vranovské novinky spektrum týždenník okresu vranov nad topľouČlánky / Obec Nižný Hrušov získala ocenenie „Dedina ako partner“

Obec Nižný Hrušov získala ocenenie „Dedina ako partner“

Obec Nižný Hrušov získala v súťaži Dedina roka 2017 ocenenie v kategórii „Dedina ako partner“. Okrem toho sa v internetovom hlasovaní uchádza o titul Naj dedinka roka.

Cieľom súťaže Dedina roka je prezentácia krás, jedinečnosti a úspechov vidieka, zvyšovanie povedomia občianskej spoločnosti o hodnote krajiny, originality a národnej hrdosti, ale aj zvyšovanie konkurencieschopnosti a prestíže slovenských obcí. Jej organizátori hodnotili príkladný rozvoj miestneho hospodárenia, starostlivosť o obec, krajinu a životné prostredie, racionálne využívanie lokálnych zdrojov, zachovávanie vidieckej pospolitosti, partnerstiev, hmotného a nehmotného dedičstva s využitím rôznych foriem podpory na zachovanie ľudového folklóru, starostlivosť o obyvateľov obce, ako aj realizáciu jedinečných aktivít vedúcich k harmonickému rozvoju obce. „Hodnotiaca komisia posudzovala prihlásené obce v zmysle pravidiel súťaže a v duchu motta aktuálneho ročníka európskej súťaže „myslieť dopredu“, ktoré odráža skutočnosť, že žijeme stále v zložitejšom svete, v ktorom každé rozhodnutie a opatrenie ovplyvní iné sektory. Motto by malo byť signálom, aby sme našu pozornosť upriamili na zmenenú realitu, prejavili sa ako objavitelia a odvážili sa vykročiť na cestu za pokrokom s inovatívnymi, kreatívnymi a trvalo udržateľnými opatreniami,“ konštatoval manažér súťaže Dedina roka Ing. Andrej Švec.

Okrem hlavnej ceny Dedina roka vyhlasovali organizátori ďalších deväť kategórií a z dvadsiatich prihlásených obcí získal Nižný Hrušov ocenenie „Dedina ako partner“ za „intenzívne budovanie a udržiavanie partnerstiev, strategické a koncepčné smerovanie obce“. „Ak máte za sebou partnerov, dokážete presadiť veci pre vašich občanov oveľa efektívnejšie. Sami sa často nemôžeme zapájať do rôznych aktivít, lebo pri získavaní dotácií z grantov sú partnerstvá nevyhnutnosťou. Vtedy je dôležité, aby ste s partnermi mali rovnaké ciele a záujmy, preto sme radi, že my takých partnerov máme,“ uviedol starosta obce Nižný Hrušov Ján Fenčák.

Obec Nižný Hrušov sa úspešne predstavila aj v rámci projektu RTVS „Naj dedinka roka“. O tom, kto nakoniec získa tento honor, rozhoduje v internetovom hlasovaní verejnosť, preto prinášame jeho pravidlá:
1. Hlasujte kliknutím na link: http://www.rtvs.sk/televizia/clanky/109955/oblubena-letna-sou-opat-startuje hlasovanie je v spodnej časti.
2. Nájdite Nižný Hrušov a kliknite na tlačidlo hlasuj.
3. Potvrďte klikom „Nie som robot“.
4. Hlasovať sa dá 1x za 24 hodín z jednej IP adresy.
5. Ak máte mobil a mobilný internet, každé mobilné je číslo je jedna IP adresa a tak môžete dať ďalší hlas z každého mobilu.
6. Ak máte tablet a mobilné dátové pripojenie, aj toto je jedna IP adresa a tak môžete dať ďalší hlas.
7. Ak máte v práci prístup na internet, môžete znova zahlasovať a pridať ďalší hlas.
8. Ak ste pripojení na internet cez router zahlasovať sa dá iba 1 x a to iba z jedného zariadenia, ktoré je pripojené.

Platená reklama

Square 1 300x300
Square 1 300x300
Square 1 300x300
Square 1 300x300
Square 1 300x300
Zdieľajte túto stránku na FECEBOOKu Konktujte nás - Rýchla správa Formulár na zadanie inzercie
Stropkovské Spektrum