vranovské novinky spektrum týždenník okresu vranov nad topľouČlánky / OFK Tatran Zámutov by mali pomôcť k záchrane aj viaceré posily

OFK Tatran Zámutov by mali pomôcť k záchrane aj viaceré posily

Futbalistov OFK Tatran Zámutov čaká v jari záchranárska šichta. Zverenci trénera Róberta Juhása však počas zimnej prípravy vyslali jasný signál, že napriek nelichotivému postaveniu v tabuľke je v ich futbalových silách túto misiu zvládnuť. Napomôcť k naplneniu tohto cieľa by mali i viaceré zmeny v kádri.

Zámutovčanom patrí po jesennej časti so ziskom 11 bodov predposledné 15. miesto. Tatran sa trápil predovšetkým v ofenzíve, aj preto prehral šesť zápasov iba o gól a sedemkrát vyšiel strelecky naprázdno. Vizitka so štrnástimi presnými zásahmi v šestnástich stretnutiach je totiž nedostatočná, pričom menej ich majú na konte už iba posledné Pušovce. „K mužstvu som v jeseni prišiel týždeň pred súťažou a na poslednú chvíľu som sa snažil osloviť hráčov, ktorých som poznal ešte z môjho pôsobenia v Dlhom Klčove. Uvedomoval som si, v akom stave je mužstvo, preto som hovoril, že ak získame 14 bodov, bude to dobré. Keďže sa to nepodarilo, jeseň hodnotiť kladne nemôžem. Čo sa týka samotnej hry, absentoval nám kreatívny stredový hráč a aj pri pohľade na počet nami nastrieľaných gólov vidieť, že nám tiež chýbal kvalitný zakončovateľ,“ vrátili sme sa k prvej polovici súťaže s trénerom OFK Tatran Zámutov Róbertom Juhásom.

Zimnú prípravu, ktorú začali v Zámutove 14. januára, odmakalo mužstvo v domácich podmienkach, pričom v prvom mesiaci absolvovalo jeden z dvoch tréningov v športovom Alio Centre vo Vranove nad Topľou. K naplneniu klubového cieľa by mali po odchode trojice Kroka – Vaško – Hotra pomôcť kanonier Ľubomír Šimai (v jeseni nastrieľal v drese Vojčíc 19 gólov), Ján Vajda z Kalše, v dobrom svetle sa ukazovali odchovanec Trebišova, pôsobiaci naposledy v mládežníckych kategóriách Michaloviec, 18-ročný Richard Princz a jeho rovesník Daniel Lašík, taktiež z mládežníckej liahne MFK Zemplín. Návrat na zelené trávniky ohlásil aj R. Juhás. „Mužstvo sme postupne v priebehu prípravy doplňovali s víziou, že v jari chceme hrať atraktívny útočný futbal. Káder som sa snažil vystužiť nielen na pozíciách, ktoré nás v jeseni trápili, ale dával som si záležať aj na tom, aby sme, v rámci možností, zvýšili konkurenciu vo všetkých formáciách,“ vysvetľoval R. Juhás.

Zverenci trénera R. Juhása odohrali päť prípravných stretnutí a zaujímavé je, že v štyroch z nich vyhrali rovnakým výsledkom 4:1, keď postupne zdolali Nižný Hrušov (G: Zubanych, Kolesár, Hajduk, Princz), V. Kapušany (G: Šimai 2, Hajduk, Zubanych), Vranov U-19 (G: Hajduk 2, Fako, Feri) a Petrovce n/L (G: Šimai 2, Princz, Juhás). V generálke si Zámutov poradil s Vojčicami hladko 7:2 (G: Šimai 5, Princz 2). „V tréningu som kládol dôraz na držanie lopty, lebo ak ju budeme mať v našej moci, logicky inkasujeme menej gólov a naopak nám sa bude otvárať priestor na presadenie sa v ofenzíve. Spolu s funkcionármi a hráčmi máme jasný cieľ – zachrániť sa v IV. lige. Verím, že spoločnými silami túto misiu zvládneme,“ zaprial si R. Juhás. 
 

Platená reklama

Square 1 300x300
Square 1 300x300
Square 1 300x300
Square 1 300x300
Square 1 300x300
Square 1 300x300
Zdieľajte túto stránku na FECEBOOKu Konktujte nás - Rýchla správa Formulár na zadanie inzercie
Stropkovské Spektrum