Spektrum VRANOVSKÉ NOVINKY
Spektrum VRANOVSKÉ NOVINKY

Summit európskych lídrov bude aj s účasťou vranovských študentov

Správy / Školstvo / Summit európskych lídrov bude aj s účasťou vranovských študentov

 Summit európskych lídrov bude aj s účasťou vranovských študentov

Slovensko – minulosť a budúcnosť očami slovenských študentov je názov výstavy v reprezentačných priestoroch Európskej komisie, ktorá sa koná pod hlavičkou agentúry TA-DE-S, OZ Talentované deti Slovenska, Prešovského samosprávneho kraja a kancelárie podpredsedu EK M. Ševčoviča. Prestížnu možnosť vystavovať v Bruseli získali ako jediní zo Slovenska študenti Strednej odbornej školy A. Dubčeka a Strednej odbornej školy drevárskej.

Vernisáž výstavy pri príležitosti 20. výročia vzniku Slovenskej republiky sa uskutočnila 14. júna a potrvá do 28. júna. Záštitu nad ňou prebral predseda vlády Robert Fico. „Po úspešnej výstave na Úrade Vlády SR sme chceli našich študentov odprezentovať aj na európskom fóre, preto sme túto príležitosť iba uvítali. 27. a 28. júna sa bude v Bruseli konať summit krajín EÚ a práve v druhý deň stretnutia európskych lídrov ju slávnostne ukončia R. Fico s podpredsedom Európskej komisie M. Ševčovičom,“ uviedla riaditeľka agentúry TA-DE-S Gabriela Trebuňáková. Dodáme, že na záverečnom slávnostnom ceremoniáli prinesie slovenský folklór na pôdu EK jubilujúci detských folklórny súbor Cifroško pri ZŠ Sídlisko II.

Študenti strednej odbornej školy A. Dubčeka vystavujú 25 grafík, malieb a fotografií, plus na 9 figurínach prezentujú módnu kolekciu zloženú z vychádzkových odevov a rôznych atraktívnych doplnkov. Inšpiráciou pre mladých kreatívnych umelcov bolo zdôrazniť naše tradície a zároveň ukázať, že Slovensko je modernou európskou krajinou. Jednotlivé práce vznikali počas roka ako súčasť výchovno-vzdelávacieho procesu, či pre rôzne súťaže alebo ako spontánne nápady reagujúce na tému zadanú pre výstavu v Bruseli. „Hovorí sa, ak nevieš, odkiaľ prichádzaš, tak nevieš ani to, kam ideš. Musíme teda poznať našu minulosť, aby sme sa mohli poučiť a posunúť ďalej. Všetkými prácami sa tiahne slovenský motív a napr. sériou grafík predstavujeme významných Slovákov, ktorí sa presadili nielen u nás doma, ale rešpektovaní sú aj vo svete. Tieto skutočnosti motivovali študentov k tomu, aby Slovensko ukázali v pozitívnom a optimistickom duchu,“ vysvetľoval riaditeľ SOŠ A. Dubčeka Ľubomír Tóth.

Kolekciou najúspešnejších výrobkov ocenených na súťaži Mladý tvorca v Nitre alebo v rámci stredoškolskej odbornej činnosti demonštrujú svoju zručnosť študenti Strednej odbornej školy drevárskej. V ich portfóliu nechýbajú drevené modely motoriek, tradičné truhlice, hrací stolík, kocka Tomi pre deti alebo drevená mapa Európy. Okrem vlastných prác reprezentujú sakrálnu architektúru východného Slovenska maketami troch drevených kostolíkov zapožičaných z obce Ulič. „Špeciálne pri príležitosti výstavy v Bruseli sme vyrobili set dekoračných drevených misiek, ktoré chceme ako dary odovzdať hosťom počas jej ukončenia. Zaujímavé sú tým, že sme ich nevyrobili z jedného kusa dreva, ale z viacerých bukových hranolčekov, medzi ktoré je vlepená mahagónová dyha, čo vďaka rôznym geometrickým tvarom pôsobí naozaj efektne. Myslím si, že minimálne rovnakú umeleckú hodnotu bude mať aj obal, v ktorom sú misky uložené. Vyrábali sme ho na mieru tohto podujatia, preto je na ňom dátum ukončenia výstavy, erb Slovenska, logo Európskej komisie, logo našej školy a mapa Slovenska s odkazom práve na Vranov,“ dodal riaditeľ SOŠD Igor Šesták.

Poďakovanie agentúry TA-DE-S za pomoc pri zrealizovaní výstavy patrí generálnym partnerom Bukóza Holding, a. s. Seps, a. s. Bratislava a ostatným partnerom, ktorých nájdete, ktorých nájdete na www.tades.sk.

Summit európskych lídrov bude aj s účasťou vranovských študentov

Správy / Školstvo / Summit európskych lídrov bude aj s účasťou vranovských študentov

 Summit európskych lídrov bude aj s účasťou vranovských študentov

Slovensko – minulosť a budúcnosť očami slovenských študentov je názov výstavy v reprezentačných priestoroch Európskej komisie, ktorá sa koná pod hlavičkou agentúry TA-DE-S, OZ Talentované deti Slovenska, Prešovského samosprávneho kraja a kancelárie podpredsedu EK M. Ševčoviča. Prestížnu možnosť vystavovať v Bruseli získali ako jediní zo Slovenska študenti Strednej odbornej školy A. Dubčeka a Strednej odbornej školy drevárskej.

Vernisáž výstavy pri príležitosti 20. výročia vzniku Slovenskej republiky sa uskutočnila 14. júna a potrvá do 28. júna. Záštitu nad ňou prebral predseda vlády Robert Fico. „Po úspešnej výstave na Úrade Vlády SR sme chceli našich študentov odprezentovať aj na európskom fóre, preto sme túto príležitosť iba uvítali. 27. a 28. júna sa bude v Bruseli konať summit krajín EÚ a práve v druhý deň stretnutia európskych lídrov ju slávnostne ukončia R. Fico s podpredsedom Európskej komisie M. Ševčovičom,“ uviedla riaditeľka agentúry TA-DE-S Gabriela Trebuňáková. Dodáme, že na záverečnom slávnostnom ceremoniáli prinesie slovenský folklór na pôdu EK jubilujúci detských folklórny súbor Cifroško pri ZŠ Sídlisko II.

Študenti strednej odbornej školy A. Dubčeka vystavujú 25 grafík, malieb a fotografií, plus na 9 figurínach prezentujú módnu kolekciu zloženú z vychádzkových odevov a rôznych atraktívnych doplnkov. Inšpiráciou pre mladých kreatívnych umelcov bolo zdôrazniť naše tradície a zároveň ukázať, že Slovensko je modernou európskou krajinou. Jednotlivé práce vznikali počas roka ako súčasť výchovno-vzdelávacieho procesu, či pre rôzne súťaže alebo ako spontánne nápady reagujúce na tému zadanú pre výstavu v Bruseli. „Hovorí sa, ak nevieš, odkiaľ prichádzaš, tak nevieš ani to, kam ideš. Musíme teda poznať našu minulosť, aby sme sa mohli poučiť a posunúť ďalej. Všetkými prácami sa tiahne slovenský motív a napr. sériou grafík predstavujeme významných Slovákov, ktorí sa presadili nielen u nás doma, ale rešpektovaní sú aj vo svete. Tieto skutočnosti motivovali študentov k tomu, aby Slovensko ukázali v pozitívnom a optimistickom duchu,“ vysvetľoval riaditeľ SOŠ A. Dubčeka Ľubomír Tóth.

Kolekciou najúspešnejších výrobkov ocenených na súťaži Mladý tvorca v Nitre alebo v rámci stredoškolskej odbornej činnosti demonštrujú svoju zručnosť študenti Strednej odbornej školy drevárskej. V ich portfóliu nechýbajú drevené modely motoriek, tradičné truhlice, hrací stolík, kocka Tomi pre deti alebo drevená mapa Európy. Okrem vlastných prác reprezentujú sakrálnu architektúru východného Slovenska maketami troch drevených kostolíkov zapožičaných z obce Ulič. „Špeciálne pri príležitosti výstavy v Bruseli sme vyrobili set dekoračných drevených misiek, ktoré chceme ako dary odovzdať hosťom počas jej ukončenia. Zaujímavé sú tým, že sme ich nevyrobili z jedného kusa dreva, ale z viacerých bukových hranolčekov, medzi ktoré je vlepená mahagónová dyha, čo vďaka rôznym geometrickým tvarom pôsobí naozaj efektne. Myslím si, že minimálne rovnakú umeleckú hodnotu bude mať aj obal, v ktorom sú misky uložené. Vyrábali sme ho na mieru tohto podujatia, preto je na ňom dátum ukončenia výstavy, erb Slovenska, logo Európskej komisie, logo našej školy a mapa Slovenska s odkazom práve na Vranov,“ dodal riaditeľ SOŠD Igor Šesták.

Poďakovanie agentúry TA-DE-S za pomoc pri zrealizovaní výstavy patrí generálnym partnerom Bukóza Holding, a. s. Seps, a. s. Bratislava a ostatným partnerom, ktorých nájdete, ktorých nájdete na www.tades.sk.

×

ZNAČKY: Vranovské NOVINKY SPEKTRUM Stropkov Vranov Týždenník Noviny Zaujímavosti Občan Šport Kultúra Pohotovosť

Realizácia © 2019 GRAND STUDIO, s.r.o. - tvorba propagačnej grafiky a webových stránok