vranovské novinky spektrum týždenník okresu vranov nad topľouČlánky / Putovný pohár starostu Merníka putoval aj tento rok do Bystrého

Dobrovoľní hasiči z okresov Vranov nad Topľou, Humenné a Michalovce sa stretli v Merníku na II. ročníku súťaže O putovný pohár starostu obce v požiarnom útoku. Kým v minulosti sa súťažilo na rovinatom teréne, tento rok pripravili domáci organizátori zmenu v podobe útoku do kopca, ktorý je v iných regiónoch Slovenska mimoriadne populárny. „Súťaž v požiarnom útoku do kopca organizovali ešte v minulosti naši rodičia, a aj preto sme sa túto tradíciu rozhodli oživiť. Hoci sa každý potrápil, pretože ide o náročnejšiu disciplínu, spätná väzba bola pozitívna a všetci si túto zmenu pochvaľovali,“ hodnotila predsedníčka Dobrovoľného hasičského zboru v Merníku M. Krištanová.

Súťaž začala slávnostným nástupom družstiev. Domáci dobrovoľní hasiči túto príležitosť využili na to, aby zablahoželali starostovi Merníka Mariánovi Kostelníkovi k jeho 50. narodeninám, pričom mu ako symbol vďaky za pomoc a podporu odovzdali pamätnú plaketu. Po otváracom ceremoniáli sa ako prvé predstavili dorastenky Merníka. „Keď sme začínali trénovať do kopca, nebolo nám všetko jedno, ale na druhej strane sme počas nácvikov zažili aj kopec srandy. Predsa len tento typ útoku si vyžaduje, aby sme reagovali inak, než sú členovia tímov zvyknutí, no práve toto bolo cieľom, spestriť súťaž a zároveň sa naučiť niečo nové,“ dodala M. Krištanová.

Keďže premiéra v požiarnom útoku do kopca oslovila všetkých súťažiacich, v Merníku chcú v ňom nielen pokračovať, ale zároveň by radi rozšírili súťaž o ďalšiu disciplínu. Už dnes je isté, že ani o rok nebude chýbať „hasičšká vatra“, ktorej tradíciu začali práve na II. ročníku. „Našim ďalším snom je nočná súťaž. Požiar si nevyberá, preto potrebujeme trénovať a byť pripravení zasiahnuť za každých okolností, či je to v náročnom teréne, do kopca, alebo v noci,“ zdôraznila M. Krištanová.

Výsledky: Kategória ženy: DHZ Merník s výsledným časom 29,9 s. Kategória dorastenci: 1. miesto DHZ Merník - 34,11 s, 2. miesto DHZ N. Kelča - 36,44 s. Kategória muži: 1. miesto DHZ Bystré - 21,22 s, 2. miesto DHZ Kamenica n. Cirochou - 22,79 s, 3. miesto DHZ Skrabské - 24,07 s, 4. miesto DHZ Staré - 24,28 s, 5. miesto DHZ Čaklov - 26,80 s, 6. miesto DHZ Merník - 26,99 s, 7. miesto DHZ Čičava - 28,10 s, 8. miesto DHZ Veľké Revištia - 29,28 s, 9. miesto DHZ N. Hrušov - 30,25 s, 10. miesto DHZ Čierne n/T - 51,05 s. Putovný pohár starostu obce Merník na základe najlepšieho výsledného času 45,50 s po sčítaní časov z obidvoch útokov získalo už druhý rok po sebe družstvo mužov z DHZ Bystré.

Platená reklama

Square 1 300x300
Square 1 300x300
Square 1 300x300
Square 1 300x300
Square 1 300x300
Zdieľajte túto stránku na FECEBOOKu Konktujte nás - Rýchla správa Formulár na zadanie inzercie
Stropkovské Spektrum