Spektrum VRANOVSKÉ NOVINKY
Spektrum VRANOVSKÉ NOVINKY

J. Uhlík: Každý sa snažil, ako najlepšie vedel a výsledok sa dostavil

Šport / Futbal / J. Uhlík: Každý sa snažil, ako najlepšie vedel a výsledok sa dostavil

Po skončení jesennej časti a odstúpení bývalého vedenia, čakala na MFK Vranov „horúca“ zima, pretože pracovať sa žiadalo na všetkých troch frontoch – funkcionárskom, trénerskom a hráčskom. Na uvoľnené pozície v Správne rade zasadli Andrej Krišanda, Jozef Uhlík a Milan Malý. Ich prvou voľbou bolo obsadenie postu trénera A-mužstva, kde sa kormidla ujal Miroslav Jantek. Vranovčania pod jeho vedením vstupovali do jarnej časti s cieľom vytiahnuť sa nad pásmo zostupu, čo v ich prípade znamenalo zmazanie 7-bodového manka. „Herne a výsledkovo dopadla jarná časť výborne. Som rád, že rozhodnutia, ktoré sme urobili, sa ukázali správne, či už to bolo vymenovanie M. Janteka za hlavného trénera alebo angažovanie E. Streňa s J. Hatokom. V prípade hráčov sme sa držali zásady, že na hosťovanie k nám prídu iba tí futbalisti, ktorí budú o triedu lepší ako naši kmeňoví a obidvaja tieto kritéria potvrdili. Rovnako dôležité bolo postavenie v tíme R. Lazúra a P. Šama, ktorých skúsenosti sa nedajú ničím zaplatiť a spoľahnúť sa na nich sme sa mohli na trávniku, aj mimo neho,“ konštatoval člen Správnej rady MFK Vranov Jozef Uhlík.

Mužstvo si v pätnástich jarných vystúpeniach pripísalo na konto deväť víťazstiev a tri remízy, ktoré mu vyniesli 30 bodov a katapultovali ho na konečné 10. miesto. „Hoci sa mužstvu darilo, nechceme nad nedostatkami zavierať oči, keď na mysli mám vysoký počet žltých a červených kariet. Vyhováranie sa na rozhodcu tu nepomôže, naopak musíme byť zodpovednejší, lebo pri našom úzkom kádri je každá absencia citeľnejšia. Na tomto mužstve si však vážim, že sa dokázalo zomknúť a potiahnuť za jeden koniec povrazu. Možno nám napr. zápasy s Humenným a Trebišovom nevyšli celkom podľa predstáv, ale tiež sa musíme pozerať na stav veci objektívne a uznať, že nepracujeme v profesionálnych podmienkach, no aj napriek tomu chlapci svoje úlohy zvládli. Ak to zhrnieme, tento káder ukázal potenciál, ktorý ho oprávňuje pomýšľať na vyššiu súťaž, čo je pri avizovanej reorganizácii viac ako reálne,“ uviedol J. Uhlík.

Popri výsledkoch a hernom progrese tímu ocenil J. Uhlík aj ďalšie naplnenie klubových vízií, ktorými bolo zapracovanie mladých hráčov do kádra. „Pravidelne hrávali T. Boháč, M. Kentoš, M. Stanislavský, či M. Sakala... V minulosti ma mrzelo, že hráči, ktorí končili pri doraste, odchádzali do nižších súťaží a po 2 – 3 rokoch sme s nimi nemohli počítať. Tomuto sme chceli predísť a som rád, že sa nám to podarilo. Okrem toho chceme osloviť chlapcov na hosťovaní v iných kluboch, pričom na mysli mám J. Adama, L. Kulicha, A. Jáchyma a ďalších, nad ktorými, samozrejme, nikto palicu neláme. Popri nich končia naši hráči v staršom doraste v Michalovciach a Podbrezovej, preto by sme sa s nimi tiež radi porozprávali o možnosti pôsobenia vo Vranove. Konečné slovo však bude mať tréner a pokiaľ povie, že o niektorého z nich by mal záujem, pokúsime sa im vytvoriť podmienky v rámci našich možností,“ vysvetľoval J. Uhlík.

Po úspešnej jarnej časti teraz prichádza na rad definovanie športových cieľov pre nový súťažný ročník. MFK Vranov získal od mesta dotáciu 100 tis. Eur a na krk mu dýchali dlhy vo výške 102 tis. Eur, z čoho niektoré pohľadávky ako vysporiadanie sa s bývalým trénerom J. Lehockým alebo nedoplatky evidované na klubový byt riešil exekútor. „V minulosti boli urobené viaceré zásadné chyby, ktoré sa tiež podpísali pod skutočnosť, že mužstvo v jeseni získalo chudobných 11 bodov. Preto moje poďakovanie patrí všetkým – trénerom, hráčom, realizačnému tímu a Mestu Vranov. Jednoducho, každý sa snažil, ako najlepšie vedel a výsledok sa dostavil,“ zdôraznil J. Uhlík.

O vykrytí klubového rozpočtu do konca roka 2013 bude vedenie MFK rokovať na najbližšom zasadnutí mestského zastupiteľstva s poslancami, pre ktorých pripravilo podrobnú správu s doterajším finančným vyhodnotením a stavom majetku. „Štadión na Rodinnej oblasti je v dezolátnom stave a my sa touto situáciou musíme zaoberať. V posledných rokoch sa takmer vôbec neinvestovalo ani na hlavnom štadióne. O to viac som rád, že sa nám vďaka sponzorskej pomoci generálneho riaditeľa Bukózy Jána Ďuriana podarilo zrekonštruovať aspoň časť tribúny. Uvedomujeme si, že mesto sa trápi s financiami na základný chod, preto na kultúru, či šport veľa voľných zdrojov neostáva. Napriek tomu verím, že poslanci ocenia prácu, ktorú sme v jari urobili a odsúhlasia čiastku potrebnú na vykrytie nákladov do konca roka 2013,“ vyjadril nádej J. Uhlík.

J. Uhlík: Každý sa snažil, ako najlepšie vedel a výsledok sa dostavil

Šport / Futbal / J. Uhlík: Každý sa snažil, ako najlepšie vedel a výsledok sa dostavil

Po skončení jesennej časti a odstúpení bývalého vedenia, čakala na MFK Vranov „horúca“ zima, pretože pracovať sa žiadalo na všetkých troch frontoch – funkcionárskom, trénerskom a hráčskom. Na uvoľnené pozície v Správne rade zasadli Andrej Krišanda, Jozef Uhlík a Milan Malý. Ich prvou voľbou bolo obsadenie postu trénera A-mužstva, kde sa kormidla ujal Miroslav Jantek. Vranovčania pod jeho vedením vstupovali do jarnej časti s cieľom vytiahnuť sa nad pásmo zostupu, čo v ich prípade znamenalo zmazanie 7-bodového manka. „Herne a výsledkovo dopadla jarná časť výborne. Som rád, že rozhodnutia, ktoré sme urobili, sa ukázali správne, či už to bolo vymenovanie M. Janteka za hlavného trénera alebo angažovanie E. Streňa s J. Hatokom. V prípade hráčov sme sa držali zásady, že na hosťovanie k nám prídu iba tí futbalisti, ktorí budú o triedu lepší ako naši kmeňoví a obidvaja tieto kritéria potvrdili. Rovnako dôležité bolo postavenie v tíme R. Lazúra a P. Šama, ktorých skúsenosti sa nedajú ničím zaplatiť a spoľahnúť sa na nich sme sa mohli na trávniku, aj mimo neho,“ konštatoval člen Správnej rady MFK Vranov Jozef Uhlík.

Mužstvo si v pätnástich jarných vystúpeniach pripísalo na konto deväť víťazstiev a tri remízy, ktoré mu vyniesli 30 bodov a katapultovali ho na konečné 10. miesto. „Hoci sa mužstvu darilo, nechceme nad nedostatkami zavierať oči, keď na mysli mám vysoký počet žltých a červených kariet. Vyhováranie sa na rozhodcu tu nepomôže, naopak musíme byť zodpovednejší, lebo pri našom úzkom kádri je každá absencia citeľnejšia. Na tomto mužstve si však vážim, že sa dokázalo zomknúť a potiahnuť za jeden koniec povrazu. Možno nám napr. zápasy s Humenným a Trebišovom nevyšli celkom podľa predstáv, ale tiež sa musíme pozerať na stav veci objektívne a uznať, že nepracujeme v profesionálnych podmienkach, no aj napriek tomu chlapci svoje úlohy zvládli. Ak to zhrnieme, tento káder ukázal potenciál, ktorý ho oprávňuje pomýšľať na vyššiu súťaž, čo je pri avizovanej reorganizácii viac ako reálne,“ uviedol J. Uhlík.

Popri výsledkoch a hernom progrese tímu ocenil J. Uhlík aj ďalšie naplnenie klubových vízií, ktorými bolo zapracovanie mladých hráčov do kádra. „Pravidelne hrávali T. Boháč, M. Kentoš, M. Stanislavský, či M. Sakala... V minulosti ma mrzelo, že hráči, ktorí končili pri doraste, odchádzali do nižších súťaží a po 2 – 3 rokoch sme s nimi nemohli počítať. Tomuto sme chceli predísť a som rád, že sa nám to podarilo. Okrem toho chceme osloviť chlapcov na hosťovaní v iných kluboch, pričom na mysli mám J. Adama, L. Kulicha, A. Jáchyma a ďalších, nad ktorými, samozrejme, nikto palicu neláme. Popri nich končia naši hráči v staršom doraste v Michalovciach a Podbrezovej, preto by sme sa s nimi tiež radi porozprávali o možnosti pôsobenia vo Vranove. Konečné slovo však bude mať tréner a pokiaľ povie, že o niektorého z nich by mal záujem, pokúsime sa im vytvoriť podmienky v rámci našich možností,“ vysvetľoval J. Uhlík.

Po úspešnej jarnej časti teraz prichádza na rad definovanie športových cieľov pre nový súťažný ročník. MFK Vranov získal od mesta dotáciu 100 tis. Eur a na krk mu dýchali dlhy vo výške 102 tis. Eur, z čoho niektoré pohľadávky ako vysporiadanie sa s bývalým trénerom J. Lehockým alebo nedoplatky evidované na klubový byt riešil exekútor. „V minulosti boli urobené viaceré zásadné chyby, ktoré sa tiež podpísali pod skutočnosť, že mužstvo v jeseni získalo chudobných 11 bodov. Preto moje poďakovanie patrí všetkým – trénerom, hráčom, realizačnému tímu a Mestu Vranov. Jednoducho, každý sa snažil, ako najlepšie vedel a výsledok sa dostavil,“ zdôraznil J. Uhlík.

O vykrytí klubového rozpočtu do konca roka 2013 bude vedenie MFK rokovať na najbližšom zasadnutí mestského zastupiteľstva s poslancami, pre ktorých pripravilo podrobnú správu s doterajším finančným vyhodnotením a stavom majetku. „Štadión na Rodinnej oblasti je v dezolátnom stave a my sa touto situáciou musíme zaoberať. V posledných rokoch sa takmer vôbec neinvestovalo ani na hlavnom štadióne. O to viac som rád, že sa nám vďaka sponzorskej pomoci generálneho riaditeľa Bukózy Jána Ďuriana podarilo zrekonštruovať aspoň časť tribúny. Uvedomujeme si, že mesto sa trápi s financiami na základný chod, preto na kultúru, či šport veľa voľných zdrojov neostáva. Napriek tomu verím, že poslanci ocenia prácu, ktorú sme v jari urobili a odsúhlasia čiastku potrebnú na vykrytie nákladov do konca roka 2013,“ vyjadril nádej J. Uhlík.

×

ZNAČKY: Vranovské NOVINKY SPEKTRUM Stropkov Vranov Týždenník Noviny Zaujímavosti Občan Šport Kultúra Pohotovosť

Realizácia © 2019 GRAND STUDIO, s.r.o. - tvorba propagačnej grafiky a webových stránok