Marián Sabolčík doviedol Slovensko ako kapitán k titulu majstrov sveta!

Stredopoliar MFK Vranov Marián Sabolčík doviedol ako kapitán tímu slovenskú reprezentáciu do 23 rokov k titulu majstrov sveta v malom futbale. Zverenci trénera Ondreja Kačmára st. si v dramatickom finále poradili v hustom daždi po predlžení s Českom. Výkony Mariána Sabolčíka zaujali aj direktoriát turnaja, pretože bol vyhlásený za MVP MS!

Ambície slovenského výberu naznačovali už výkony a výsledky v základnej skupine. Mladí Slováci si na úvod poradili s Anglickom 4:0. Ďalší dôležitý krok urobili vysokým víťazstvom 8:1 nad Rakúskom. Aj vďaka tomu im na postup z prvého miesta stačila v súboji s obhajcami titulu z Kolumbie remíza. Hoci sme viedli 4:2, super nakoniec dokázal vyrovnať na 4:4. Misia splnená! Marián Sabolčík si urobil chuť na play off gólmi do siete AnglickaKolumbie.

Víťazi základných skupín postupovali do semifinále priamo. Tímy na 2. a 3. mieste sa stretli v štvrťfinále. Práve v ňom Srbsko vyradilo Kolumbiu a v semifinále, ktoré sa hralo o 11.30 hod., vyzvalo našu reprezentáciu.

Napriek tomu, že do vedenia išlo Slovensko, Srbi otočili na 2:1 a v 30. min. viedli 4:2. „Malí sokoli“ sa však rozhodiť nenechali a v záverečnej trojminútovke vyrovnali. Dokonalý obrat dokončili v predĺžení. V 58. min. rozhodol o historickom postupe do finále hráč MŠK Tesla Stropkov Dávid Ivanecký.

Dodáme, že semifinále a finále sa hralo v jeden deň…

Malý futbal patrí pod Tatrami medzi najdynamickejšie sa rozvíjajúce športy. Slovenský zväz v malom futbale našiel atraktívny model súťaží a čo je v dnešnej dobe dôležité, dostal tento šport na televízne obrazovky. Palec hore patrí zväzovému vedeniu aj za to, že našli mediálneho partnera pre MS v Chorvátsku. Vďaka tomu mohli fanúšikovia slovenského národného tímu v priamych prenosoch sledovať bronz našich žien, aj finále v kategórii do 23 rokov.

Súboj o titul svetového šampióna rozbehli šťastnejšie Česi. V prvom polčase išli do vedenia po nešťastnom vlastencovi odchovanca vranovského futbalu Petra Blaška. Potom však začal úradovať ako architekt gólových akcií Marián Sabolčík. Filip Tomovič najskôr vyrovnal práve po jeho rohu a po zmene strán ťažil z toho, že stredopoliar MFK Vranov dokonalým spôsobom narysoval zo štandardky v strede poľa prekvapivú kolmicu.

Po 50-tich minútach platil stav 2:2 a išlo sa do predĺženia 5 x 5 minút. Napriek viacerým veľmi dobrým príležitostiam gól nepadol a rozhodnúť sa muselo v rozstrele! V malom futbale sa kopú penalty v troch sériách. Za stavu 3:2 vzal na seba zodpovednosť Marián Sabolčík a rozhodol, že sa išlo na „rýchlu smrť“. Brankár Dominik Podhájecký zatiahol v šiestej sérii roletu a Jakub Hudec rozhodol o tom, že Slovensko sa stalo majstrom sveta!