vranovské novinky spektrum týždenník okresu vranov nad topľouČlánky / Deti v Sedliskách sa obuli do života

Skupina mladých Sedliščanov nadviazala na aktivity z minulosti, ktorých sa zúčastňovali ešte ako deti a už po tretíkrát sa zapojili do projektu hnutia kresťanských spoločenstiev detí eRKo pod názvom Vypni telku, zapni seba!, ktorého mottom tento rok bolo „Obujme sa do života“.

Dvadsiatka animátorov zo Sedlísk, Majeroviec a Vranova pripravila pre šesťdesiattri detí trojdňový program, ktorý bol nielen plný zábavy a dobrodružstiev, ale jednotlivé aktivity si kládli za cieľ tiež pozitívne formovať hodnoty mladých ľudí. „Motto „Obujme sa do života“ bolo odkazom k tomu, aby deti iba nesedeli pred televíziou alebo počítačmi. Chceli sme ich prebudiť k aktivite, čo verím, že sa nám aj podarilo,“ konštatoval jeden z organizátorov Patrik Jonek.

V pondelok privítal všetkých Bosý detektív, ktorý stratil svoje topánky, preto ich spolu hľadali, našli a prebudili smiechom. Po zvládnutí prvej úlohy sa deti rozdelili do skupín, kde sa im venovali vždy dvaja animátori. „Prvý deň sme pripravili rôzne zábavné hry súvisiace s topánkami, ktorých cieľom bolo naučiť deti férovosti. Ak niekto prehral, musel si to uznať a víťazovi zablahoželať,“ vysvetľoval P. Jonek. Dodáme, že okrem hier sa deti učili aj o vybraných svätcoch, pričom získané vedomosti mohli následne využiť v kvíze.

Utorkový program odštartovali individuálne súťaže s pätnástimi stanovišťami, kde boli pripravené rôzne netypické hry, ako napr. prenášanie fazule pomocou slamky alebo vyzliekanie sa z kabáta bez toho, aby rozliali vodu v pohári, ktorý po celý čas museli držať v ruke. „Keďže našou snahou bolo prostredníctvom spoločných aktivít budovať aj farské spoločenstvo, chodili sme po dedine, najmä, k starším ľuďom a pomáhali sme im so všetkým, čo potrebovali. Oni sa potešili, lebo často sú sami a my sme zase mali dobrý pocit, že sme mohli urobiť pre niekoho niečo užitočné,“ predstavil ďalšiu z aktivít P. Jonek.

Počas posledného dňa čakalo na deti hľadanie pokladu. Kým po minulé roky bol poklad ukrytý v obci, tentoraz sa stratil v lese, pričom malým dobrodruhom pomáhali s indíciami jeho siedmi obyvatelia. Sladká odmena bola nakoniec pripravená pre všetkých, ktorí sa v priebehu troch dní naozaj „obuli do života“. „Snažili sme sa, aby bol program zaujímavý a zároveň, aby sa deti niečo nové naučili. Verím, že všetci boli spokojní a okrem detskej radosti nás potešilo i poďakovanie od samotných rodičov, ktorí ocenili, že sme mali počas prázdnin chuť urobiť niečo aj pre ich deti,“ dodal P. Jonek.

Platená reklama

Square 1 300x300
Square 1 300x300
Square 1 300x300
Square 1 300x300
Square 1 300x300
Zdieľajte túto stránku na FECEBOOKu Konktujte nás - Rýchla správa Formulár na zadanie inzercie
Stropkovské Spektrum