vranovské novinky spektrum týždenník okresu vranov nad topľouČlánky / „My sme východ“ ocenil Adriána Barana a Bike Team Vranov

 „My sme východ“ ocenil Adriána Barana a Bike Team Vranov

„My sme východ“ zabával, aj oceňoval. Vranov nad Topľou žil tretíkrát podujatím, ktoré do východoslovenských miest prináša pivovar Šariš a... Ako to už býva zvykom, nesklamali Vranovčania, ani hostia na čele s moderátorskou dvojicou Junior – Marián Čekovský. Dodáme, že o výbornú zábavu sa postarali tiež ľudová hudba Ďurkovci, Šarišanci, Čeky Band s hosťami Lomnicke čhave a Heľenine oči.

Pomedzi rôzne fóriky, ako že Michal Hudák si myslel, že cisársky rez je koláč, Junior nezabudol zdôrazniť, že podujatie „My sme východ“ je oslavou východniarov, ktorí môžu byť na seba pyšní a hrdí. „Päť rokov v rámci tohto podujatia hovoríme, že na východe sú skvelí ľudia. Navyše Vranov máme zafixovaný ako mesto so špecifickou a originálnou atmosférou. Modlili sme sa, aby v pivovare povedali, že práve vy na zozname ostávate aj pre tento rok,“ vyslúžil si potlesk Junior.

Tradíciou v rámci série „My sme východ“ je oceňovanie osobností a kolektívov reprezentujúcich svoje mesto tým, že „budujú“ jeho pozitívny imidž. Výnimkou nebol ani tento rok a ako prvého si moderátorská dvojica pozvala na základe nominácie primátora Jána Ragana zástupcu Bike Teamu Vranov a organizátora Okolo Domaše Michala Oravca. „Vranov je bohatý na talentovaných, šikovných a úspešných ľudí, ktorí robia nášmu mestu a regiónu dobré meno nielen za jeho hranicami, ale aj v zahraničí. Do tejto mozaiky patrí Bike Team Vranov, ktorý organizuje jedno z najväčších cyklistických podujatí na Slovensku – Okolo Domaše a vďaka ktorému už našu Zelenú perlu východu navštívili tisíce ľudí,“ uviedol primátor Ján Ragan.

Druhým oceneným bol reprezentant MŠK Vranov a jeden z najväčších slovenských atletických talentov Adrián Baran. „Mnohí Adriána poznajú ako skvelého športovca, pretože je to viacnásobný majster Slovenska vo vrhu guľou, aj hode diskom. Priznám sa, vďaka svojmu talentu a pracovitosti získal už toľko titulov, že si ich nemám šancu zapamätať (úsmev). Som len hrdý na to, že u nás máme takéhoto skvelého chlapca,“ dodal J. Ragan.

Junior okamžite vytiahol príklad legendárneho diskára Imricha Bugára a výpočet úspechov rodáka z Nižného Hrušova nasvedčuje tomu, že slovenská atletika sa o svoju budúcnosť báť nemusí. „Určite je to účasť na nedávnych majstrovstvách sveta do 20 rokov v Tampere, taktiež účasť na minuloročných majstrovstvách Európy a 3. miesto z Európskeho olympijského festivalu z roku 2015, ktorého som sa zúčastnil ako dorastenec,“ odpovedal A. Baran na otázku Juniora, ktoré zo svojich úspechov si cení najviac.

Dodáme, že v minulosti boli ocenení Milan Krajňák, Jiří Zeman, OZ Vranovské vydry a skupina Drišľak.

Platená reklama

Square 1 300x300
Square 1 300x300
Square 1 300x300
Square 1 300x300
Square 1 300x300
Zdieľajte túto stránku na FECEBOOKu Konktujte nás - Rýchla správa Formulár na zadanie inzercie
Stropkovské Spektrum