vranovské novinky spektrum týždenník okresu vranov nad topľouČlánky / Úspešných vranovských džudistov slávnostne prijal primátor Ján Ragan

Úspešných vranovských džudistov slávnostne prijal primátor Ján Ragan

Džudisti MŠK Vranov sa za rok 2016 môžu pochváliť ziskom titulu majstra Slovenska, aj celkovým víťazstvom v nadnárodnej FPD Interlige. Tieto ich úspechy neušli pozornosti Prešovského samosprávneho kraja, ktorý Vranovčanov ocenil ako tretí najúspešnejší športový kolektív. Vo štvrtok prijal slávnostne na mestskom úrade Jozefa Vasilišina, Ervína Vasilišina, Filipa Štancela a trénera Jána Krišandu primátor Ján Ragan.

Slávnostné prijatie

Vranovskí džudisti patria už niekoľko rokov k absolútnej slovenskej špičke, pričom primátor Ján Ragan neocenil iba fakt, že sa presadzujú s konštantnou pravidelnosťou, ale zároveň vyzdvihol aj ich prácu s mládežou. „Aj v roku 2016 ste potvrdili, že patríte medzi najlepších nielen na Slovensku, ale dokážete sa tiež presadiť v medzinárodnej konkurencii, kde ste úspešne reprezentovali mesto Vranov a Slovensko. Za vašimi špičkovými výsledkami treba hľadať dlhodobú prácu a zanietenosť funkcionárov, či trénerov, ktorí garantujú výchovu kvalitných športovcov aj do budúcnosti,“ uviedol primátor Vranov Ján Ragan.

ME klubov

Nadnárodná FPD Interliga nie je jedinou medzinárodnou súťažou, kde sa jej už trojnásobní víťazi z MŠK Vranov predstavili v konfrontácii so zahraničnými tímami. V roku 2015 sa zúčastnili na Majstrovstvách Európy klubov v gruzínskom Tbilisi. V konkurencii trinástich mužstiev skončili celkovo na 7. mieste a predvedenými výkonmi si získali rešpekt. Vo svojom prvom zápase porazili Talianov z Cagliari 3:2, potom podľahli ruskému Jekaterinburgu 1:4, aby vo svojom treťom stretnutí vyhrali nad Judo Nice z Francúzska 4:1. V rozhodujúcom zápase o postup medzi medailistov podľahli ruskému Sport Judo Club Grozny po vyrovnaných súbojoch 2:3. „Pamätám si, ako ma pri nástupe potešilo, keď som videl vedľa Moskvy, Nice, či Lisabonu aj ceduľu s nápisom MŠK Vranov. Na účasť na klubových ME nás prehovoril športový riaditeľ Európskej federácie džuda Čech Michal Vachun a každý nám vtedy hovoril, aby sme si z toho, ak aj prehráme, nerobili ťažkú hlavu. Nakoniec ostali všetci prekvapení, pretože v súboji o semifinále sme prehrali naozaj iba nešťastne s Groznym, ktorého reprezentanti nakoniec skončili tretí,“ zaspomínal si Ján Krišanda.

Práca s mládežou

Džudo vo Vranove však nežije iba z minulosti, ale práve naopak dôraz kladie na prácu s mládežou, aby súčasná úspešná generácia mala svojich nasledovníkov. Vo všetkých mládežníckych kategóriách dosahujú mladé talenty výborné výsledky, na čom majú podiel aj úspešní seniorskí džudisti, ktorí sa im venujú ako tréneri. „Aj pre chlapcov je to dobré, lebo keď učia deti, sami si uvedomia detaily, na ktoré musia potom klásť v súťažných zápasoch dôraz,“ vysvetľoval J. Krišanda.


 

Platená reklama

Square 1 300x300
Square 1 300x300
Square 1 300x300
Square 1 300x300
Square 1 300x300
Zdieľajte túto stránku na FECEBOOKu Konktujte nás - Rýchla správa Formulár na zadanie inzercie
Stropkovské Spektrum