vranovské novinky spektrum týždenník okresu vranov nad topľouČlánky / Tréner FK Soľ P. Mražik: Nechceme opustiť pozície v prvej polovici tabuľky

Tréner FK Soľ P. Mražik: Nechceme opustiť pozície v prvej polovici tabuľky

V FK Soľ si užili rok 2017 ako z veľkej knihy futbalu! Zverenci trénera Petra Mražika sa najskôr zlatými písmenami zapísali do klubovej histórie postupom do IV. ligy, v ktorej sa v jeseni etablovali v jej prvej polovici a korunu všetkému nasadili spanilou jazdou v Slovnaft Cupe. Na týchto pilieroch by chceli stavať nielen v jarnej časti, ale aj v ďalšej sezóne.

Futbalisti Soli bojovali v jeseni na dvoch frontoch. Hoci v amatérskych podmienkach to nebola jednoduchá misia, pred ich futbalovým umením sa museli v pohári skloniť hráči Fintíc, FK Košice, či Bardejova a do posledných sekúnd hrali otvorenú postupovú partiu s Podbrezovou. Z pohľadu klubových ambícií však bolo zásadné, že partia okolo kapitána Michala Hájnika zvládla aj nováčikovské ambície, s ktorými mužstvo vstupovalo do štvrtoligových vôd. Priebežné 7. miesto a zisk 23 bodov sú pred druhou polovicou sezóny sľubnou východiskovou pozíciou. „Ak sa mám s odstupom času vrátiť k jesennej časti, myslím si, že môžem hovoriť o spokojnosti. Po postupe, ktorý bol našim dlhodobým cieľom, sme do štvrtoligového pelotónu naskočili veľmi slušne. Predvádzali sme nielen dobré výkony, ale podarilo sa nám umiestniť v strede tabuľky, tak ako sme si to predsavzali. Slovnaft Cup bol pre nás povestnou čerešničkou na torte. Všetci v klube sme si užívali zvýšenú pozornosť fanúšikov, aj médií a dnes sme určite radi, že sme mohli i takto prispieť k dobrému obrazu soľanského futbalu z posledných rokov,“ uviedol tréner FK Soľ Peter Mražik.

Soľanci absolvovali zimnú prípravu v domácich podmienkach, kde majú vytvorené výborné zázemie. Hráči využívali priamo v areáli štadióna ihrisko s „malou“ umelou trávou, posilňovňu a regeneračnú linku. Mužstvo trénovalo trikrát do týždňa a počas víkendu malo v programe prípravné zápasy. „Po dlhšom čase môžem skonštatovať, že som spokojný s dochádzkou a v rámci možností aj s celkovým priebehom prípravy. Na druhej strane, viac ako zimný model by sa nám hodila jej letná verzia, pretože došlo k obmene kádra a potrebovali sme trénovať častejšie na veľkom ihrisku, aby sme sa zohrali. Za týchto okolností skúšame herné variácie priamo v prípravných stretnutiach,“ vysvetľoval P. Mražik.

Hoci mala Soľ naplánovaných sedem prípravných stretnutí, z objektívnych príčin odohrala šesť. Zverencov trénera P. Mražika postupne preverili Stropkov U-19 (0:1), Hencovce (7:1), Vranov (1:4), Župčany (3:4) a Bystré (5:0). „Napriek tomu, že sme s Vranovom prehrali, práve tento zápas mal najlepšie parametre, pretože sa hral v naozaj vysokom tempe. Naším najväčším problémom je však úzky káder, s čím súvisia limity pri možnostiach zmeny štýlu hry. Pozor si budeme musieť dať tiež na nevyrovnanosť výkonov, lebo v jednom zápase dokážeme odohrať dve odlišné 15-minútovky. Najviac sme na to doplatili v zápase so Župčanmi. Aj keď sme mali väčšinu času prevahu, v priebehu pätnástich minút sme trikrát inkasovali a to nás stálo lepší výsledok,“ upozornil P. Mražik.

Keďže po jesennej časti skončili v tíme Adrián a Miroslav Hricovovci, štvrtoligový nováčik angažoval inú bratskú dvojicu Jakuba a Samuela Dvorjakovcov, ktorých doplnili Alexander Dubas s Igorom Komjatým. „Bratov Dvorjakovcov a A. Dubasa sme si vybrali aj na základe toho, že ich poznám ešte z dorasteneckých čias, keď som trénoval vo Vranove. Dokonca I. Komjatý sa presťahoval do neďalekého Jastrabia na Topľou, teda podarilo sa nám naplniť tiež zásadu, že chceme, aby v našom tíme hrali v prvom rade chlapci z okolia. Bohužiaľ, v priebehu prípravy sa nám nepríjemne zranili O. Soták s P. Konturom a káder by bolo vhodné doplniť, tak teda uvidíme, či sa nám to do začiatku sezóny ešte podarí,“ reagoval P. Mražik.

Pred jarnou časťou majú v Soli jasný cieľ – udržať sa v prvej polovici tabuľky a zároveň pracovať na potenciáli mužstva pre ďalšiu sezónu. „Jednoznačne nechceme opustiť pozície v prvej polovici tabuľky, aby sme sa zďaleka vyhli záchranárskym povinnostiam. Okrem toho, je mojim cieľom pripraviť mužstvo na to, aby sme v lete prešli, bez veľkých zmien, plynulo do ďalšieho ročníka, kde by sme radi potvrdili naše kvality,“ zdôraznil P. Mražik.
 

Platená reklama

Square 1 300x300
Square 1 300x300
Square 1 300x300
Square 1 300x300
Square 1 300x300
Zdieľajte túto stránku na FECEBOOKu Konktujte nás - Rýchla správa Formulár na zadanie inzercie
Stropkovské Spektrum