vranovské novinky spektrum týždenník okresu vranov nad topľouČlánky / Poslanci zložia slávnostne sľub 5. decembra

Poslanci zložia slávnostne sľub 5. decembra

Novozvolené Mestské zastupiteľstvo vo Vranove nad Topľou sa prvýkrát stretne 5. decembra. Okrem zloženia zákonom predpísaného sľubu sa poslanci zúčastnia aj slávnostného otvorenia zrekonštruovanej 3. etapy centra mesta.

Aj počas najbližších štyroch rokov bude v Mestskom zastupiteľstve vo Vranove nad Topľou pôsobiť 25-členný poslanecký zbor. Primátor Ján Ragan uvítal, že dôveru voličov získali aj viaceré nové tváre. „Veľmi sa teším tomu, že sa zastupiteľstvo omladilo, pretože je dobré, ak sa mladí ľudia zapoja do komunálnej politiky. Verím, že mladí poslanci budú prínosom a prídu s rozumnými návrhmi. Niektorí z poslancov, ktorí tam boli mnoho rokov, totiž stagnovali a ich názory boli konzervatívne,“ uviedol Ján Ragan.

Zároveň vyjadril nádej, že i v tomto funkčnom období nájde s poslaneckou väčšinou prienik spoločných priorít a hodnôt. „Na spoluprácu s poslancami sa teším. Hoci sme v minulosti mali s niektorými rozdielne názory, zastupiteľstvo je demokratický orgán a v zásadných veciach som dokázal nájsť s väčšinou spoločnú reč, aby mesto napredovalo,“ vysvetľoval J. Ragan.

Po ukončení slávnostného zastupiteľstva sa poslanci presunú do centra mesta, kde bude oficiálne „otvorená“ zrekonštruovaná 3. etapa. „Hoci centrum bolo dokončené ešte pred voľbami, nechcel som ho zneužívať na predvolebnú kampaň, preto sme slávnostný akt nerobili,“ dodal J. Ragan.   

Platená reklama

Square 1 300x300
Square 1 300x300
Square 1 300x300
Square 1 300x300
Square 1 300x300
Square 1 300x300
Zdieľajte túto stránku na FECEBOOKu Konktujte nás - Rýchla správa Formulár na zadanie inzercie
Stropkovské Spektrum