol odstránený aj zo striech mestskej športovej haly a z STD Arény,“ uviedla E. Fedorňáková.
 

Platená reklama

Square 1 300x300
Square 1 300x300
Square 1 300x300
Square 1 300x300
Square 1 300x300
Zdieľajte túto stránku na FECEBOOKu Konktujte nás - Rýchla správa Formulár na zadanie inzercie
Stropkovské Spektrum