vranovské novinky spektrum týždenník okresu vranov nad topľouČlánky / XI. Vianočný veľtrh cvičných firiem už pozná svojich víťazov

  XI. Vianočný veľtrh cvičných firiem už pozná svojich víťazov

Na pôde Obchodnej akadémie vo Vranove nad Topľou sa konal XI. ročník Vianočného veľtrhu cvičných firiem, ktorý bol spojený s Dňom otvorených dverí. Do súťaže sa zapojilo 8 cvičných firiem, z toho 6 domácich a 2 hosťujúce cvičné firmy (z Vranova nad Topľou a Prešova).

Veľtrh cvičných firiem je školská akcia, kde si žiaci môžu vyskúšať v priamom kontakte so zákazníkom všetko, čo sa naučili v simulovanom prostredí cvičných firiem. Cvičná firma je špecifická organizačná forma vyučovania, pre ktorú je charakteristický celý rad zvláštností. Nenahraditeľná je na veľtrhu možnosť komunikácie v cudzom jazyku, riešenie obchodných situácií, ale aj nadväzovanie obchodných a partnerských vzťahov s obchodnými partnermi a zákazníkmi. Obchodovanie zamestnancov jednotlivých cvičných firiem mali pod drobnohľadom členovia hodnotiacej poroty. Prítomné cvičné firmy súťažili o ceny v kategóriách – hlavná súťaž - najlepšia cvičná firma, najlepší stánok, najlepšie logo, najlepší slogan, najlepší reprezentant, najlepšia reprezentantka, najlepší katalóg, najlepšia elektronická prezentácia cvičnej firmy.

Veľtrh zaujal aj žiakov deviatych ročníkov základných škôl, ktorí využili možnosť navštíviť školu a tak spoznať prostredie, v ktorom sa budú môcť vzdelávať počas budúceho stredoškolského štúdia v prípade, že sa rozhodnú pre štúdium na obchodnej akadémii a zároveň získať pozitívnu motiváciu k štúdiu odborných predmetov a spoznať praktickú stránku jednotlivých oblastí podnikania. Úroveň cvičných firiem bola veľmi vysoká. Odborná porota rozhodla, že víťazom sa stala cvičná firma Mr Jam, s. r. o. pod odborným vedením Ing. Martiny Sirníkovej. Predmetom podnikania víťaznej cvičnej firmy je výroba exkluzívnych džemov s alkoholom. Druhé miesto získala cvičná firma TAKE AND GO, s. r. o., pod odborným vedením Ing. Daniely Sabolovej. Treťou najlepšou cvičnou firmou bola cvičná firmy CHAMP - ÉLYSEÉS, s. r. o., pod odborným vedením Ing. Daniely Sotákovej. Najlepšími reprezentantmi cvičných firiem boli Branislav Bendas a Marianna Baranová. Víťazné cvičné firmy budú Obchodnú akadémiu vo Vranove nad Topľou reprezentovať na veľtrhoch cvičných firiem v Bratislave a Košiciach.

Ďakujeme cvičným firmám za účasť na tohtoročnom veľtrhu, prajeme im veľa úspechov a už teraz sa tešíme na XII. Vianočný veľtrh cvičných firiem.

Ing. Mária Chrapeková

Platená reklama

Square 1 300x300
Square 1 300x300
Square 1 300x300
Square 1 300x300
Square 1 300x300
Zdieľajte túto stránku na FECEBOOKu Konktujte nás - Rýchla správa Formulár na zadanie inzercie
Stropkovské Spektrum