vranovské novinky spektrum týždenník okresu vranov nad topľouČlánky / Netradičné stretnutia počas prvého jarného kola 3. futbalovej ligy vo Vranove nad Topľou

Netradičné stretnutia počas prvého jarného kola 3. futbalovej ligy vo Vranove nad Topľou

V sobotu 17. marca sa vo futbalovom Vranove udialo viacero netradičných stretnutí, ktoré podčiarkli výnimočnosť športového podujatia. Veď kedy naposledy prišiel Prezident Slovenského futbalového zväzu na súťažný futbalový zápas domáceho družstva? Ján Kováčik svojím spôsobom prepísal históriu vranovského futbalu. Alebo, kedy sa naposledy slávnostne otvárala nová hracia plocha na štadióne? Či, kedy boli na zápase vo Vranove bývalí reprezentanti Slovenska a členovia Klubu ligových kanonierov? Východniarov, Jozefa Kožleja a Tomáša Medveďa mohli pozorní znalci slovenského futbalu spoznať medzi divákmi na tribúne.

A všetko toto sa udialo v krátkom uzimenom čase na štadióne domáceho MFK a v prítomnosti primátorov Vranova, Jána Ragana a Stropkova, Ondreja Brendzu, ktorý je zároveň prezidentom MŠK Tesla Stropkov a bývalý ligový rozhodca.

Výnimočnosť akoby prešla aj na kopačky mladých hráčov na oboch stranách, ktorí sa zaslúžili o veľmi slušné treťoligové futbalové stretnutie. Aj rozhodcovia sa zharmonizovali s výnimočnosťou momentu a s ich výkonom musel byť spokojný aj Predseda Východo­slovenského futbalového zväzu, ďalší bývalý ligový rozhodca na tribúne, Richard Havrilla, ktorý sprevádzal Prezidenta nášho futbalu. A ešte aj domáci v zápase zvíťazili 3:1, tak vo všeobecnosti musela byť vo Vranove spokojnosť.

V útrobách tribúny sa uskutočnilo ešte jedno netradičné stretnutie. Mladý záložník domáceho Vranova, Jozef Zubko, ktorý je v súčasnosti na hosťovaní vo štvrtoligovej Radvani, kde hráva s bývalým spoluhráčom Jozefa Kožleja z 1. FC Košice, Ruslanom Ľubarským, prevzal pamätnicu Majstrovstiev Európy 2016 s exkluzívnymi podpismi Jána Kováčika, Richarda Havrillu, Jozefa Kožleja, Tomáša Medveďa a podpis pridal aj nestor slovenských rozhodcov Štefan Czetö, ktorý rovnako na tejto mimoriadnej udalosti vo Vranove nemohol chýbať. Všetci piati zaželali Jozefovi k pondelkovým meninám, blížiacim sa narodeninám (21), vo futbalovej a následnej trénerskej kariére, na ktorú sa pripravuje štúdiom telovýchovy na Prešovskej univerzite, všetko najlepšie.

Netradičné stretnutia vo Vranove opäť potvrdili, že mládež potrebuje svoje vzory. Aby sa mala s kým rovnať a jedného dňa ich aj prekonať.

Peter Samuhel

Platená reklama

Square 1 300x300
Square 1 300x300
Square 1 300x300
Square 1 300x300
Square 1 300x300
Square 1 300x300
Zdieľajte túto stránku na FECEBOOKu Konktujte nás - Rýchla správa Formulár na zadanie inzercie
Stropkovské Spektrum