vranovské novinky spektrum týždenník okresu vranov nad topľouČlánky / KidRace 2018 bude sa niesť v znamení VODY!

KidRace 2018 bude sa niesť v znamení VODY!

Detský terénny prekážkový beh KidRace toto leto napíše svoju piatu kapitolu. Deti s dušou a odvahou športovca, ktoré chcú zažiť neopakovateľné dobrodružstvo, sú 1. júla pozvané do rekreačnej oblasti Domaša Dobrá. Na pláži v zátoke čaká všetkých dokonalý zážitok, pretože organizátori - OZ s Rukou v ruke a OZ Vranovské vydry - okrem kvalitntného športového zážitku pripravili aj bohatý sprievodný program s prekvapením.

Piaty ročník sa bude niesť v znamení viacerých noviniek. Prvou najzásadnejšou je zmena miesta, kde sa bude KidRace konať. Po rekreačnej oblasti Eva a Goral na Novej Kelči sa tento rok organizátorky Mirka Sobotová a Martina Palušová rozhodli pre rekreačné stredisko Domaša Dobrá. „Od prvého ročníka sme hovorili, že v rámci projektu KidRace máme v pláne prejsť celú Domašu, aby deti spoznali všetky rekreačné strediska. Tento rok sme aj vďaka spolupráci so starostom Radovanom Kapraľom našli skvelé podmienky na Dobrej,“ vysvetľovala Mirka Sobotová.

Na KidRace je fantastické to, že každý rok dokáže prekvapiť. Hoci definíciou „detský terénny prekážkový beh“ je naznačená téma, kľúčovým je fakt, že fantázia organizátorov nepozná hranice! Niet pochýb o tom, že na pláži v zátoke na Dobrej detailne využijú všetky možnosti na to, aby pripravili dokonalý zážitok. Dodáme, že súťažiť sa bude v troch vekových kategóriách 3 až 6, 7 až 10 a 11 až 14 rokov na tratiach približne od 800 do 2 000 metrov. Minulý rok prvýkrát dostali možnosť pretekať aj tímy, čo sa veľmi osvedčilo a inak tomu nebude ani v tomto ročníku. Znova si budú môcť overiť nielen svoje sily, ale aj kamarátstvo a zodpovednost za druhých. Hoci je to podujatie pre deti, už tradične bude ukončené veľmi obľúbenou vlnou pre dospelých, ktorí si chcú zabehať a organizátorov. „Trať sme si už prešli a vieme, kde sa s ňou vyhráme. V tomto prípade je terén menej členitý, preto ju o pár desiatok metrov natiahneme,“ uviedla Martina Palušová a k najmladšej vekovej kategórii s úsmevom dodala: „Kým deti si každú výzvu, ktorú pre nich na trati postavíme, s nasadením im vlastným užívajú, rodičia sa nám „sťažujú“, že je náročná a nestíhajú za nimi. Keďže do pretekov majú mesiac, tak je najvyšší čas, aby začali s tréningom (smiech).“

Hlavným headlinom tohtoročného KidRace bude voda! Koniec koncov, na Domaši to ani inak nejde. Iskra v očiach M. Sobotovej počas rozhovoru bola nespochybniteľným dôkazom toho, že na Dobrej neostane jedna nitka suchá... „Využijeme všetky možnosti, ktoré nám pláž ponúka! Vzhľadom k tomu, že voda je veľmi blízko, ujsť sa pred ňou určite dať nebude a bude veľkou súčasťou prekážkovej trate,“ zdôraznila M. Sobotová.

KidRace je dobrodružstvom, ktoré pozýva prekonávať samých seba. Medzi najemotívnejšie príbehy podujatia patrí účasť hendikepovaných detí. „Vieme im pripraviť aj osobitnú trať, ale pred rokom chceli pretekať so zdravými deťmi a môžem povedať, že pre mňa, a nielen pre mňa, bolo veľmi emotívne, ako prekonávajú prekážky,“ priznala M. Sobotová.

Ak to zhrnieme a podčiarkneme, nedeľňajšie popoludnie v prvú júlovú nedeľu na Dobrej bude patriť rodinám s deťmi. O zážitky rozhodne nebude núdza aj vďaka bohatému a zaujímavému programu. „Snažíme sa aj v ramci sprievodneho programu pripraviť pre deti viaceré nové zábavky, s ktorými sa bežne nestretnú a môžeme prezradiť, že ak to počasie dovolí, na Dobrú padne prekvapenie rovno z oblohy,“ s tajomným úsmevom poznamenala M. Palušová.

Dodáme, že povinná registrácia bude prebiehať online na www.kidrace.pretekaj.sk do 28.6.2018. Do tohto termínu musí byť aj uhradené štartovné. Registrácia a platba na mieste bude možná len v prípade nenaplnenia kapacity. Viac informácií na srukouvruke.oz@gmail.com alebo na FB – KidRace 2018.

Platená reklama

Square 1 300x300
Square 1 300x300
Square 1 300x300
Square 1 300x300
Square 1 300x300
Zdieľajte túto stránku na FECEBOOKu Konktujte nás - Rýchla správa Formulár na zadanie inzercie
Stropkovské Spektrum