vranovské novinky spektrum týždenník okresu vranov nad topľouČlánky / sHOTs s prvým víťazstvom, STD spasil E. Makó

Vranovská amatérska hokejová liga – 7. kolo

Divočáci – sHOTs 1:2 (0:0, 0:0, 1:2)
Stretnutie začalo veľmi opatrne z oboch strán, keďže obidve družstvá si uvedomovali dôležitosť stretnutia. Šance sa striedali na obidvoch stranách, avšak brankári boli veľmi pozorní a vynikali nad útočníkmi obidvoch tímov. V prvej ani v druhej tretine diváci gól nevideli. Ako blesk z jasného neba udreli hráči sHOTs keď po peknej strele Gazdíka a teči Ganaja, brankár Divočákov puk vyrazil pred nikým nekrytého Uliana a ten lišiacky zavesil pod hornú tyčku Cmarovej svätyne. Divočáci začali postupne zvyšovať obrátky a otvárať zadné dvierka obrany, čo využil Ondrej Troščák a sólom zvýšil vedenie sHOTs na 2:0. Od tohto momentu Divočáci vrhli všetky sily do útoku, čoho odmenou im bol gól na 2:1. V závere stretnutie si už hráči sHOTs vedenie umne postrážili a pripísali si tak veľmi cenné 3 body do tabuľky. Pochvala patrím rozhodcovi stretnutia, ktorý odviedol nestranný a objektívny výkon.
Góly: 43. Boršč (Bedri) – 32. Ulian (Ganaj, Fedorišin), 39. Troščák.

STD – VT Stars 3:2 (0:1, 2:0, 1:1)
V šlágri kola išli do vedenia VT Stars, ktorí ťažili z toho, že predsa len boli o čosi pri zakončení aktívnejší. Platí však, že na amatérske pomery sa hral rýchly hokej s viacerými zaujímavými situáciami, preto sa diváci rozhodne nudiť nemohli.
STD však stačili v druhej tretine na obrat necelé dve minúty. Napriek tomu, že VT Stars mali vzápätí 47 sekúnd výhodu presilovej hry o dvoch hráčov, skóre sa nemenilo. V týchto chvíľach držal STD nad vodou skvelými zákrokmi výborne chytajúci Macko.
Vynikajúce stretnutie pokračovalo aj v treťom dejstve. V čase 41:54 vyrovnal Vangor a keď sa zdalo, že v riadnom hracom sa zápas skončí remízou, najskôr rozhodca správne neuznal gól STD, pretože puk skončil iba na žrdi Farbarovej brány. „Domáci“ si však všetko vynahradili minútu a 37 sekúnd pred koncom. Ján Sestrienka vyhral buly a Erik Makó prepálil všetko, čo mu stálo v ceste!
Góly: 17. Olexik (Hanusin, P. Gombita), 18. Hrubovský (Bohač, Matta), 44. Erik Makó (Sestrienka) – 11. Nemec (Vargovič, V. Žula), 42. Vangor (Haňo, Korčinský).