vranovské novinky spektrum týždenník okresu vranov nad topľouČlánky / V Dlhom Klčove zažili „Rozprávkovú noc“

V Dlhom Klčove zažili „Rozprávkovú noc“

Pozvanie Centra voľného času v Dl. Klčove prijalo viac ako 50 detí, na ktoré čakalo nezabudnuteľné dobrodružstvo.

Všetci účastníci sa stretli podvečer pred miestnym Kultúrnym domom, ktorého sálu postupne premenili na veľkú spálňu, kde boli všade rozložené karimatky a spacáky. Po zložení slávnostného sľubu sa deti rozdelili do ôsmich skupín a v spoločnosti mládežníkov začali, s baterkami a mapou v ruke, plniť po dedine rozprávkové úlohy. Sledovať jednotlivé tímy pri spolupráci bola naozaj fascinujúce...

Ďalšou úlohou (pre mladšie deti) bolo poskladať obrázok z puzzle. Pri plnení tretej úlohy museli nájsť ponaučenie, ktoré v sebe ukrývala každá z rozprávok, ako napr. “všade dobre, doma najlepšie“, „každý je v niečom dobrý“, “aj dobrého veľa škodí“... Na ôsmich stanovištiach bolo pripravených 24 úloh a víťazom bol každý, kto sa do nich zapojil.

Keď sa skupinky vrátili do KD okolo polnoci, boli síce decká trochu zamrznuté, ale všetky s úsmevom na tvári, ktorý im ešte viac rozjasnil chlebík s džemom a teplý čaj.

Keďže nikomu sa, samozrejme, nechcelo spať, zábava pokračovala pyžamovou party a súťažou o najdlhší šmyk v ponožkách. Tancovalo sa, spievalo a potom prišlo ďalšie prekvapenie. V takmer každej rozprávke patrí hlavná úloha princeznej a jedna zavítala aj medzi deti v Dlhom Klčove. Nebol to nikto iný ako Miss Domaša 2017 Zuzka Majerníková. Dievčatá sa vyskúšali korunku krásy a chlapci sa zase s členkou FS Rovina vyfotili. Na záver pri nočnej lampe Zuzka prečítala rozprávku a tí najvytrvalejší vydržali pri premietaní príbehov z ríše fantázie až do štvrtej rána.

Poďakovanie patrí všetkým, ktorí sa „Rozprávkovej noci“ zúčastnili a pomohli pri realizácii peknej akcie.

Na záver ešte jedna myšlienka, ktorú mali deti v jednej z úloh: „V jednote je sila!“ Keď sa spoja dobrí ľudia, ktorí chcú potešiť deti, niet pochýb o tom, že všetci si odnesú pekné zážitky.
 

Platená reklama

Square 1 300x300
Square 1 300x300
Square 1 300x300
Square 1 300x300
Square 1 300x300
Zdieľajte túto stránku na FECEBOOKu Konktujte nás - Rýchla správa Formulár na zadanie inzercie
Stropkovské Spektrum