vranovské novinky spektrum týždenník okresu vranov nad topľouČlánky / J. Gaďo ako starosta K. Poruby končí, krajský súd ho uznal vinným

 J. Gaďo ako starosta K. Poruby končí, krajský súd ho uznal vinným

Krajský súd v Prešove v stredu rozhodol, že starosta obce Kamenná Poruba Jozef Gaďo je vinný z marenia výkonu úradného rozhodnutia, čo znamená, že sa bude musieť vzdať svojho postu.

Pripomenieme, že šesť­desiatdvaročného starostu prichytili minulý rok v marci policajti, ako jazdil bez vodičského preukazu. V jeho prípade sa tak však nestalo prvýkrát, pretože bez potrebného oprávnenia šoféroval už v roku 2004 a v roku 2012. Vtedy mu súd vymeral zákaz šoférovania, ktorý v roku 2016 porušil tesne pred jeho ukončením.

J. Gaďo svoje konanie ospravedlňoval tým, že sa ponáhľal na pomoc chorej manželke, pričom sa snažil dokázať, že trestného činu sa dopustil v stave krajnej núdze, čo okresný, ani krajský súd neuznal. „Obžalovaný túto situáciu mohol riešiť aj privolaním rýchlej zdravotnej pomoci alebo privolaním si taxislužby,“ dodal, podľa TV JOJ, predseda senátu.

Odsúdením za úmyselný trestný čin stráca Jozef Gaďo ako starosta obce svoj mandát. Až do vyhlásenia volieb ho bude zastupovať zástupca, ktorým je jeho syn Zdenko Gaďo.
 

Platená reklama

Square 1 300x300
Square 1 300x300
Square 1 300x300
Square 1 300x300
Square 1 300x300
Zdieľajte túto stránku na FECEBOOKu Konktujte nás - Rýchla správa Formulár na zadanie inzercie
Stropkovské Spektrum