Spektrum VRANOVSKÉ NOVINKY
Spektrum VRANOVSKÉ NOVINKY

Predstavujeme kandidátov na primátora mesta Vranova nad Topľou

Správy / Mesto Vranov / Predstavujeme kandidátov na primátora mesta Vranova nad Topľou

Redakcia týždenníka Vranovské Novinky pripravuje v predvolebnom období sériu článkov, v ktorých budú mať všetci zaregistrovaní kandidáti možnosť prezentovať svoje programové priority našim čitateľom. Na rovnakom mieste a v rovnakom rozsahu by mali odpovedať na otázky týkajúce sa rozličných tém z oblasti samosprávy, ktoré budú našou redakciou zasielané priebežne.

Na úvod sme kandidátov na primátora Vranova nad Topľou požiadali, aby sa predstavili v bodoch:
 
1. krátky životopis, vek, rodinný stav...
2. prečo ste sa rozhodli kandidovať na primátora,
3. životné krédo,
4. obľúbená hudba, kniha, politik, jedlo, dovolenková destinácia,
5. záľuby,
6. jazykové znalosti.
Svoje vizitky nám do uzávierky zaslali šiesti kandidáti.
 
Ing. Igor Čačko (SDKÚ-DS)
 
1. Narodil som sa vo Vranove na Štedrý večer v r. 1960. Po ukončení gymnázia a odboru elektrotechnika na Vojenskej leteckej akadémií v Košiciach som žil niekoľko rokov na Morave. Po nežnej revolúcií som sa vrátil domov, kde som pracoval ako informatik na Obvodnom úrade. V súčasnej dobe podnikám v oblasti automobilizmu. 
Som šťastne ženatý, manželka Anna prevádzkuje agentúru domácej ošetrovateľskej starostlivosti, mám dve životaschopné dcéry, Aničku a Lenku, ktoré žijú a pracujú v Prahe. 
 
2. Zistil som, že z pozície poslanca sa, bohužiaľ, dá ovplyvniť len málo vecí, aj to dosť ťažko. Zmeny vo Vranove musia prísť zároveň zhora aj zdola. Preto sa chcem uchádzať o post primátora a preto by, podľa môjho názoru a presvedčenia, mal každý volič v našom meste ísť voliť, podľa možnosti konečne zmenu. Aj na poste primátora aj v zložení mestského zastupiteľstva. 
 
3. Ži a nechaj žiť a teš sa z každej maličkosti.
 
4. Hudbu mám rád akúkoľvek: árie, muzikály, 70. a 80. roky, slovenskú, českú, folk, no na prvé miesto by som dal zrejme hudbu skupiny Queen. Pravidelne a rád sa vraciam ku knihám od Arthura Haileyho. Z politikov ma zaujali tí zásadoví a progresívni, ktorí zároveň nemenia často názory a hodnoty: Ronald Reagan, Margaret Thatcherová, Václav Havel, no určite aj náš súčasný prezident Andrej Kiska. Z jedál mám rád cestoviny a bryndzové halušky, ktoré „viem pripraviť najlepšie na celom svete“ (vyjadrenie mojej rodiny). Veľmi dobre sa stále cítim na Domaši, v Tatrách a v Chorvátsku. Tu si vždy dobre oddýchnem. 
 
5. Šport, cestovanie. Určite nie záhradka – a preto obdivujem záhradkárov.
 
6. Čiastočne ruština a som „nenadaný“ večný študent angličtiny so schopnosťou vynájsť sa v každej situácii.
 
Ing. Štefan Hreha (SMER-SD)
 
1. Narodil som sa 22.8.1958 vo Vranove nad Topľou. Stredoškolské vzdelanie som získal na Strednej škole spoločného stravovania v Prešove. Vysokoškolské vzdelanie som získal na Vysokej škole ekonomickej v Bratislave – fakulta riadenia.
Som ženatý, otcom troch dcér a teším sa z piatich vnúčat. Pracoval som ako v súkromnej, tak aj vo verejnej sfére a od roku 2012 so poslancom NR SR za stranu Smer – SD a súčasne som členom finančného výboru spadajúceho pod NR SR. 
 
2. Celý život žijem a pracujem vo Vranove nad Topľou, a preto viem, čo ľudia v tomto meste potrebujú a čo ich trápi. Stagnácia mesta a nečinnosť primátora ma utvrdili v tom, že je správny čas na využitie môjho súčasného postavenia a kontaktov pre mesto a ľudí, ktorí v ňom žijú.
 
3. Vo svojom živote sa neriadim žiadnym konkrétnym krédom. Snažím sa myslieť pozitívne a robiť veci najlepšie ako viem.
 
4. Mám rád vážnu hudbu, zvlášť tvorbu Verdiho. Obľubujem knihy s historickou tematikou. Môj obľúbený politik je Róbert Fico. Mám rád ryby na každý spôsob. Zo zahraničných destinácií obľubujem Egypt, avšak najviac mi ulahodí krása slovenských hôr.
5. Mojou najväčšou záľubou je grilovačka s rodinou a blízkymi.
 
6. Pasívne rusky a nemecky.
 
Eva Lenková (NaS – NS)
 
1. Mám 54 rokov. Som vydatá. S manželom sme vychovali dve dcéry Šárku a Elišku. Povinnú školskú dochádzku som ukončila na ZŠ Sídlisku II vo Vranove nad Topľou. Po ukončení ZŠ som nastúpila na Gymnázium vo Vranove nad Topľou a po jeho ukončení som začala pracovať v školstve, kde som popri zamestnaní ukončila Pedagogickú fakultu na Prešovskej univerzite. Neskôr som si doplnila štúdium v odbore Špeciálna pedagogika. Toho času pracujem ako učiteľka na elokovanom pracovisku Spojenej školy Budovateľská 1309 vo Vranove nad Topľou.
 
2. Mojim životným krédom je pomáhať – a pomáhať tým, ktorí pomoc potrebujú najviac.
 
3. Vychádzajúc z môjho životného kréda – pomáhať, chcem pomôcť občanom mesta Vranov nad Topľou, aby sa im v tomto meste žilo lepšie a krajšie.
 
4. Mojou obľúbenou hudbou je folk, country, pop. Mám rada diela od Evy – Evity Urbaníkovej. Nemám špecifikovaného obľúbeného politika. Čo sa týka kuchyne, mám rada slovenskú kuchyňu, nie som vyberavá v jedle, zjem všetko. Rada oddychujem na Domaši a na poli, tam je môj relax.
 
5. Záľub je viac, ale najradšej mám šport.
 
6. Ako každý človek v mojom veku ovládam ruský jazyk a nemecký jazyk pasívne.
 
Ing. Jozef Mihalčin (SĽS)
 
1. Mám 55 rokov. Som podnikateľ. Narodil som sa vo Vranove nad Topľou. Som rozvedený, otec dvoch detí a dedo dvoch vnúčat. Ukončené vysokoškolské vzdelanie Strojnícka fakulta Košice. Od 1982 pracujem v oblasti komunálnej, bytovej a energetickej na území mesta Vranov nad Topľou – až doteraz.
 
2. Je mi ľúto, že Vranov je tak zaostalé mesto v porovnaní s ostatnými mestami, nielen na Slovensku a nemôžem sa na to už nečinne pozerať. Chcem, aby mesto Vranov bolo krajšie a bezpečnejšie, aby sa z nášho mesta nestala osada, jedno veľké smetisko a centrum neprispôsobivých občanov zo širokého okolia.
 
3. Ani s najväčším nepriateľom sa nerozchádzaj v zlom, nikdy nevieš kedy ho môžeš v budúcnosti potrebovať.
 
4. Obľúbená kniha Krstný otec, hudba rocková – 70. - 80. roky, politik Vladimír Putin, ako jedlo jednoznačne vyprážaný bravčový rezeň a zemiakový šalát, dovolenková destinácia Sicília.
 
5. Kulturistika, potápanie, kynológia, poľovníctvo a práce v prírode.
 
6. Angličtina, ruština, pasívne nemčina.

Ing. Michal Mudrák (KDH, NOVA)
 
1. Narodil som sa ako tretí zo šesťdetnej rodiny. Pochádzam zo skromných pomerov. Vyštudoval som Strojnícku fakultu VŠT v Košiciach. Mám 60 rokov, spolu s manželkou sme vychovali štyri deti. Pracoval som ako výrobno-technický námestník riaditeľa STS Vranov nad Topľou a ako riaditeľ závodu Kovo v Agrokombináte Vechec. Od roku 1992 podnikám a momentálne zamestnávam 11 pracovníkov. Mám záujem o veci verejné. Som druhé volebné obdobie poslancom MsZ. Od založenia v roku 1999 som členom Slovenskej živnostenskej komory a osem rokov som jej jedným z vrcholných predstaviteľov. Zapojil som sa aj do života farského spoločenstva, kde som sa výraznou mierou podieľal na výstavbe Rímsko–katolíckeho kostola FPM vo Vranove v Čemernom – jedného z najkrajších kostolov na Slovensku.
 
2. Rozhodol som sa kandidovať na post primátora mesta, lebo ma dlhšie obdobie vyzývali známi, priatelia. Mám podporu KDH, ktoré v našom regióne stabilne dosahuje dobré volebné výsledky. Som pracovitý a vytrvalý. V živote uplatňujem hlavne kresťanské princípy ako sú čestnosť, spravodlivosť zodpovednosť a hlavne riešenia spoločných, nie vlastných problémov, ako sme toho často svedkami vo verejnom živote. Som presvedčený že viem riešiť problémy mesta, že dokážem prinášať nové nápady a správne reagovať na nové výzvy.
 
3. Každý problém je riešiteľný. Život ma presvedčil, že môže byť aj niekoľko riešení. Najzložitejšie problémy majú najjednoduchšie riešenia.
 
4. Mám rád ľudovky, ale i vážnu hudbu. Čítam detektívky, ale i cestopisy, no najviac si vážim životopisy známych ľudí, z ktorých čerpám inšpiráciu. Obdivujem dielo Schumana. Zjem všetko, ale neodolám slovenským pirohom. Mám rád more, ale čím som starší, tým viac zisťujem, že Slovensko je požehnaná a nepoznaná krajina.
 
5. Knihy a čítanie, záhrada a fyzická práca - čím sa viac narobím, tým si viac oddýchnem.
 
6. Pasívne ruský a anglický jazyk.
 
 Ing. Ján Ragan (NEKA)
 
1. Narodil som sa v Nižnom Hrušove, no prakticky celý môj doterajší život je úzko spätý s našim mestom. Navštevoval som Základnú školu Juh a po jej skončení som študoval na našom gymnáziu. Do Vranova nad Topľou som sa vrátil po ukončení vysokoškolského štúdia v Nitre. S našim mestom ma spája aj moja profesijná kariéra. Vo Vranove nad Topľou som 18 rokov pôsobil ako zamestnanec Úradu práce na rôznych pozíciách. Dvakrát som vykonával funkciu riaditeľa úradu. Mám 45 rokov, som ženatý a mám 2 deti. 
 
2. Počas uplynulých 4 rokov som pôsobil ako primátor mesta. Bolo to ťažké obdobie znižovania dlhov, uťahovania opaskov a vysporiadania sa s mnohými neľahkými problémami. Napriek tomu, že sa mi veľa z mojich priorít podarilo zrealizovať, je toho ešte veľa čo chcem pre obyvateľov nášho mesta urobiť. Chcem pokračovať vo svojej začatej práci. Preto som sa rozhodol znova sa uchádzať o post primátora mesta Vranov nad Topľou.
 
3. Slušnosť, čestnosť, skúsenosti, výsledky.
 
4. Moje obľúbené sú zemplínske ľudové piesne a obľúbené jedlo klasické „zemplínske holubki“. Čítam odbornú literatúru, ktorá súvisí s mojimi záľubami. Veľmi rád oddychujem a dovolenkujem na Slovensku. Obľúbeného politika nemám. 
 
5. Včelárstvo, záhradkárstvo, poľovníctvo.
 
6. Ruský a anglický jazyk.
 

Predstavujeme kandidátov na primátora mesta Vranova nad Topľou

Správy / Mesto Vranov / Predstavujeme kandidátov na primátora mesta Vranova nad Topľou

Redakcia týždenníka Vranovské Novinky pripravuje v predvolebnom období sériu článkov, v ktorých budú mať všetci zaregistrovaní kandidáti možnosť prezentovať svoje programové priority našim čitateľom. Na rovnakom mieste a v rovnakom rozsahu by mali odpovedať na otázky týkajúce sa rozličných tém z oblasti samosprávy, ktoré budú našou redakciou zasielané priebežne.

Na úvod sme kandidátov na primátora Vranova nad Topľou požiadali, aby sa predstavili v bodoch:
 
1. krátky životopis, vek, rodinný stav...
2. prečo ste sa rozhodli kandidovať na primátora,
3. životné krédo,
4. obľúbená hudba, kniha, politik, jedlo, dovolenková destinácia,
5. záľuby,
6. jazykové znalosti.
Svoje vizitky nám do uzávierky zaslali šiesti kandidáti.
 
Ing. Igor Čačko (SDKÚ-DS)
 
1. Narodil som sa vo Vranove na Štedrý večer v r. 1960. Po ukončení gymnázia a odboru elektrotechnika na Vojenskej leteckej akadémií v Košiciach som žil niekoľko rokov na Morave. Po nežnej revolúcií som sa vrátil domov, kde som pracoval ako informatik na Obvodnom úrade. V súčasnej dobe podnikám v oblasti automobilizmu. 
Som šťastne ženatý, manželka Anna prevádzkuje agentúru domácej ošetrovateľskej starostlivosti, mám dve životaschopné dcéry, Aničku a Lenku, ktoré žijú a pracujú v Prahe. 
 
2. Zistil som, že z pozície poslanca sa, bohužiaľ, dá ovplyvniť len málo vecí, aj to dosť ťažko. Zmeny vo Vranove musia prísť zároveň zhora aj zdola. Preto sa chcem uchádzať o post primátora a preto by, podľa môjho názoru a presvedčenia, mal každý volič v našom meste ísť voliť, podľa možnosti konečne zmenu. Aj na poste primátora aj v zložení mestského zastupiteľstva. 
 
3. Ži a nechaj žiť a teš sa z každej maličkosti.
 
4. Hudbu mám rád akúkoľvek: árie, muzikály, 70. a 80. roky, slovenskú, českú, folk, no na prvé miesto by som dal zrejme hudbu skupiny Queen. Pravidelne a rád sa vraciam ku knihám od Arthura Haileyho. Z politikov ma zaujali tí zásadoví a progresívni, ktorí zároveň nemenia často názory a hodnoty: Ronald Reagan, Margaret Thatcherová, Václav Havel, no určite aj náš súčasný prezident Andrej Kiska. Z jedál mám rád cestoviny a bryndzové halušky, ktoré „viem pripraviť najlepšie na celom svete“ (vyjadrenie mojej rodiny). Veľmi dobre sa stále cítim na Domaši, v Tatrách a v Chorvátsku. Tu si vždy dobre oddýchnem. 
 
5. Šport, cestovanie. Určite nie záhradka – a preto obdivujem záhradkárov.
 
6. Čiastočne ruština a som „nenadaný“ večný študent angličtiny so schopnosťou vynájsť sa v každej situácii.
 
Ing. Štefan Hreha (SMER-SD)
 
1. Narodil som sa 22.8.1958 vo Vranove nad Topľou. Stredoškolské vzdelanie som získal na Strednej škole spoločného stravovania v Prešove. Vysokoškolské vzdelanie som získal na Vysokej škole ekonomickej v Bratislave – fakulta riadenia.
Som ženatý, otcom troch dcér a teším sa z piatich vnúčat. Pracoval som ako v súkromnej, tak aj vo verejnej sfére a od roku 2012 so poslancom NR SR za stranu Smer – SD a súčasne som členom finančného výboru spadajúceho pod NR SR. 
 
2. Celý život žijem a pracujem vo Vranove nad Topľou, a preto viem, čo ľudia v tomto meste potrebujú a čo ich trápi. Stagnácia mesta a nečinnosť primátora ma utvrdili v tom, že je správny čas na využitie môjho súčasného postavenia a kontaktov pre mesto a ľudí, ktorí v ňom žijú.
 
3. Vo svojom živote sa neriadim žiadnym konkrétnym krédom. Snažím sa myslieť pozitívne a robiť veci najlepšie ako viem.
 
4. Mám rád vážnu hudbu, zvlášť tvorbu Verdiho. Obľubujem knihy s historickou tematikou. Môj obľúbený politik je Róbert Fico. Mám rád ryby na každý spôsob. Zo zahraničných destinácií obľubujem Egypt, avšak najviac mi ulahodí krása slovenských hôr.
5. Mojou najväčšou záľubou je grilovačka s rodinou a blízkymi.
 
6. Pasívne rusky a nemecky.
 
Eva Lenková (NaS – NS)
 
1. Mám 54 rokov. Som vydatá. S manželom sme vychovali dve dcéry Šárku a Elišku. Povinnú školskú dochádzku som ukončila na ZŠ Sídlisku II vo Vranove nad Topľou. Po ukončení ZŠ som nastúpila na Gymnázium vo Vranove nad Topľou a po jeho ukončení som začala pracovať v školstve, kde som popri zamestnaní ukončila Pedagogickú fakultu na Prešovskej univerzite. Neskôr som si doplnila štúdium v odbore Špeciálna pedagogika. Toho času pracujem ako učiteľka na elokovanom pracovisku Spojenej školy Budovateľská 1309 vo Vranove nad Topľou.
 
2. Mojim životným krédom je pomáhať – a pomáhať tým, ktorí pomoc potrebujú najviac.
 
3. Vychádzajúc z môjho životného kréda – pomáhať, chcem pomôcť občanom mesta Vranov nad Topľou, aby sa im v tomto meste žilo lepšie a krajšie.
 
4. Mojou obľúbenou hudbou je folk, country, pop. Mám rada diela od Evy – Evity Urbaníkovej. Nemám špecifikovaného obľúbeného politika. Čo sa týka kuchyne, mám rada slovenskú kuchyňu, nie som vyberavá v jedle, zjem všetko. Rada oddychujem na Domaši a na poli, tam je môj relax.
 
5. Záľub je viac, ale najradšej mám šport.
 
6. Ako každý človek v mojom veku ovládam ruský jazyk a nemecký jazyk pasívne.
 
Ing. Jozef Mihalčin (SĽS)
 
1. Mám 55 rokov. Som podnikateľ. Narodil som sa vo Vranove nad Topľou. Som rozvedený, otec dvoch detí a dedo dvoch vnúčat. Ukončené vysokoškolské vzdelanie Strojnícka fakulta Košice. Od 1982 pracujem v oblasti komunálnej, bytovej a energetickej na území mesta Vranov nad Topľou – až doteraz.
 
2. Je mi ľúto, že Vranov je tak zaostalé mesto v porovnaní s ostatnými mestami, nielen na Slovensku a nemôžem sa na to už nečinne pozerať. Chcem, aby mesto Vranov bolo krajšie a bezpečnejšie, aby sa z nášho mesta nestala osada, jedno veľké smetisko a centrum neprispôsobivých občanov zo širokého okolia.
 
3. Ani s najväčším nepriateľom sa nerozchádzaj v zlom, nikdy nevieš kedy ho môžeš v budúcnosti potrebovať.
 
4. Obľúbená kniha Krstný otec, hudba rocková – 70. - 80. roky, politik Vladimír Putin, ako jedlo jednoznačne vyprážaný bravčový rezeň a zemiakový šalát, dovolenková destinácia Sicília.
 
5. Kulturistika, potápanie, kynológia, poľovníctvo a práce v prírode.
 
6. Angličtina, ruština, pasívne nemčina.

Ing. Michal Mudrák (KDH, NOVA)
 
1. Narodil som sa ako tretí zo šesťdetnej rodiny. Pochádzam zo skromných pomerov. Vyštudoval som Strojnícku fakultu VŠT v Košiciach. Mám 60 rokov, spolu s manželkou sme vychovali štyri deti. Pracoval som ako výrobno-technický námestník riaditeľa STS Vranov nad Topľou a ako riaditeľ závodu Kovo v Agrokombináte Vechec. Od roku 1992 podnikám a momentálne zamestnávam 11 pracovníkov. Mám záujem o veci verejné. Som druhé volebné obdobie poslancom MsZ. Od založenia v roku 1999 som členom Slovenskej živnostenskej komory a osem rokov som jej jedným z vrcholných predstaviteľov. Zapojil som sa aj do života farského spoločenstva, kde som sa výraznou mierou podieľal na výstavbe Rímsko–katolíckeho kostola FPM vo Vranove v Čemernom – jedného z najkrajších kostolov na Slovensku.
 
2. Rozhodol som sa kandidovať na post primátora mesta, lebo ma dlhšie obdobie vyzývali známi, priatelia. Mám podporu KDH, ktoré v našom regióne stabilne dosahuje dobré volebné výsledky. Som pracovitý a vytrvalý. V živote uplatňujem hlavne kresťanské princípy ako sú čestnosť, spravodlivosť zodpovednosť a hlavne riešenia spoločných, nie vlastných problémov, ako sme toho často svedkami vo verejnom živote. Som presvedčený že viem riešiť problémy mesta, že dokážem prinášať nové nápady a správne reagovať na nové výzvy.
 
3. Každý problém je riešiteľný. Život ma presvedčil, že môže byť aj niekoľko riešení. Najzložitejšie problémy majú najjednoduchšie riešenia.
 
4. Mám rád ľudovky, ale i vážnu hudbu. Čítam detektívky, ale i cestopisy, no najviac si vážim životopisy známych ľudí, z ktorých čerpám inšpiráciu. Obdivujem dielo Schumana. Zjem všetko, ale neodolám slovenským pirohom. Mám rád more, ale čím som starší, tým viac zisťujem, že Slovensko je požehnaná a nepoznaná krajina.
 
5. Knihy a čítanie, záhrada a fyzická práca - čím sa viac narobím, tým si viac oddýchnem.
 
6. Pasívne ruský a anglický jazyk.
 
 Ing. Ján Ragan (NEKA)
 
1. Narodil som sa v Nižnom Hrušove, no prakticky celý môj doterajší život je úzko spätý s našim mestom. Navštevoval som Základnú školu Juh a po jej skončení som študoval na našom gymnáziu. Do Vranova nad Topľou som sa vrátil po ukončení vysokoškolského štúdia v Nitre. S našim mestom ma spája aj moja profesijná kariéra. Vo Vranove nad Topľou som 18 rokov pôsobil ako zamestnanec Úradu práce na rôznych pozíciách. Dvakrát som vykonával funkciu riaditeľa úradu. Mám 45 rokov, som ženatý a mám 2 deti. 
 
2. Počas uplynulých 4 rokov som pôsobil ako primátor mesta. Bolo to ťažké obdobie znižovania dlhov, uťahovania opaskov a vysporiadania sa s mnohými neľahkými problémami. Napriek tomu, že sa mi veľa z mojich priorít podarilo zrealizovať, je toho ešte veľa čo chcem pre obyvateľov nášho mesta urobiť. Chcem pokračovať vo svojej začatej práci. Preto som sa rozhodol znova sa uchádzať o post primátora mesta Vranov nad Topľou.
 
3. Slušnosť, čestnosť, skúsenosti, výsledky.
 
4. Moje obľúbené sú zemplínske ľudové piesne a obľúbené jedlo klasické „zemplínske holubki“. Čítam odbornú literatúru, ktorá súvisí s mojimi záľubami. Veľmi rád oddychujem a dovolenkujem na Slovensku. Obľúbeného politika nemám. 
 
5. Včelárstvo, záhradkárstvo, poľovníctvo.
 
6. Ruský a anglický jazyk.
 
×

ZNAČKY: Vranovské NOVINKY SPEKTRUM Stropkov Vranov Týždenník Noviny Zaujímavosti Občan Šport Kultúra Pohotovosť

Realizácia © 2019 GRAND STUDIO, s.r.o. - tvorba propagačnej grafiky a webových stránok