vranovské novinky spektrum týždenník okresu vranov nad topľouČlánky / Deň remesiel SOŠD ponúkne svetovú premiéru dreveného auta na ekopohon

Deň remesiel SOŠD ponúkne svetovú premiéru dreveného auta na ekopohon

Stredná odborná škola drevárska vo Vranove nad Topľou pozýva na Deň remesiel 2018. Toto podujatie svojou exkluzívnou ponukou a úrovňou každoročne presahuje rámec reprezentatívnej „stredoškolskej“ akcie. Výnimkou nebude 23. februára ani 6. ročník!

Dokonalou reklamou na originalitu a kreativitu v napojení na environmentálne hodnoty bude svetová premiéra ekologického trojkolesového vozidla z dielne Jána Hančina z Uliča, ktorý už v roku 2014 uviedol práve v priestoroch SOŠD Škodu Amatér s unikátnym opláštením z dubového dreva. Teraz však svoje majstrovstvo doviedol do absolútnej technickej dokonalosti. „Nový model je unikátny v tom, že jazdí na ekopohon. Funguje na šľapanie ako bicykel alebo na batériu,“ vysvetľoval riaditeľ Strednej odbornej školy drevárskej vo Vranove nad Topľou Igor Šesták. 

Tradíciou Dňa remesiel je pomyselná Sieň slávy, do ktorej sú uvádzané osobnosti spoločenského, či športového života na Slovensku. Prvým takto oceneným bol legendárny hokejista Jozef Golonka, minulý rok prijal tento honor olympijský víťaz v chôdzi zo Soulu 1988 Jozef Pribilinec a „Osobnosťou dňa remesiel 2018“ bude spevák a výtvarník Pavol Hammel. „Skutočnosť, že Pavol Hammel prijal naše pozvanie si vážime o to viac, že na Slovensko priletí až z Mexika. Na druhej strane sme si pre neho pripravili jedno prekvapenie, ale to by som nerád prezrádzal (úsmev). Čo však môžem povedať, že návštevníci Dňa remesiel sa určite môžu tešiť na jeho krátky koncert a tiež výstavu obrazov,“ pozval I. Šesták.

To však stále nie je kompletná ponuka Dňa remesiel 2018. Zaujímavá bude určite výstava Anatolija Kačmarika, ktorý je autorom makety cerkvi v Rovnom zapísanej v Slovenskej knihe rekordov, žiaci základných škôl si preberú ocenenia v súťaži „Mladý remeselník“ na tému „drevený šperk" a počas celého dňa bude svoje umenie predvádzať viac ako 40 remeselníkov.

 

Platená reklama

Square 1 300x300
Square 1 300x300
Square 1 300x300
Square 1 300x300
Square 1 300x300
Square 1 300x300
Zdieľajte túto stránku na FECEBOOKu Konktujte nás - Rýchla správa Formulár na zadanie inzercie
Stropkovské Spektrum