vranovské novinky spektrum týždenník okresu vranov nad topľouČlánky / Michalovce má do baráže o Extraligu doviesť nový tréner Miroslav Chudý

 Michalovce má do baráže o Extraligu doviesť nový tréner Miroslav Chudý

Hokejisti HK Dukla Ingema Michalovce majú nového trénera. Dvojicu Miroslav Ihnačák – Ján Vodila nahradí skúsený Miroslav Chudý, ktorý naposledy viedol Detvu. Informoval o tom dnes klubový web hkduklamichalovce.sk.

Na lavičke HK Dukla Ingema Michalovce bude dnes stáť Miroslav Chudý, ktorý preberá mužstvo na aktuálnej 3. priečke. Pripomenieme, že Michalovčania našli v úvode sezóny nový domov vo vranovskej STD Aréne a vrátane prípravných stretnutí neokúsili na jej ľade trpkosť prehry ani v jednom z doterajších ôsmich zápasov, z toho v piatich súťažných. „S dvojicou Miroslav Ihnačák - Ján Vodila sme ukončili spoluprácu po vzájomnej dohode. S Miroslavom Chudým sme podpísali kontrakt do konca sezóny. Našim tohtosezónnym cieľom je účasť v baráži o najvyššiu súťaž, k čomu by nám skúsenosti Miroslava Chudého mali pomôcť. V predchádzajúcich dvoch ročníkoch I. ligy sa mu podarilo prebojovať sa do baráže s Novými Zámkami i Detvou,“ uviedol pre klubový web prezident HK Dukla Ingema Martin Burinský.

Päťdesiatpäťročný Miroslav Chudý pôsobil dlhé roky pôsobil v Banskej Bystrici, ktorú v sezóne 2007/08 priviedol do extraligy. Banskobystričania pod jeho vedením v ročníku 2014/15 získali v najvyššej súťaži strieborné medaily. Predtým pracoval aj vo Zvolene. Ako hlavný tréner viedol v posledných troch sezónach Nové Zámky a Detvu. „Do Michaloviec ma zlákali predovšetkým ambície klubu. Páči sa mi dlhodobá vízia, rád pomôžem pri jej napĺňaní. V tejto sezóne chce byť Dukla Ingema v baráži, čo znamená, že sa musí prebojovať do finále prvej ligy. Momentálne je situácia sťažená tým, že sa tím pripravuje a hrá v neďalekom Vranove nad Topľom. Fanúšikovia by si na zrekonštruovanom štadióne v Michalovciach, kam by sme sa mohli vrátiť do konca roka, zaslúžili vidieť barážové súboje,“ zdôraznil Miroslav Chudý.

Nový kouč sa s hráčmi videl prvýkrát na utorkovom tréningu. Už dnes povedie tím prvýkrát v súťažnom zápase, od 17.30 hod. nastúpia jeho zverenci proti HC Osmos Bratislava. „Viacerých chalanov som v minulosti viedol, mnohých poznám z duelov, v ktorých boli súperi môjho tímu. O kvalite mužstva nám veľa napovedia nasledujúce zápasy, nielen s Bratislavou, ale aj s Topoľčanmi a Skalicou, teda našimi súpermi v boji o hornú polovicu tabuľky,“ doplnil Miroslav Chudý.

 

Platená reklama

Square 1 300x300
Square 1 300x300
Square 1 300x300
Square 1 300x300
Square 1 300x300
Zdieľajte túto stránku na FECEBOOKu Konktujte nás - Rýchla správa Formulár na zadanie inzercie
Stropkovské Spektrum