vranovské novinky spektrum týždenník okresu vranov nad topľouČlánky / K. Kuták: Úlohou hráča je hrať futbal, nie urážať sa!

K. Kuták: Úlohou hráča je hrať futbal, nie urážať sa!

MFK Vranov prepísal postupom do 4. kola Slovnaft Cupu klubovú históriu. O víťazstve 4:1 na pôde FK Humenné by sa toho dalo napísať podstatne viac, ale vyberieme tri najzásadnejšie momenty.

Prvý. Charakter Kristiána Kutáka. Nešpekuluje nad tým, či nastupuje v základnej zostave alebo či by mal nastúpiť v základnej zostave. V stredu dostal šancu v základe a na konto si pripísal gól, plus dve asistencie.

Druhý. Lukáš Kulich. Hráč mesiaca august v hlasovaní fanúšikov dokonalým spôsobom demonštroval momentálne nastavenie v tíme. Po góle bežal cez polovicu ihriska k trénerovi Petrovi Košudovi a tešiť sa začal až v momente, keď dobehol k lavičke.

Tretí. Marek Mihok. Pri rozhovoroch pôsobí vždy rozvážne, rozpráva s pokorou a jeho slovo má váhu. Po presnom zásahu na 4:1 si to namieril k sektoru hostí a emotívne dal najavo, že ak ľudia merajú cestu za ním a jeho spoluhráčmi, v kabíne sú pripravení nechať na trávniku kvôli úspechu všetko, čo bude treba!

Honor „hráča zápasu“ získal Kristián Kuták. Po poslednom domácom stretnutí s Krompachmi tréner Peter Košuda v reakcii na nahustený program Vranovčanov pripomenul, že práve on je jedným z hráčov, ktorý by sa za výkony v predchádzajúcich stretnutiach zaslúžil väčšiu minutáž. V Humennom ho poslal na trávnik od úvodu a rodák z Moravan sa mu za dôveru odvďačil bilanciou gól + dve asistencie. „Úlohou futbalistu je hrať futbal a nie urážať sa, ak sa nedostanem na trávnik od začiatku. Nech nastúpim na celý zápas alebo na polhodinu, vždy idem na maximum s cieľom využiť šancu a nesklamať dôveru trénera. Keďže som ofenzívny hráč, snažím sa ísť do gólu alebo pripraviť príležitosti pre spoluhráčov, preto som rád, že dnes mi vyšlo jedno, aj druhé,“ reagoval útočník MFK Vranov Kristián Kuták.

Keď sa v úvodných dvoch šanciach nepresadili Vladimír Voroňák a Peter Kokočák, začal úradovať „Kuty“. Ešte v prvom polčase vymyslel šikovnú prihrávku na Romana Kovalčíka, ktorý v 33. min. otvoril skóre. Ďalšie skvelé momenty pridal po zmene strán. V 50. min. demonštroval najskôr svoju rýchlosť, no Martin Klamár ho vychytal. Napriek tomu, že lopta putovala do autu, nevykašlal sa na to, ale dobehol ju a spätnou prihrávkou nabil Lukášovi Kulichovi. „Najskôr som chcel prihrávať Palimu Bellásovi, ale brankár moju prihrávku vystihol. Keďže chcem vyhrať každý súboj a dohrať každú loptu, akciu som nevypustil ani teraz. Kuľo preukázal výborný výber miesta a pre mňa už nebolo problémom prihrať mu,“ uviedol K. Kuták.

Domáci v 63. min. zásluhou Predraga Radovanovića znížili a určite sa chceli chytiť slamky, no „Kikova“ obaľovačka zo 69. min. im vzala aj poslednú nádej. „Po spracovaní lopty som zvažoval, či prihrávať alebo sa pokúsiť vystreliť. Nakoniec som skúsil kľučku a potom urobil len to, čo aj na tréningu. Obalil som to na vzdialenejšiu žrď,“ usmieval sa K. Kuták.

Časť domácich fanúšikov vyhnal z tribún definitívne v 73. min. Marek Mihok a zverenci trénera Petra Košudu si už záver, spolu s fanúšikmi, užívali. „Domáci boli v úvode nepríjemní, ale postupne sme réžiu na trávniku prevzali na naše kopačky. Humenné má síce svoju kvalitu, no rovnako kvalitu máme aj my a som rád, že sme ju opäť potvrdili! Hovorí sa síce, že každý zápas sa začína od 0:0, ale v našom prípade platí, že chceme vyhrávať, či už ide o ligu alebo pohár,“ zdôraznil K. Kuták.

Žreb 4. kola Slovnaft Cupu bude 12. septembra a hrdina Vranova z Humenného má jasno v tom, proti komu by si rád zahral. „Osobne by som si prial Žilinu alebo Trnavu, nech si vyskúšame, aké je to hrať proti najlepším slovenským mužstvám. Z regionálneho hľadiska by pre zmenu mohol byť zaujímavý zápas s Michalovcami, lebo dá sa povedať, že práve odtiaľ pochádzam,“ zaprial si K. Kuták.   

Platená reklama

Square 1 300x300
Square 1 300x300
Square 1 300x300
Square 1 300x300
Square 1 300x300
Zdieľajte túto stránku na FECEBOOKu Konktujte nás - Rýchla správa Formulár na zadanie inzercie
Stropkovské Spektrum