vranovské novinky spektrum týždenník okresu vranov nad topľouČlánky / Tréner atlétov MŠK Vranov Jaroslav Kolcun: Táto partia robí atletiku so srdcom!

Tréner atlétov MŠK Vranov Jaroslav Kolcun: Táto partia robí atletiku so srdcom!

Atléti MŠK Vranov nad Topľou majú za sebou fantastický rok 2017. Ich úspechy si všimol aj Prešovský samosprávy kraj, ktorý v ankete Športovec roka 2017 ocenil vranovský oddiel atletiky v kategórii mládežníckych kolektívov 3. miestom. Pri tejto príležitosti prijal slávnostne trénera Jaroslava Kolcuna a jeho zverencov na Mestskom úrade vo Vranove nad Topľou primátor Ján Ragan.

Vranovskí atléti patria medzi absolútnu slovenskú špičku. V minulej sezónu demonštrovali svoj talent vo vrhu guľou, hode diskom a v skoku do výšky ziskom piatich zlatých, dvoch strieborných a troch bronzových medailí v kategóriách žiakov, juniorov a mužov. Kým stabilný člen slovenskej reprezentácie Adrián Baran sa predstavil na ME juniorov U-20, premiéru v národnom drese absolvovali už aj Patrik Dudáš so Samuelom Soloninkom.

Primátor Ján Ragan sa úspešným členom atletického oddielu MŠK Vranov poďakoval za vzornú reprezentáciu mesta, aj klubu. Ako pripomenul, keďže žiadny úspech nepríde sám od seba, vyzdvihol ich tvrdú tréningovú drinu, ktorá ich vyniesla medzi najlepších slovenských atlétov. „Vaše výborné výsledky sú určite skvelým zadosťučinením pre vás, vášho trénera, klub, ale aj pre nás na meste, pretože sa v rámci možností snažíme pre šport vytvárať maximálne podmienky. Keď vidíme, že mladí ľudia reprezentujúci Vranov nad Topľou sú úspešní, hreje nás to dvojnásobne. Som si istý, že cieľavedomosť, s akou sa dnes venujete atletike, vás bude sprevádzať po celý život a pomôže vám byť úspešnými, nech sa rozhodnete pre akúkoľvek profesionálnu kariéru,“ zdôraznil primátor mesta Vranov nad Topľou Ján Ragan.

Tréner Jaroslav Kolcun predstavil J. Raganovi pri príležitosti slávnostného prijatia Adriána Barana, Patrika Dudáša, Samuela Soloninku, Ľubomíra Hájnika, Martina Ragana a bratov Samuela a Jakuba Hermanovských. V mene oddielu atletiky sa poďakoval za podporu mestu Vranov nad Topľou a za podmienky pre tréning ZŠ Bernolákova. „Päť mesiacov v roku trénujeme v telocvični ZŠ Bernolákova, preto je dôležité, že máme vytvorené podmienky, v ktorých sa môžeme pripravovať. Táto partia robí atletiku so srdcom a už dnes sú tí starší vzormi pre mladších. Len málo ľudí vie, koľko driny sa skrýva za ich úspechmi, ale pokiaľ pracujete s mladými športovcami, ktorí chcú na sebe makať, potom je to radosť aj pre mňa, ako pre trénera,“ uviedol tréner atletického oddielu MŠK Vranov Jaroslav Kolcun.

Výsledky vranovských atlétov si všimol aj Prešovský samosprávy kraj, ktorý v ankete Športovec roka 2017 ocenil atletický oddiel MŠK Vranov v kategórii mládežníckych kolektívov 3. miestom. Pripomenieme, že na piedestál za uplynulý rok vystúpil v kategórií jednotlivcov horolezec Peter Hámor, ktorý ako jediný Slovák zdolal všetky osemtisícovky a ocenených dekoroval prezident Slovenského olympijského výboru Anton Siekel. Predseda PSK Milan Majerský, sám aktívny basketbalista, pripomenul, že každý z ocenených určite zažil aj neúspech, ale víťazmi sa stali práve vďaka tomu, že prehry dokázali premeniť vo vlastnú výhodu. „Bol tu niekoľkokrát spomenutý Michael Jordan, ktorí viackrát povedal, že veľkého hráča z neho urobili všetky prehrané zápasy a netrafené šestky v posledných sekundách, kedy mu všetci veril, no on minul. S týmto sa plne stotožňujem aj ja, lebo vzdať sa pri prvej prekážke je to najhoršie, čo môže človek v živote urobiť,“ zdôraznil predseda PSK Milan Majerský.
 

Platená reklama

Square 1 300x300
Square 1 300x300
Square 1 300x300
Square 1 300x300
Square 1 300x300
Zdieľajte túto stránku na FECEBOOKu Konktujte nás - Rýchla správa Formulár na zadanie inzercie
Stropkovské Spektrum