Spektrum VRANOVSKÉ NOVINKY
Spektrum VRANOVSKÉ NOVINKY

Hencovcami sa šírili vôňa guľášu a dobrá nálada

Správy / Obce / Hencovcami sa šírili vôňa guľášu a dobrá nálada

August patrí v Hencovciach aj súťaži vo varení guľášu. Vyzývateľom k tejto akcii v našej obci bol poslanec obecného zastupiteľstva Ján Dudáš. Tretí ročník sa konal v sobotu 9.augusta 2014 a po brehu rieky Ondavy sa šírila nielen lahodná vôňa kotlíkového guľáša, no čo je rovnako podstatné, všade bolo vďaka partiám okolo kotlíkov vidieť aj dobrú náladu. Do súťaže sa prihlásilo 8 družstiev, ktoré si museli zabezpečiť mäso a ingrediencie. V každom tíme varili traja, podmienkou bolo, aby aspoň dvaja členovia družstva boli Hencovčania. Na varenie mal každý tri hodiny. 

Po ich uplynutí prišlo na rad vyhodnotenie. Každé družstvo si určilo kapitána, ktorý dostal tri hlasy na ohodnotenie guľášov svojich súperov. Po hlasovaní organizátori spočítali hlasy a vyhlásili víťazné družstvo, ktorým sa stal tím Jozefa Gazdíka st, Bc. Romana Kundráta a Rastislava Mattu. Druhé miesto získalo družstvo Klub dôchodcov Hencovce a tretie miesto obsadilo družstvo Jaroslava Dudáša ml., Martina Gašpara ml., Martina Kovaľa a Daniela Tomáša. Ceny pre výhercov, ktoré venovala obec Hencovce, odovzdal starosta obce Ing. Štefan Kovaľ. 
 
Samozrejme, nie každý mohol byť prvý. Chuťové bunky každého z nás sú tiež iné. Jeden má v guláši rád to, iný hento. Jednému chutil ten, druhému onen. Vyhrali však všetci, lebo prišli a varili. Vyskúšali si a do budúceho ročníka určite „vychytajú muchy“.
 
Súťažné guľáše mohol ochutnať každý, ktorý prišiel a prizeral sa kuchárskemu umeniu svojich súťažiacich kamarátov.
 
Po celý čas súťaže a i po nej bol k dispozícii pre súťažiacich stánok s občerstvením a o zábavu sa postarala hudobná skupina Next z Ondavských Matiašoviec s domácim speváckym zborom Hencovčan.
 
O par dní chystá obec Hencovce pre deti obce Športový deň detí, kde sú pre nich pripravené rôzne súťaže, atrakcie a pouličný turnaj vo futbale.

Hencovcami sa šírili vôňa guľášu a dobrá nálada

Správy / Obce / Hencovcami sa šírili vôňa guľášu a dobrá nálada

August patrí v Hencovciach aj súťaži vo varení guľášu. Vyzývateľom k tejto akcii v našej obci bol poslanec obecného zastupiteľstva Ján Dudáš. Tretí ročník sa konal v sobotu 9.augusta 2014 a po brehu rieky Ondavy sa šírila nielen lahodná vôňa kotlíkového guľáša, no čo je rovnako podstatné, všade bolo vďaka partiám okolo kotlíkov vidieť aj dobrú náladu. Do súťaže sa prihlásilo 8 družstiev, ktoré si museli zabezpečiť mäso a ingrediencie. V každom tíme varili traja, podmienkou bolo, aby aspoň dvaja členovia družstva boli Hencovčania. Na varenie mal každý tri hodiny. 

Po ich uplynutí prišlo na rad vyhodnotenie. Každé družstvo si určilo kapitána, ktorý dostal tri hlasy na ohodnotenie guľášov svojich súperov. Po hlasovaní organizátori spočítali hlasy a vyhlásili víťazné družstvo, ktorým sa stal tím Jozefa Gazdíka st, Bc. Romana Kundráta a Rastislava Mattu. Druhé miesto získalo družstvo Klub dôchodcov Hencovce a tretie miesto obsadilo družstvo Jaroslava Dudáša ml., Martina Gašpara ml., Martina Kovaľa a Daniela Tomáša. Ceny pre výhercov, ktoré venovala obec Hencovce, odovzdal starosta obce Ing. Štefan Kovaľ. 
 
Samozrejme, nie každý mohol byť prvý. Chuťové bunky každého z nás sú tiež iné. Jeden má v guláši rád to, iný hento. Jednému chutil ten, druhému onen. Vyhrali však všetci, lebo prišli a varili. Vyskúšali si a do budúceho ročníka určite „vychytajú muchy“.
 
Súťažné guľáše mohol ochutnať každý, ktorý prišiel a prizeral sa kuchárskemu umeniu svojich súťažiacich kamarátov.
 
Po celý čas súťaže a i po nej bol k dispozícii pre súťažiacich stánok s občerstvením a o zábavu sa postarala hudobná skupina Next z Ondavských Matiašoviec s domácim speváckym zborom Hencovčan.
 
O par dní chystá obec Hencovce pre deti obce Športový deň detí, kde sú pre nich pripravené rôzne súťaže, atrakcie a pouličný turnaj vo futbale.
×

ZNAČKY: Vranovské NOVINKY SPEKTRUM Stropkov Vranov Týždenník Noviny Zaujímavosti Občan Šport Kultúra Pohotovosť

Realizácia © 2019 GRAND STUDIO, s.r.o. - tvorba propagačnej grafiky a webových stránok