vranovské novinky spektrum týždenník okresu vranov nad topľouČlánky / DOBRÝ FESTIVAL jubiluje s LP, Sepulturou, D. Hasselhoffom, aj domácimi IMT Smile

DOBRÝ FESTIVAL jubiluje s LP, Sepulturou, D. Hasselhoffom, aj domácimi IMT Smile

Exkluzívne vystúpenie americkej speváčky LP, kultovej SEPULTURY, najslávnejšieho plavčíka na svete Davida HASSELHOFFA, milovaných IMT SMILE, Čechomoru, Petra NAGYA, Xindla X, Simy Martausovej, Horkýže Slíže, Heľeninych očí, Chikilikitu-a, Slobodnej Európy, VECa, Grahama Candyho, Peter Bič Projectu s producentom a DJ-om DARIO G, Kandráčovcov, Zuzany Smatanovej a množstva ďalších interpretov otvorí letnú sezónu v Prešove už o necelé dva týždne.

Dobrý Festival dáva už od svojho vzniku každoročne v programe priestor metalovým kapelám a k 10. výročiu prináša metalovým priaznivcom skutočný darček. Jedným z prvých ohlásených hudobných hostí bola totiž brazílska legenda Sepultura, ktorá je na turné so svojím výborným albumom Machine Messiah. Fakt, že o koncert je mimoriadny záujem, teší nielen organizátora festivalu Mira Táslera, ale aj samotných hudobníkov „Vždy som chcel mať na festivale kapelu z tohto tábora, ktorá je zároveň legendou. Som rád, že tento rok prijala Sepultura moje pozvanie. Potešili tým nielen mňa, ale najmä mnohých fanúšikov a dokonca partnerov festivalu, ktorí sú tiež jej fanúšikmi,“ pozýva na vystúpenie Miro Tásler.

Ďalším svetovým menom je David Hasselhoff, ktorý sa preslávil predovšetkým ako herec v seriáloch Baywatch, či Knight Rider, no popri tom sa mu podarilo rozbehnúť aj úspešnú spevácku kariéru. Každý, kto zažil jeho vystúpenie na rakúskom rockovo-metalovom festivale Novarock pred pár rokmi vie, že to bude jeden veľký žúr aj v Prešove na Delni, pretože David je prirodzený zabávač a jeho hity na Slovensku pozná takmer každý. So skladbami "Do the Limbo Dance", "Crazy for you", "Looking for freedom", "Everybody Sunshine", či nenapodobiteľnou "Hooked on a feeling" vyvrcholí trojdňový festivalový maratón koncertov v nedeľu. „David si chce pozrieť Prešov, jeho manažment si vyžiadal osobného sprievodcu, ktorý ho prevedie mestom a jeho okolím“, hovorí Miro Tásler. „Už sme tu mali Garyho Moora, Skunk Anansie, ale aj svetové DJ-ské špičky ako London Electricity, LTJ Bukem, Roni Size, či Goldie, ale väčšinou tu účinkujúci len prespia a pokračujú na druhý deň ďalej v svojej tour. David sa však na Slovensko naozaj teší a my sme pripravení mu ukázať to najzaujímavejšie, čo u nás máme“. Prešov tento rok oslavuje 770. výročie prvej písomnej zmienky, a tak je jasné, že núdzu o historické pamiatky mať určite nebude. Fanúšikovia môžu na facebookovej stránke festivalu dokonca písať organizátorom svoje tipy, čo by si v Prešove a v jeho okolí nemal určite nechať ujsť.

Na svoje si prídu aj fanúšikovia tanečnej scény. Od roku 2011 je totiž stálou súčasťou Dobrého festivalu samostatné tanečné pódium, na ktorom sa odprezentovalo množstvo legiend svetovej house a drum&bass scény. Tento rok bude žánrové zloženie tohto pódia oveľa pestrejšie - návštevníkom ponúkne od fúzie reggae, hip-hopu a drum&bass-u cez house a funky až po popovú tancovačku v podaní špeciálneho vystúpenia Peter Bič Project a DARIO G! „Jeho skladbu „Sunchyme“ pozná celý svet a na Dobrom festivale sa predstaví dokonca dva krát – raz v spoločnom vystúpení s Peter Bič Project a raz so samostatným setom,“ poodhalil tanečné prekvapenie M. Tásler. S Petrom Bičom nahrali pre Dobrý festival spoločnú videopozvánku, v ktorej rodený Angličan hovorí po slovensky: „Aj on je dobrý!“ a ukáže na Petra Biča, aby následne pozval všetkých fanúšikov na toto špeciálne vystúpenie. „Bičko mi volal, či máme pre nich nachystané dostatočne veľké pódium, lebo si pre túto príležitosť pripravili naozaj veľkolepý program“, teší sa M. Tásler.

Brány Dobrého festivalu sa v areáli prírodného kúpaliska Delňa otvoria 16.6.2017 od 15:00 hod., preto ponúkame viaceré organizačné pokyny.

Čo sa týka parkovania, na Jesennej ulici bude platiť zmena organizácie dopravy v podobe zjednosmernenia ulice Jesennej. Tým sa na príjazdovej cesty k Delni – ulici Jesennej – vytvorí možnosť parkovania po oboch stranách komunikácie.

!!! POZOR !!!, kruhový objazd bude kvôli stavbe otvorený len čiastočne. Na trase z Prešova / Popradu / Vranova je možný príjazd len od sídliska Sekčov, keďže kruhový objazd je pre tento smer uzatvorený. Pre trasu z Košíc je kruhový objazd otvorený, avšak ako po iné roky, na festival NIE JE možné odbočiť priamo z privádzača na ul. Jelšovú, ale je potrebné pokračovať ďalej v smere na kruhový objazd a odbočiť doprava na Švábsku ulicu. Organizátori prosia a vyzývajú návštevníkov, aby rešpektovali ich značenie a pokyny, keďže Jesenná ulica bude v čase konania festivalu JEDNOSMERNÁ. Z dôvodu nedostatku parkovacích miest v okolí areálu Delne však organizátori maximálne odporúčajú využiť predovšetkým kyvadlovú autobusovú dopravu, jazdiacu až v 10 minútovom intervale.

Stanovanie je možné zdarma v areáli festivalu, pričom opustiť areál je potrebné najneskôr v sobotu 17.6.2017/nedeľu 18.6.2017 do 10:00 hod v prípade jednodňového lístka. V prípade permanentky najneskôr v pondelok 19.6.2017 do 10:00 hod.

Vstupenky bude možné zakúpiť aj na mieste, maximálne však odporúčame zakúpiť si ich vopred a prísť dostatočne včas, aby ste z dôvodu čakania na vstupe nezmeškali vystúpenie žiadneho zo svojich obľúbených účinkujúcich.

Viac info o zmene organizácie dopravy čoskoro aj na sociálnych sieťach a webstránke mesta Prešov: www.presov.sk. Podujatie sa koná pod záštitou primátorky Andrey Turčanovej.
 

Platená reklama

Square 1 300x300
Square 1 300x300
Square 1 300x300
Square 1 300x300
Square 1 300x300
Zdieľajte túto stránku na FECEBOOKu Konktujte nás - Rýchla správa Formulár na zadanie inzercie
Stropkovské Spektrum