vranovské novinky spektrum týždenník okresu vranov nad topľouČlánky / Imidž ZŠ Kukučínova poškodzuje šteklivá diskreditačná kampaň

Imidž ZŠ Kukučínova poškodzuje šteklivá diskreditačná kampaň

Základná škola Kukučínova nerezonovala na stredajšom rokovaní Mestského zastupiteľstva vo Vranove nad Topľou iba v súvislosti s vandalizmom niektorých jej žiakov. Dôvodom boli e-mailové správy s pikantným obsahom, vrátane fotografií a videí.

Tému anonymov o pomeroch v ZŠ Kukučínova otvorila Zuzana Hurná, ktorá pripomenula, že tento stav trvá už pomerne dlho a hoci si uvedomuje, že ide o nepodpísané materiály, požiadala, aby im kompetentní venovali adekvátnu pozornosť. Situáciu sa snažil odľahčiť Ľubomír Pidaný, ktorý poznamenal, že mu to pripomína telenovelu. „Každý týždeň čakám na pokračovanie, pretože s ďalším a ďalším listom sú uvádzané drsnejšie slová a nové fakty,“ reagoval Ľ. Pidaný. S už podstatne vážnejším tónom v hlase dodal, že konať musia Rada školy a zriaďovateľ. „Často sú v tých listoch spomínaní poslanci, ktorí sú opísaní ako tí, čo nekonajú. Ľudia vo Vranove si myslia, že my sme tí, ktorí vedia o týchto veciach promptne rozhodnúť, ale nie je to tak. Bolo by teda dobré, keby mesto ako zriaďovateľ konalo podstatne intenzívnejšie. Keď dostaneme relevantné podklady, budeme konať, no individuálne z našich pozícií do toho vstúpiť nemôžeme,“ uviedol Ľ. Pidaný.

Celá situácia okolo ZŠ Kukučínova mrzí vedúcu oddelenia školstva Marianu Lapčákovú, ktorá poukázala na fakt, že sa v spoločnosti poukazuje iba na negatíva a pozitívne informácie chýbajú. Na margo diskreditačnej kampane dodala, že nepovažuje za slušné vstupovať učiteľom do ich súkromných záležitostí. „Niežeby som sa zastávala ZŠ Kukučínova, ale nech si každý odskúša húževnatú a ťažkú prácu so žiakmi, ktorí tvoria zloženie tejto školy, preto treba prácu učiteľov oceniť. Pán riaditeľ sa pre túto ZŠ snaží urobiť všetko, čo najlepšie môže. O všetkých anonymoch vieme a zaujali sme k tomu stanovisko. Čo sa týka súkromných záležitostí, je mi nepríjemné o tom hovoriť a považujem to za nedôstojné,“ dodala M. Lapčáková.

Primátor Ján Ragan priznal, že anonymná e-mailová komunikácia sa týka súkromných vzťahov a nie úrovne výchovno-vzdelávacieho procesu. Napriek tomu nevylučuje opatrenia, ktoré by na túto situáciu adekvátne reagovali. „Možno by bolo dobré, keby sa niekto pod anonymy podpísal... Zatiaľ sa nám nepodarilo preukázať morálne pochybenia učiteľov a vedenia školy, ktorými by sa trebalo vážne zaoberať. Verím však, že prijmeme také opatrenie, aby kredit školy nebol ďalej poškodzovaný,“ zdôraznil J. Ragan.
 

Platená reklama

Square 1 300x300
Square 1 300x300
Square 1 300x300
Square 1 300x300
Square 1 300x300
Zdieľajte túto stránku na FECEBOOKu Konktujte nás - Rýchla správa Formulár na zadanie inzercie
Stropkovské Spektrum