vranovské novinky spektrum týždenník okresu vranov nad topľouČlánky / Kvakovce musia vyhlásiť na loď druhé kolo obstarávania

Kvakovce musia vyhlásiť na loď druhé kolo obstarávania

Obec Kvakovce musí zopakovať verejné obstarávanie na výletnú loď. Do prvého kola sa totiž nikto neprihlásil. Napriek tomu, že o dodanie plavidla sa zaujímalo viacero firiem, potrebujú ešte čas na vyprecizovanie spôsobu prepravy 60-tonového kolosu.

Obec Kvakovce vypísala verejné obstarávanie v júni, ale do prvého kola sa nikto neprihlásil. Jednou z podmienok je totiž dodanie výletnej lode pre potreby verejného obstarávateľa, vrátane dopravy a zloženia na vodnú plochu v mieste dodania predmetu zákazky. Na zaradenie tejto podmienky, ako súčasti zákazky, upozornil samosprávu Úrad pre verejné obstarávanie. „Výletnú loď obstarávame cez Európsky vestník. Pokiaľ by sa stalo, že súťaž by vyhrala napr. firma z Londýna a náklady na prepravu by mali byť v našej réžii, finančne by sme to, samozrejme, neutiahli,“ vysvetľoval jeden z logických argumentov starosta obce Kvakovce Radovan Kapraľ.

Napriek záujmu viacerých firiem visia otázniky nad spôsobom prepravy. Na februárovej tlačovej konferencii R. Kapraľ predstavil myšlienku dopravy lode po riečnej sústave do Trebišova a odtiaľ by sa po komunikáciách previezla na Domašu. Hoci túto možnosť nikto nevylúčil, situáciu momentálne komplikuje aj horúce počasie, ktoré sa podpisuje pod pokles hladiny riek. „Viacerí nám potvrdili, že dokážu loď dopraviť napr. do Tokaja. Problémom je však kvôli papierovačkám preprava po cestách. Treba si však uvedomiť, že kvôli rozmerom ide naozaj o neštandardnú zákazku. Ak si kúpite auto, vyzdvihnete si ho v predajni alebo vám ho privezú, ale 60-tonová loď je o niečom úplne inom,“ uviedol R. Kapraľ.

Nová loď by mala mať minimálnu kapacitu 160 osôb a jej dĺžka bola v obstarávaní vymedzená na 31 – 35 metrov. Cenu je odhadnutá na takmer 650-tisíc eur bez DPH. „Vyhlásime druhé kolo a verím, že sa niekto prihlási. S viacerými firmami sme komunikovali a potrebujú viac času na to, aby detailne naplánovali dopravu, preto som optimistom. Pracujeme na tom s maximálnym úsilím, aby sme tento náš sen a sen všetkých milovníkov Domaše dotiahli do úspešného konca,“ dodal R. Kapraľ.
 

Platená reklama

Square 1 300x300
Square 1 300x300
Square 1 300x300
Square 1 300x300
Square 1 300x300
Zdieľajte túto stránku na FECEBOOKu Konktujte nás - Rýchla správa Formulár na zadanie inzercie
Stropkovské Spektrum