vranovské novinky spektrum týždenník okresu vranov nad topľouČlánky / Témou roka 2019 bude pre mestské zastupiteľstvo odpadové hospodárstvo

Témou roka 2019 bude vo Vranove nad Topľou odpadové hospodárstvo. Poslanci sa budú musieť rozhodnúť pravdepodobne medzi troma alternatívami. Vypísať novú súťaž, spoločný podnik alebo založenie vlastnej organizácie na likvidáciu komunálneho odpadu.

V druhom polroku 2019 sa zmluva medzi mestom Vranov nad Topľou a spoločnosťou Marius Pedersen končí. Radnica bude musieť hľadať riešenie, ako sa s likvidáciou komunálneho odpadu vysporiadať.

Primátor Ján Ragan prezentoval na štvrtkovej tlačovke víziu, na základe ktorej by malo padnúť rozhodnutie začiatkom roka. Tento termín vníma ako zásadný kvôli tomu, aby ostal dostatočný priestor na kontinuálne zabezpečenie procesu likvidácie odpadu.

V hre sú najmä dve alternatívy, no J. Ragan pripomenul aj ponuku na vytvorenie spoločného podniku, s ktorou svojho času prišiel Marius Pedersen. „Je možné, že opäť prídu s takouto alternatívou. Pre nás by to bolo zaujímavé, pretože Marius Pedersen pôsobí v tejto oblasti dlhé roky, má skúseností, oprávnenia, personál, technické vybavenie... Bolo by to ľahšie a možno aj cenovo menej náročnejšie, ako teraz,“ uviedol primátor Vranova nad Topľou Ján Ragan.

Ďalšími dvoma možnosťami je vypísanie súťaže alebo založenie vlastného podniku. „Čo sa týka ceny, nie sme na tom najhoršie. V najlepšej pozícii sú mestá, ktoré majú vlastné skládky a zabehnutý systém. Ak by sme rozhodli pre vlastnú cestu, v našom prípade by išlo o dlhodobú návratnosť, ktorá by nás obmedzila v iných investíciách,“ vysvetľoval J. Ragan.

Napriek tomu však zopakoval, že je otvorený všetkým možnostiam, ale ako dodal, rozhodnutie padne až na základe analýzy. „Nevylučujem ani jednu z možností, ale pokiaľ nebudeme mať k dispozícii čísla, ktoré predložíme aj poslancom, nebudem sa k týmto alternatívam vyjadrovať,“ reagoval J. Ragan a doplnil, že do konca roka predloží mesto projekt na likvidáciu biologicky rozložiteľného odpadu, ktorý by mal eliminovať náklady na nakladanie s ním.
 

Platená reklama

Square 1 300x300
Square 1 300x300
Square 1 300x300
Square 1 300x300
Square 1 300x300
Square 1 300x300
Zdieľajte túto stránku na FECEBOOKu Konktujte nás - Rýchla správa Formulár na zadanie inzercie
Stropkovské Spektrum